Skocz do zawartości
Gmeru

Najtańszy OLED TV na rynku | TEST | LG OLED B8 55" za 4389 zł

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, darekgra napisał:

Jeśli matryca jest w porządku to rabat jest najlepszym rozwiązaniem. MM nie ma już prawie tych tv więc z wymianą będzie problem. ewentualnie zwrot i zakup w innym sklepie tylko czy trafisz na lepszy egzemplarz???

Odpalaj tv i wrzucaj zdjęcia matrycy na planszach testowych, zobaczymy co i jak.

Wpakowałem go już do pudła z powrotem. Jak zobaczyłem, że dostanie się do stopki wymaga rozcięcia folii, a obudowa ma rysy, to przestałem rozpakowywać :(. Jutro skoczę do MM i zobaczę co powiedzą. Jeśli będzie opcja rabatu, to odpalę plansze testowe i wrzucę. W teorii wg strony nadal mają jakieś egzemplarze w magazynie centralnym (czy nowe? tego nie wie nikt).

Zastanawiam się jeszcze czy nie zadzwonić do LG, aby sprawdzić czy nie był naprawiany (o ile udzielą mi takich informacji).
Jako zabezpieczenie nagrałem telefonem cały unboxing od rozpieczętowania opakowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że go spakowałeś, jak byś sprawdził matrycę wiedział byś jak rozmawiać z MM i w którą stronę ich naciskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, darekgra napisał:

Szkoda że go spakowałeś, jak byś sprawdził matrycę wiedział byś jak rozmawiać z MM i w którą stronę ich naciskać.

Może udałoby się rozpakować go bez przerywania folii, ale sam tego nie robię niestety, bo mam za małą długość rąk. Poczekam do jutra. Wolałbym, żeby TV nie leżał gołym frontem do ziemi :D
Przy okazji mógłbym sprawdzić wartość UTT żeby sprawdzić ilość przepracowanych godzin. Kojarzycie może czy wejścia do tego menu "serwisowego" są jakoś odnotowywane/zapisywane?

Dodatkowo widzę, że https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled55b8.bhtml ma w Rzeszowie w obu sklepach towar na stanie. W teorii mógłbym próbować w 3 sklepach do skutku :D

Edytowane przez krystianpe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w euro jeśli odbierzesz tv osobiście w sklepie to nie masz już zwrotu.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, darekgra napisał:

w euro jeśli odbierzesz tv osobiście w sklepie to nie masz już zwrotu.

 

no nie do końca. Jeżeli wybierzesz opcję rezerwacji, to wtedy tak, Jeżeli kupisz online, a tylko odbierzesz osobiście, to jest normalny zakup. Kiedyś też się na to naciąłem (a wydawało mi się, że już ciężko mnie naciąć), na szczęście przy zakupie deski do prasowania, a nie TV za 8 tysięcy :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, darekgra napisał:

w euro jeśli odbierzesz tv osobiście w sklepie to nie masz już zwrotu.

 

Jesteś pewien? Z tego co mi wiadomo (mogę się mylić) to przy zawieraniu umów na odległość sposób odbioru towaru nie wpływa na możliwość zwrotu: https://www.infor.pl/prawo/prawa-konsumenta/konsument-w-sieci/695211,Odstapienie-od-umowy-a-osobisty-odbior-towaru.html

Sklep może twierdzić swoje, ale jeśli umowę zawarłem jako konsument, to chroni mnie prawo konsumenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale euro nie zawiera umowy kupna sprzedaży tylko rezerwację towaru w sklepie.

10 minut temu, maro18 napisał:

no nie do końca. Jeżeli wybierzesz opcję rezerwacji, to wtedy tak, Jeżeli kupisz online, a tylko odbierzesz osobiście, to jest normalny zakup. Kiedyś też się na to naciąłem (a wydawało mi się, że już ciężko mnie naciąć), na szczęście przy zakupie deski do prasowania, a nie TV za 8 tysięcy :)

masz rację wcześniej jakoś tego nie zauważyłem

 

 

Edytowane przez darekgra
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, darekgra napisał:

ale euro nie zawiera umowy kupna sprzedaży tylko rezerwację towaru w sklepie.

Faktycznie w koszyku są opcje "Rezerwacja przez Internet. Zakup w sklepie" albo "Zamów do domu" :D

W przypadku MM z kolei:


 

Cytat

Doręczenie przez Sprzedającego Użytkownikowi (po złożeniu przez niego Zamówienia w Sklepie Internetowym) Potwierdzenia Zamówienia jest toż same z zawarciem Umowy Sprzedaży (nie dotyczy to zawierania Umowy Sprzedaży poprzez Infolinię – zob. V.15, poniżej). 

 

Edytowane przez krystianpe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, maro18 napisał:

no nie do końca. Jeżeli wybierzesz opcję rezerwacji, to wtedy tak, Jeżeli kupisz online, a tylko odbierzesz osobiście, to jest normalny zakup. Kiedyś też się na to naciąłem (a wydawało mi się, że już ciężko mnie naciąć), na szczęście przy zakupie deski do prasowania, a nie TV za 8 tysięcy :)

no faktycznie istnieje taka opcja

kawałek tekstu z regulaminu sklepu euro

"Rezerwacja oraz zawarcie Umowy sprzedaży Produktu w Sklepie Internetowym

  1. Klient w Sklepie Internetowym może:
    1. złożyć Rezerwację Produktu i/lub Kodu aktywacyjnego, który następnie kupi w Sklepie fizycznym spośród wskazanych w Serwisie - w przypadku Rezerwacji Umowa sprzedaży zostanie zawarta w wybranym przez Klienta Sklepie fizycznym oraz w terminie wskazanym w Rezerwacji. Do czasu zawarcia Umowy sprzedaży w Sklepie fizycznym na Kliencie nie spoczywają żadne zobowiązania, a Klient może w każdym momencie zrezygnować z Rezerwacji.
    2. złożyć Zamówienie (kupić) wybrane Produkty i/lub Kody aktywacyjne, tj. zawrzeć Umowę sprzedaży Produktów lub Kodów aktywacyjnych na odległość. Umowa sprzedaży Produktów zostanie zawarta wraz z otrzymaniem przez Klienta wiadomości e-mail, o której mowa w treści art. IV.5.2 Regulaminu Sklepu Internetowego.
  2. Aby dokonać Rezerwacji, należy wybrać Produkt i/lub Kody aktywacyjne dostępny w Sklepie Internetowym i dokonać jego Rezerwacji, ze wskazaniem dostępnego w Serwisie Sklepu fizycznego, w którym ma być zawarta Umowa sprzedaży, podejmując kolejne czynności techniczne w oparciu o informacje wyświetlane w Serwisie przy czym w przypadku zakupu Towaru należy wskazać miejsce jego dostawy.
  3. W celu zawarcia Umowy sprzedaży Produktu i/lub Kodu aktywacyjnego na odległość w Sklepie Internetowym należy wybrać Produkt i/lub Kod aktywacyjny dostępny w Sklepie Internetowym i złożyć Zamówienie, podejmując kolejne czynności techniczne w oparciu o informacje wyświetlane w Serwisie przy czym w przypadku zakupu Towaru lub Kodu aktywacyjnego – wyłącznie w przypadku zawarcia Umowy sprzedaży Kodu aktywacyjnego z dostawą do Sklepu fizycznego - należy wskazać miejsce jego dostawy."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, krystianpe napisał:

 W teorii wg strony nadal mają jakieś egzemplarze w magazynie centralnym (czy nowe? tego nie wie nikt).
 

Ten ich magazyn centralny to cześć nie dużego kompleksu magazynów firmy Raben w Piasecznie, także to pojęcie względne. 80% albo i wiecej asortymentu mają na sklepach. Na tle ogromnych centrów logistycznych RTV Euro AGD i Media Experta, MM w Polsce wygląda skromnie.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Euro Rtv robi wszystko, żeby nie przyjmować zwrotu jeśli wybieramy opcję odbioru w sklepie.

Było na ten temat "milion" postów i nie ma sensu dalej tego powtarzać.

Jeśli ktoś ma siły i chęci po zakupie tv za kilka tysięcy zamiast cieszyć się sprzętem, to  bawić się w rzecznika, sąd itd. to jego sprawa.

Ja wolę prostsze rozwiązania i w tym sklepie jak już muszę coś kupić, to wybieram dostawę do domu.

Poza tym staram się tego sklepu unikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, darekgra napisał:

mogę się założyć że gdybyś postawił nówkę sztukę obok tej 10 letniej to byłbyś zaskoczony różnicą pomiędzy oboma tv.

może tak może nie

ponad rok temu moje 8 letnie KURO grało ciągle zauważalnie lepiej od 1 rocznego panasonica ST60 (lepsza czerń i ciągle zauważalnie "mocniejsza"  biel) - więc tak dużej degradacji wg mnie nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, darekgra napisał:

w euro jeśli odbierzesz tv osobiście w sklepie to nie masz już zwrotu.

 

Proszę nie pisz takich głupot..

5 lat pracuje w RTV EURO AGD, wcześniej 3 lata w MM i mam porównanie dwóch sklepów. 

Poczytaj tutaj  => 

 

 

3 godziny temu, krystianpe napisał:

Ostrzegam przed Media Markt (a przynajmniej tym w Rzeszowie).

Skusiłem się na B8 za 4389zł i... wcisnęli mi używkę/po zwrocie. W sumie to bym nie zauważył gdyby nie folia założona odwrotnie (od dołu, a nie od góry) tak, że nie można zamontować stopki bez rozrywania folii. Dodatkowo telewizor nie posiadał folii zabezpieczającej na matrycy oraz miał rysy na obudowie.



 

IMG_5527.JPG

IMG_5520.JPG

IMG_5524.JPG

IMG_5525.JPG

 

No i dalej to samo co kiedyś, pisałem o tym w poprzednim temacie. Paranoja. 

Dlaczego nie zamówiłeś z centralnego magazynu z dostawą do sklepu? Nie mieli już?

Dzwoniłem wczoraj do pracy (RTV EURO AGD) po 17:00 żeby mi sprawdzili ile mamy na centralnym magazynie sztuk to ponad 600 jeszcze było.  3 sztuki zamówiłem dla znajomych. 

Edytowane przez PABLOV8
  • Plusik 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, PABLOV8 napisał:

Proszę nie pisz takich głupot..

5 lat pracuje w RTV EURO AGD, wcześniej 3 lata w MM i mam porównanie dwóch sklepów. 

Poczytaj tutaj  => 

 

 

 

No i dalej to samo co kiedyś, pisałem o tym w poprzednim temacie. Paranoja. 

Dlaczego nie zamówiłeś z centralnego magazynu z dostawą do sklepu? Nie mieli już?

Dzwoniłem wczoraj do pracy (RTV EURO AGD) po 17:00 żeby mi sprawdzili ile mamy na centralnym magazynie sztuk to ponad 600 jeszcze było.  3 sztuki zamówiłem dla znajomych. 

Cytat

Dlaczego nie zamówiłeś z centralnego magazynu z dostawą do sklepu? Nie mieli już?

Bo nie mam na to wpływu? Wybrałem opcję z odbiorem w sklepie, bo MM mam niedaleko mieszkania.
To czy dadzą mi egzemplarz który już jest u nich, czy zamówią nowy z magazynu to jest w ich kwestii i nie mogę na nich wymusić ani jednego ani drugiego rozwiązania. Właściwie to nie jestem w stanie sprawdzić czy mój egzemplarz już u nich sobie leżał czy jednak przyszedł specjalnie dla mnie z magazynu. No chyba, że o czymś nie wiem ale podczas składania zamówienia przez neta w MM nie mogłem sobie specjalnie zażyczyć sztuki z magazynu centralnego.

Skoro pracowałeś w MM, to pewnie masz większą wiedzę niż ja, czyli przeciętny konsument. Dlatego oświeć mnie, to będę wiedział na przyszłość.

Edytowane przez krystianpe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PABLOV8 tylko że nie do końca znasz regulamin własnego pracodawcy...

Rezerwacja oraz zawarcie Umowy sprzedaży Produktu w Sklepie Internetowym

  1. Klient w Sklepie Internetowym może:
    1. złożyć Rezerwację Produktu i/lub Kodu aktywacyjnego, który następnie kupi w Sklepie fizycznym spośród wskazanych w Serwisie - w przypadku Rezerwacji Umowa sprzedaży zostanie zawarta w wybranym przez Klienta Sklepie fizycznym oraz w terminie wskazanym w Rezerwacji. Do czasu zawarcia Umowy sprzedaży w Sklepie fizycznym na Kliencie nie spoczywają żadne zobowiązania, a Klient może w każdym momencie zrezygnować z Rezerwacji.
    2. złożyć Zamówienie (kupić) wybrane Produkty i/lub Kody aktywacyjne, tj. zawrzeć Umowę sprzedaży Produktów lub Kodów aktywacyjnych na odległość. Umowa sprzedaży Produktów zostanie zawarta wraz z otrzymaniem przez Klienta wiadomości e-mail, o której mowa w treści art. IV.5.2 Regulaminu Sklepu Internetowego.
  2. Aby dokonać Rezerwacji, należy wybrać Produkt i/lub Kody aktywacyjne dostępny w Sklepie Internetowym i dokonać jego Rezerwacji, ze wskazaniem dostępnego w Serwisie Sklepu fizycznego, w którym ma być zawarta Umowa sprzedaży, podejmując kolejne czynności techniczne w oparciu o informacje wyświetlane w Serwisie przy czym w przypadku zakupu Towaru należy wskazać miejsce jego dostawy.
  3. W celu zawarcia Umowy sprzedaży Produktu i/lub Kodu aktywacyjnego na odległość w Sklepie Internetowym należy wybrać Produkt i/lub Kod aktywacyjny dostępny w Sklepie Internetowym i złożyć Zamówienie, podejmując kolejne czynności techniczne w oparciu o informacje wyświetlane w Serwisie przy czym w przypadku zakupu Towaru lub Kodu aktywacyjnego – wyłącznie w przypadku zawarcia Umowy sprzedaży Kodu aktywacyjnego z dostawą do Sklepu fizycznego - należy wskazać miejsce jego dostawy.

 

 

Jeśli zamówisz z odbiorem w sklepie/rezerwacja to tv kupiłeś w sklepie a nie na odległość. Faktycznie jest jeszcze opcja zakupu na odległość ale (zakup przez internet z dostawą do sklepu).

Sam piszesz o obwarowaniach zwrotu, np. brak śladów użytkowania co to znaczy bo później euro robi jazdę że zwrotem, może kilkadziesiąt h przepracowanych to też ślad użytkowania. Nie zdjęte folie... Jak to się ma do praw konsumentów przy zwrocie towaru zakupionego na odległość? 

Jest masa ludzi na forach którym euro stworzyło dużo problemów podczas zwrotu lub go uniemożliwiło. Zresztą w czwartek byłem w euro zerknąć na na pewne tv i sam pracownik sklepu (zaskoczony byłem jego dobrymi kompetencjami, ponieważ wiedział co mówi o danej technologi) przyznał że zwrot nie jest taki prosty u nich jak u konkurencji.

 

Spora część klientów ulega pokusie odbioru za godzinę w sklepie i spotyka przy zwrocie niemiłą niespodziankę bo zarezerwowali produkt a nie kupili przez internet. Nie wszyscy też mają konto moje euro... sam widzisz że sklep stosuje różne sztuczki aby jakiś procent zwrotów był niemożliwy.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, PABLOV8 napisał:

Dzwoniłem wczoraj do pracy (RTV EURO AGD) po 17:00 żeby mi sprawdzili ile mamy na centralnym magazynie sztuk to ponad 600 jeszcze było.  3 sztuki zamówiłem dla znajomych. 

Ogromna ilość i jak mniemam piszesz o samej wersji 55 cali? RTV Euro chyba sprzedaje najwiecej co ? Media Markt i Expert w pl również działają mocno, ale nie na taką skale jak twoja firma.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2019 o 22:10, krystianpe napisał:

Ostrzegam przed Media Markt (a przynajmniej tym w Rzeszowie).

Skusiłem się na B8 za 4389zł i... wcisnęli mi używkę/po zwrocie. W sumie to bym nie zauważył gdyby nie folia założona odwrotnie (od dołu, a nie od góry) tak, że nie można zamontować stopki bez rozrywania folii. Dodatkowo telewizor nie posiadał folii zabezpieczającej na matrycy oraz miał rysy na obudowie.

Sprawa wyjaśniona <faceplam>. Wizyta u okulisty wskazana.

Jeśli chodzi o rysy z tyłu, to zrysowana jest niewidoczna folia naklejona na plecy. LG nie pokusiło się o jakąś naklejkę informującą, że jest tam folia, przez co przy rozpakowywaniu można ją przeoczyć... Gdyby nie rysy, to bym nie wiedział, że ta folia w ogóle istnieje. Instrukcja również milczy. <facepalm x2>
Także rysy powstały albo podczas pakowania (styropian?) albo podczas wyjmowania (ktoś zwrócił?). Jest folia, więc to ona wszystko przyjęła.

Jeśli chodzi o folię na matrycy, to okazało się, że również jest. Okazało się dopiero po rozpakowaniu całości. W C8 u znajomego folia na matrycy miała naklejki zarówno u dołu, jak i u góry. W przypadku B8 trzeba wyciągnąć cały TV i wyciągnąć go z tej miękkiej folii żeby ją zobaczyć <facepalm x3>

Także generalnie albo ktoś odstąpił od umowy i niechlujnie zapakował, albo w LG tak zapakowali. Widziałem na unboxingach w necie, że z tym jest różnie. TV może być albo nowy albo ktoś odstapił od umowy i z jakiegoś powodu zwrócił. Także pozostaje mi tylko sprawdzić matrycę i jak jest ok, to TV zostaje u mnie.

Protip dla wszystkch: Nie róbcie unboxingu przy słabym/sztucznym świetle...

Edytowane przez krystianpe
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, krystianpe napisał:

Protip dla wszystkch: Nie róbcie unboxingu przy słabym/sztucznym świetle...

To po polsku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Barnaba napisał:

To po polsku? 

Tak. Musisz liczyć się z tym, że ludzie nie siedzą w jaskini i język ewoluuje poprzez zapożyczenia, które używane są w mowie potocznej.
Dodatkowo nawet jeśli niektóre słowa mają polskie odpowiedniki, to w niektórych kontekstach się ich nie tłumaczy.

No ale jeśli masz z tym problem to Ci pomogę:

https://www.miejski.pl/slowo-protip - zapożyczenie z angielskiego.  Mamy ich masę w języku polskim. Teraz siedzisz na forum i się czepiasz, bo masz masz "weekend" (czemu nie łikend?)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Unboxing - zastanawiałeś się może dlaczego polska Wikipedia zostawiła słowo kluczowe po angielsku z polską definicją? Przecież mogli napisać "Rozpakowanie". I tak, piłem tutaj konkretnie do mojego filmu z rozpakowania (o czym wspomniałem we wcześniejszych postach), a nie do rozpakowania samego w sobie. (wtedy bym się zgodził, że "unboxing" poza kontekstem nagrywania rozpakowywania telewizora powinien być zamieniony na "rozpakowanie").
 

Edytowane przez krystianpe
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że język ewoluuje, to jedna sprawa. To że piszesz niechlujnie w swoim ojczystym języku, jest sprawą drugą. Żadne odwoływania się do pseudoencyklopedii tego nie zmienią.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Nurnik napisał:

To że język ewoluuje, to jedna sprawa. To że piszesz niechlujnie w swoim ojczystym języku, jest sprawą drugą. Żadne odwoływania się do pseudoencyklopedii tego nie zmienią.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
 

Przed "że" stawiamy przecinek. Popełniłeś ten błąd dwa razy lingwisto. Żadne odwołania do "Wielkiego Słownika Ortograficznego" też tego nie zmienią.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 28.03.2019 o 21:17, Barnaba napisał:

Gdzie jest ten licznik w 65B7 kolego @Sierek?

Wybierasz  In-Start na pilocie uniwersalnym, PIN 0413 i pozycja UTT.

Edytowane przez Sierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wróżbitów... Tv mogą być jeszcze w trochę niższych cenach lecz nie zawsze nowe tzn. mogą być że zwrotów lub wystawowe sztuki. Ceny mogą spaść dopiero za jakieś 2-3 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...