Jump to content
Sign in to follow this  
Krzysiek1000

Nowy TV

Recommended Posts

Witam.

Niedawno popsuł mi się TV (od kilku lat nosiłem się z zamiarem wymiany, ale jak działał to...) i teraz stoję przed trudnym wyborem co wybrać.

Przeczytałem właściwie wszystkie testy zeszłorocznych TV (2018) i KD-75XG9505 na HDTVPolska oraz innych portalach i jest duże parcie na OLEDy. Niestety, ale w sieci (nawet tu) jest też dużo sceptyków, głównie odnośnie wypalania (duszków), które się pojawiają na OLEDach  Zdziwiły mnie również cytowane zapisy z gwarancji Philipsa odnośnie użytkowania OLEDa takie zapisy sprawiają, że człowiek zaczyna się zastanawiać czy warto kupić OLEDa. Szczególnie, że nie jestem jakimś maniakiem i kupuję TV na kilka dobrych lat.

Dlatego proszę o pomoc w wyborze modelu dla mnie. Zastanawiałem się tez poważnie nad Samsungami Q9F lun nad najnowszym Q90R (w zasadzie będzie można go kupić już niedługo i czekam z niecierpliwością na test na HDTV może możecie uchylić rąbka tajemnicy lub powiedzieć kiedy będzie test). Uważacie, że opłaca się poczekać na jakiś TV z 2019 jeżeli tak to na jaki i kiedy będzie można go kupić?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 40m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? przeważnie ok 4 osób
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Raczej na 95% wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony (zachód) do tej pory nie przeszkadzało za oknem trochę drzew że nie ma tragedii
7. Jaki masz obecnie telewizor ? SONY KDL46 X4500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K dobry obraz, dźwięk już nie koniecznie (zew głośniki) funkcje smartTV (głównie youTube dla dzieci)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K i HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? tuner TV z kartą nc+, XBOX ONE X, komputer, przenośny dysk,
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wie w komputerze zdecydowanie mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, kanały informacyjne, dokumentalne, sport kolejność według %
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? jeżeli będzie chodził ok to tak + YouTube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? konsola nie za dużo, ale dzieci rosną i może być więcej 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? chyba wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 55 lub 65 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie wiem może jedna dwie aktualizacje i finał a czasami z kolejną wycinanie funkcji
19. Preferencje co do marki ? lubię Sony ale może być inna
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? raczej już nieaktualne 🙂
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 15000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? jeszcze się nad tym nie zastanawiałem

Pozdrawiam

Krzysiek

Bierz 65B8 za 7 tysięcy w promocji a resztę odłóż na lokatę jakby coś się jednak stało ;)

• Like 1

4 godziny temu, Krzysiek1000 napisał:

Uważacie, że opłaca się poczekać na jakiś TV z 2019 jeżeli tak to na jaki i kiedy będzie można go kupić? 

Dopiero gdzieś w listopadzie będzie cena w miare przystępna i jego zakup będzie miał sens. Od dziś w Media Markt i RTV Euro AGD ruszyła wyprzedaż modeli 2018, także to najlepszy możliwy czas na zakup takiego tv.

• Like 1

Dnia 28.03.2019 o 18:25, raus napisał:

Bierz 65B8 za 7 tysięcy w promocji a resztę odłóż na lokatę jakby coś się jednak stało ;)

Nie wiem czy nie poczekać jak dadzą promocję na 65C8. Teoretycznie jest sporo lepszy od B8. lub brać Panasa FZ800 albo pozostać przy LCD i brać Samsunga Q9F

Mam też pytanie z innej beczki u Was też testy wyświetlają się podzielone na strony? To jest jakaś masakra, lepiej jak były na jednej stronie.

Obawiam się, że ceny na tę generację mogą już dużo nie spaść względem obecnej promocji. Być może po premierze nowej serii ceny minimalnie spadną, ale to raczej o pojedyncze procenty i też w dobrych okazjach. A i szansa na trafienie egzemplarza po przejściach może być wyższa.

B i C są chyba obrazowo bardzo podobne, mnie skusił 55B8.

• Upvote 1

@raus a jak się sprawuje B8? Długo go już używasz? Jak go użytkujesz tylko filmy czy też może grasz? Jak oglądanie programów informacyjnych. U mnie czasami TVN24 potrafi lecieć ze 4h bez przerwy. Pojawiają się jakieś duszki? W LG są też takie zapisy jak w Philipsach, czy LG przemilcza te kwestie?

Na razie czekam (kupiłem w tej promocji - cena poniżej 4500 za 55" mnie złamała). Raczej mam w miarę "bezpieczny" tryb użytkowania (na plazmie po chyba 5 latach mam tylko lekkie wypalenie po napisach widoczne tylko na szarych planszach), więc jak nie przyjdzie jakiś trefny egzemplarz to się nie boję.

Witam 

Jednak nie zdecydowałem się na OLEDa. Zresztą dla dzieci 55" był za mały 🙂. Patrząc, że w sklepach jest dużo TV w rozmiarach 65" lub 70+ to im się nie dziwię.

Zdecydowałem się na Samsunga QLED QE65Q90RAT. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Jak go porównywałem na żywo z OLEDami nie widziałem znaczącej przewagi OLEDów.

Ma on porównywalne kąty czy czerń (nigdy nie oglądam TV w kompletnej ciemności) do tego ma super kolory i HDR. 

Zobaczymy jak będzie w przyszłości, dla minie ten TV ma jedną wadę tj. brak Dolby Vision.

• Upvote 1