Skocz do zawartości
Gmeru

Najtańszy OLED TV na rynku | TEST | LG OLED B8 55" za 4389 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 1.04.2019 o 19:43, Sierek napisał:

 

Wybierasz  In-Start na pilocie uniwersalnym, PIN 0413 i pozycja UTT.

Dzięki. Odkurzyłem starego Harmony One (o dziwo jeszcze zipie) i rzeczywiście działa - pokazuje serwisowe menu.

Ale tylko na 65B7. Na nowiutkim 55B8 niestety zaprogramowany w ten sposób klawisz nie wywołuje żadnej reakcji.

Ktoś coś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie możliwe to, by zakupiony w ostatni promocyjny weekend 55B8 w Euro AGD przyjechał z ich magazynu głównego w Komorowie z datą

produkcji 11.2018? Piszecie, że przyjeżdzają Wam ekrany już z lutego tego roku, a do mnie dotarł taki rodzynek ;) Ja wiem że tv to nie margaryna,

ale zastanawiam się, czy nie ma jakiegoś ukrytego feleru. Tv wygląda na nowego, wszystkie folie nie tknięte, więc chyba nie ma jakiejś przeszłości.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, izyrider napisał:

Witam,

Panowie możliwe to, by zakupiony w ostatni promocyjny weekend 55B8 w Euro AGD przyjechał z ich magazynu głównego w Komorowie z datą 

produkcji 11.2018? Piszecie, że przyjeżdzają Wam ekrany już z lutego tego roku, a do mnie dotarł taki rodzynek ;) Ja wiem że tv to nie margaryna,

ale zastanawiam się, czy nie ma jakiegoś ukrytego feleru. Tv wygląda na nowego, wszystkie folie nie tknięte, więc chyba nie ma jakiejś przeszłości. 

 

 

Poprostu masz bardziej "przesezonową sztuke". RTV Euro sprzedaje dużo a B8 to nie jest model high-endowy więc z listopada egzemplarz jak najbardziej powinien być w porządku. Co innego gdyby ci dostarczyli egzemplarz z kwietnia-września 2018. Wtedy to na 100 % egzemplarz powystawowy.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz 55B8 kupiony w MediaMarkt Włocławek jest z marca 2019 (03/2019), czyli trafił się świeżak:)

Żeby nie było, ze się przechwalam to chciałem zwrócić uwagę na kwestie podświetlenia TV LCD. W moim odczuciu migoczące podświetlenie ledowe ma zły wpływ na nasz wzrok. Ustawiamy sobie jasność na 50 lub nawet mniej żeby nie "dawało po oczach" a tymczasem diody jak dawały tak dają tylko przez krótszy czas (włącz/wyłącz)... Niby telewizor nie bije po oczach, jednak oczka dostają.... Zmieniłem ostatnio monitor do pracy i ma podświetlenie LED (wcześniej tylko świetlówki) i zauważyłem jak pogarsza się wzrok. No i teraz premium TV LCD popisują się niespotykaną jasnością dla potrzeb HDR...., jak to musi dawać po oczach? Jak pisałem wcześniej, nie czujemy tego bo podświetlenie miga z szybkością np: 240 razy na sekundę a my odczuwamy średnią ale takie błyskanie nie jest obojętne dla wzroku. Dlatego też jednym z powodów zakupu OLEDa było podświetlenie - że go nie ma:)

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.04.2019 o 19:43, Sierek napisał:

 

Wybierasz  In-Start na pilocie uniwersalnym, PIN 0413 i pozycja UTT.

To ty miałeś pilot uniwersalny w swoim B7? Z Magica nie wejdę w tę opcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.04.2019 o 14:25, Waldo94 napisał:

Poprostu masz bardziej "przesezonową sztuke". RTV Euro sprzedaje dużo a B8 to nie jest model high-endowy więc z listopada egzemplarz jak najbardziej powinien być w porządku. Co innego gdyby ci dostarczyli egzemplarz z kwietnia-września 2018. Wtedy to na 100 % egzemplarz powystawowy.

Jakim cudem model LG Oled B8 który na premierę w 2018 roku kosztował 9499 zł nie jest TV high-endowym ?? po czym to stwierdziłeś po tym, że LG obniżyło ceny bo może sobie na to pozwolić? dlatego, że jest liderem ekranów oled ?  czy chociażby tym, że wykonanie jakość obrazu i funkcje są w B8 identyczne jak w modelach c8 i e8 i w8 różnica tkwi w designe i procesorze? Wszyscy powinni się cieszyć, że teraz model z lini premium LG można kupić za takie śmieszne pieniądze. Jak za swój egzemplarz w lipcu 2018 roku dałem 7 tys jak bym poczekał do grudnia 2018 roku kupiłbym e8 w tej cenie albo mniejszej ale dla ekranu w szkle i lepszego soundbara e8 nie ma nic więcej do zaoferowania. 

Edytowane przez Mateusz Adamczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mateusz Adamczyk napisał:

Jakim cudem model LG Oled B8 który na premierę w 2018 roku kosztował 9499 zł nie jest TV high-endowym ??

Pewnie ciężko ci w to uwierzyć ale faktycznie tak było. w 2018 roku B8 wyglądał wśród oledów tak samo jak Samsung NU8002 wśród lcd czyli dobry jak za te pieniadze, ale do najlepszych jeszcze mu troche brakowało.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Waldo94 napisał:

Pewnie ciężko ci w to uwierzyć ale faktycznie tak było. w 2018 roku B8 wyglądał wśród oledów tak samo jak Samsung NU8002 wśród lcd czyli dobry jak za te pieniadze, ale do najlepszych jeszcze mu troche brakowało.

może i brakowało ale nie w kwestii obrazu

a nu8002 do okolic jakości oledów i highend lcd nawet nie aspirował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2019 o 20:34, Waldo94 napisał:

Pewnie ciężko ci w to uwierzyć ale faktycznie tak było. w 2018 roku B8 wyglądał wśród oledów tak samo jak Samsung NU8002 wśród lcd czyli dobry jak za te pieniadze, ale do najlepszych jeszcze mu troche brakowało.

No to co mu takiego brakowało ? uważasz, że zagraniczne strony jak chociażby Rtings są w błędzie ? B8 ma wszystko to co C8, E8 jedyna różnica to procesor A7 który był wykorzystany we wszystkich modelach oled LG z 2017 roku natomiast C8 i E8 mają A9 ale słusznie Hdtv jak i zagraniczne portale stwierdzili, że nie ma zauważalnej przewagi procesora A9 vs A7 w kwestii obrazu jak i  wydajności. Model B8 jest tak samo high-endowym TV Oled jak reszta z lini oled od LG która uważana jest za linię Premium. Zgodzę się z klaus71 nu8002 to nie ta klasa TV, akurat Samsung w swoich qledach ma modele high-end i niższe i tam są różnice w przypadku Oled od LG tych różnic nie ma. Owszem E8 będzie miała fajniejszy design i troche lepszy soundbar ale jakość wykonania B8 jest tożsama z c8 i E8. Ci co kupia teraz B8 za niecałe 5 tys czy c8 za 5,5 tys mogą się cieszyć, że tej klasy tv będzie stał w ich gospodarstwach domowych. 

W dodatku trzeba jeszcze dodać, że na zagranicznych stronach testujących TV, znowu odniosę się do najbardziej popularnej Rtings, ten TV dostał ocenę 8.8 czyli identyczną jak C8 i Sony A8F, wyższą od Sony A1 czy LG C7 (8.7) tam spokojnie podają, że jest to TV High-end a np. taki sony LED X900F (europa model XF9005) już nie choć jest to bardzo dobry TV LCD. LG B8 nadal tam występuje w kategorii jako jeden z najlepszych Oledów jaki testowali. 

Edytowane przez Mateusz Adamczyk
  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Mateusz Adamczyk napisał:

troche lepszy soundbar ale jakość wykonania B8 jest tożsama z c8 i E8. Ci co kupia teraz B8 za niecałe 5 tys czy c8 za 5,5 tys mogą się cieszyć, że tej klasy tv będzie stał w ich gospodarstwach domowych. 

W dodatku trzeba jeszcze dodać, że na zagranicznych stronach testujących TV, znowu odniosę się do najbardziej popularnej Rtings, ten TV dostał ocenę 8.8 czyli identyczną jak C8 i Sony A8F, wyższą od Sony A1 czy LG C7 (8.7) tam spokojnie podają, że jest to TV High-end a np. taki sony LED X900F (europa model XF9005) już nie choć jest to bardzo dobry TV LCD. LG B8 nadal tam występuje w kategorii jako jeden z najlepszych Oledów jaki testowali. 

No to co mu takiego brakowało ? uważasz, że zagraniczne strony jak chociażby Rtings są w błędzie ? B8 ma wszystko to co C8, E8 jedyna różnica to procesor A7 który był wykorzystany we wszystkich modelach oled LG z 2017 roku natomiast C8 i E8 mają A9 ale słusznie Hdtv jak i zagraniczne portale stwierdzili, że nie ma zauważalnej przewagi procesora A9 vs A7 w kwestii obrazu jak i  wydajności. Model B8 jest tak samo high-endowym TV Oled jak reszta z lini oled od LG która uważana jest za linię Premium. Zgodzę się z klaus71 nu8002 to nie ta klasa TV, akurat Samsung w swoich qledach ma modele high-end i niższe i tam są różnice w przypadku Oled od LG tych różnic nie ma. Owszem E8 będzie miała fajniejszy design i troche lepszy soundbar ale jakość wykonania B8 jest tożsama z c8 i E8. Ci co kupia teraz B8 za niecałe 5 tys czy c8 za 5,5 tys mogą się cieszyć, że tej klasy tv będzie stał w ich gospodarstwach domowych. 

Już wszystko tłumacze, bo widzę że jesteś zwykłym Januszem. Słowo "High-End" i "Premium" nie oznacza to samo. Pozwól że odniosę się do rynku samochodowego, może tak łatwiej będzie ci zrozumieć. "Premium" to po prostu wysoki model czyli każdy jeden lepszy od przeciętnego, gdzie za przeciętnego przyjmujemy Skode Octavie a za tego już "premium" czyli lepszego od mediany wezmieny Audi A4 . "High-end" to nic innego jak coś co na rynku występuje stosunkowo nielicznie i należy do najlepszych produktów w swojej kategorii, np Mercedes S-klasa, BMW X6 itd. Obecnie na rynku LCD są obecne tylko dwa takie modele, czyli 8K od Samsunga i Sony, modele ZG9 i Q950R. Jeśli chcesz zobaczyć High-endowe LCD 4K to musisz cofnąć sie do 2016 roku na takie modele jak Sony ZD9, Panasonic DX900 bądź Samsung KS9500. Obecnie modele lcd 4K takie jak Sony XF90 czy Samsung Q90 owszem są premium, ale żaden z nich nie jest high-endowy. Co do oledów to tutaj mamy większy ścisk, ponieważ różnice są mniejsze. B8 jest bardzo powszechny i jak sam widzisz to nie jest cecha produktu "High-end". C8 już predzej można podciągnąć pod te najlepsze gdyż jest 1:1 taki sam obrazowo jak modele E8 i W8, choć też podobnie jak B8 jest bardzo szeroko dostępny.  Co do modeli 2019r to High-endowymi modelami będą Sony AG9, Panasonic GZ2000, LG C9, E9 i W9. I reasumując najbardziej opłacalny w zakupie będzie C9. LG prawdopodobnie zrezygnuje w tym roku z modelu B9 i być może B8 będzie nadal produkowany jako model budżetowy analogicznie jak w 2017 roku model 55EG9A7V czyli wykastrowany oled z matrycą FHD. W hierarchii producenta B8 i EG9A7V zajmowały i zajmują to samo miejsce.

Edytowane przez Waldo94
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2019 o 20:27, Waldo94 napisał:

Już wszystko tłumacze, bo widzę że jesteś zwykłym Januszem. Słowo "High-End" i "Premium" nie oznacza to samo. Pozwól że odniosę się do rynku samochodowego, może tak łatwiej będzie ci zrozumieć. "Premium" to po prostu wysoki model czyli każdy jeden lepszy od przeciętnego, gdzie za przeciętnego przyjmujemy Skode Octavie a za tego już "premium" czyli lepszego od mediany wezmieny Audi A4 . "High-end" to nic innego jak coś co na rynku występuje stosunkowo nielicznie i należy do najlepszych produktów w swojej kategorii, np Mercedes S-klasa, BMW X6 itd. Obecnie na rynku LCD są obecne tylko dwa takie modele, czyli 8K od Samsunga i Sony, modele ZG9 i Q950R. Jeśli chcesz zobaczyć High-endowe LCD 4K to musisz cofnąć sie do 2016 roku na takie modele jak Sony ZD9, Panasonic DX900 bądź Samsung KS9500. Obecnie modele lcd 4K takie jak Sony XF90 czy Samsung Q90 owszem są premium, ale żaden z nich nie jest high-endowy. Co do oledów to tutaj mamy większy ścisk, ponieważ różnice są mniejsze. B8 jest bardzo powszechny i jak sam widzisz to nie jest cecha produktu "High-end". C8 już predzej można podciągnąć pod te najlepsze gdyż jest 1:1 taki sam obrazowo jak modele E8 i W8, choć też podobnie jak B8 jest bardzo szeroko dostępny.  Co do modeli 2019r to High-endowymi modelami będą Sony AG9, Panasonic GZ2000, LG C9, E9 i W9. I reasumując najbardziej opłacalny w zakupie będzie C9. LG prawdopodobnie zrezygnuje w tym roku z modelu B9 i być może B8 będzie nadal produkowany jako model budżetowy analogicznie jak w 2017 roku model 55EG9A7V czyli wykastrowany oled z matrycą FHD. W hierarchii producenta B8 i EG9A7V zajmowały i zajmują to samo miejsce.

Witam,

Przymierzam się do zakupu nowego telewizora i mój wybór padł na LG OLED B8 albo C8 55”. Widziałem, ze był moment kiedy C8 był w podobnej cenie jak B8 tzn. Ok 4400 zł.

Czy warto czekać na obniżkę i polować na C8 czy jednak różnica jest nieznaczna i B8 jest wystarczającym modelem?

Drugie pytanie dotyczy kalibracji; czy rzeczywiście różnica jest znaczna i jaka jest cena dla tych modeli?

Pozdrawiam

Edytowane przez pietrex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pietrex napisał:

Witam,

Przymierzam się do zakupu nowego telewizora i mój wybór padł na LG OLED B8 albo C8 55”. Widziałem, ze był moment kiedy C8 był w podobnej cenie jak B8 tzn. Ok 4400 zł.

Czy warto czekać na obniżkę i polować na C8 czy jednak różnica jest nieznaczna i B8 jest wystarczającym modelem?

Drugie pytanie dotyczy kalibracji; czy rzeczywiście różnica jest znaczna i jaka jest cena dla tych modeli?

Pozdrawiam

C8 nowego już nie kupisz. Zostało to co jest w sklepach stacjonarnych na ekspozycjach. Napisz priv...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2019 o 11:19, pietrex napisał:

Witam,

Przymierzam się do zakupu nowego telewizora i mój wybór padł na LG OLED B8 albo C8 55”. Widziałem, ze był moment kiedy C8 był w podobnej cenie jak B8 tzn. Ok 4400 zł.

Czy warto czekać na obniżkę i polować na C8 czy jednak różnica jest nieznaczna i B8 jest wystarczającym modelem?

Drugie pytanie dotyczy kalibracji; czy rzeczywiście różnica jest znaczna i jaka jest cena dla tych modeli?

Pozdrawiam

W Media Expert pojawiają się ostatnio (zazwyczaj wieczorami) B8 za 4599 zł. Cały czas dostępny w sklepach jest też model SLC, który ostatnio był w promocji w MM za 4500 zł (pewnie jeszcze chwilę będzie dostępny - na magazynie centralnym Euro AGD RTV podobno >40 szt. było w weekend).

Model C8 był ostatnio dostępny w outlecie Euro AGD RTV w cenie od 3800 zł za "stan dobry" do 4500 i potem 4700 zł za "stan doskonały".

Myślę, że wkrótce ceny na C9 będą dużo korzystniejsze. Już widuję w okolicach 8 tys. przy okazji jakiejś promocji, gdzie dosłownie przed chwilą było to 9999 zł.

Edytowane przez supermarioo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! 

Mam problem z zakupem otóż dziś próbowałem kupić oleda 55b8 slc w rtv euro agd, jednak na 3. fabrycznie spakowanych sztukach były powypalane piksele, raz na czerwonym tle, raz na zielonym, a w innym egzemplarzu na niebieskim. Piksele były czarne, naliczyłem max po 2 wypalone na egzemplarz. Potem sprawdziłem ekspozycyjnego 55C8 i  też miał wypalony piksel na niebieskim tle.  Spędziłem w sklepie z 4 godziny, wyszedłem zawiedziony.

Co sądzicie o tym, czy aż tak kiepskiej jakości są matryce, że od razu są wypalone? Czy ewentualnie serwis LG wymieniłby matrycę przed zakupem lub po? Nastawiłem się już na ten model po długim szukaniu, na początku chciałem c8 jednak dostępność teraz żadna.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że jak producent wypuścił nowy model to może położyć laskę na kontroli jakości starego?

Z wypalonymi pikselami w każdym razie lepiej nie brać bo serwis tego nie uwzględni. Co innego z zawsze świecącymi - tu można liczyć na wymianę panelu

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego nie kupiłem. Są dostępne też w media Markt, zastanawiam się tylko czy ma sens zakup tego tv po takiej przygodzie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na czarny marketing ;)

Z ciekawości zerknąłem na stronę EURO i w żadnym sklepie nie mają na stanie, oprócz ekspozycji.

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz to tak wygląda jak kupowanie karpia na święta .. jak przyjdziesz na końcu to same  cherlawe zdechlaki zostają :)

Trzeba było brać jak były normalnie dostępne.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 10 letni staruszek wyzionął ducha pod koniec sierpnia i niestety muszę coś wybrać. Boję się kupić 55c9 za te pieniądze z internetu przez te piksele, a w stacjonarnych sklepach 9 tys, to już przesada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że w rzeczywistości pojedynczego piksela czy subpiksela nie masz szans zobaczyć z normalnej odległości do oglądania TV. Sam mam jakiś czarny subpiksel (TV z początku roku) ale jestem w stanie go zauważyć tylko jeśli stoję pół kroku od TV i jest jasne jednolite tło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Schinden napisał:

....Boję się kupić 55c9 za te pieniądze z internetu przez te piksele, a w stacjonarnych sklepach 9 tys, to już przesada

Za tyle to prawie kupisz z polskiej dystrybucji i z dowozem 65C9 .. czego tu się bać

Edytowane przez Eleonor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55c9 w sklepach w sieci jest po 6400 mniej więcej, a boję się że dostanę z wypalonymi pikselami, albo że zaczną się wypalać po czasie. 

W ogóle co sądzicie o sklepie kajt24? Oponie ma różne, w Google tragiczne wręcz. 

A co do samych pikseli, fakt nie widać ich z odległości, ale czy z czasem nie będzie ich więcej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...