Skocz do zawartości
Gmeru

Najtańszy OLED TV na rynku | TEST | LG OLED B8 55" za 4389 zł

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety tak mam że go widzę :((bardziej wiem że jest),ale nie o to w sumie chodzi a o postawę LG ...dla nich  jeden czy sto martwych pikseli efekt taki sam"nie podlega wymianie".Może po prostu nie jest jeszcze dopracowana technologia i się zabezpieczają jakąś informacją w instrukcji,zamiast wziąć problem na klatę w końcu OLEDY nie są tanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam B7 i dokładnie rok temu, na gwarancji wymieniono mi telewizor na nowy (z biegiem gwarancji od początku)

z powodu jednego jasno świecącego zielonego piksela.

Może zaszły przez rok jakieś zmiany, ew. są różne interpretacje, a może w przypadku B8 jest inaczej ?

 

pozdrawiam

Gatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, krzych p napisał:

w sumie chodzi a o postawę LG ...dla nich  jeden czy sto martwych pikseli efekt taki sam"nie podlega wymianie".

ale z 1 bad pikselem to chyba nie ma producenta który wymienia tv

poza tym coś kręcisz że nie wymienią jak będzie 100 bad pkseli - jest chyba w gwarancji lg ile musi być pikseli by przysługiwała gwarancja i nie jest to taka absurdalna ilość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś "Martwe czy świecące piksele nie są uznawane za wadę", po czym wychodzi na to, że chodzi o 1 pixel. Sprecyzuj, czy chodzi o martwego, czy świecącego, bo akurat przykładowo Samsung też poza jakimiś wyjątkami nie uzna wymiany matrycy na przykładzie jednego bad pixela, co innego świecący - tu niby 1 nawet wystarcza do wymiany matrycy w ramach gwarancji.

Edytowane przez Fjubens
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie serwisant LG poinformował:

martwe piksele -> matryca podlega gwarancji jeżeli jest ich koło siebie(sąsiadują) parę sztuk (chyba 4szt - nie pamiętam już dokładnej ilości , na pewno gwarancja nie działa jeżeli są to 'pojedyncze' piksele)

świecące piksele -> matryca podlega na gwarancji nawet jeżeli występuje już jedna sztuka 

Tak przynajmniej twierdził serwisant jak był u mnie.

Pzdr.

image.gif

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gatar napisał:

z powodu jednego jasno świecącego zielonego piksela.

może jest inaczej czy jest to martwy piksel czy świecący non stop i w jakiej części ekranu jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z instrukcji obsługi LG którą to z kolei zacytował pan na infolinii serwisu a której to instrukcji w języku polskim nawet nie otrzymałem(zresztą kto czyta instrukcję przed kupnem telewizora):

• Ten panel to zaawansowany produkt zawierający miliony pikseli. Na panelu mogą być widoczne czarne i/lub jasne, kolorowe punkty (białe, czerwone, niebieskie lub zielone) o wielkości 1 ppm. Nie oznaczają one uszkodzenia ani nie wpływają na jakość i niezawodność działania produktu. To zjawisko występuje również w produktach innych firm i nie może być podstawą do wymiany produktu lub zwrotu pieniędzy.

• Wyświetlanie przez długi czas nieruchomego obrazu może powodować pojawienie się na ekranie pozostałości nieruchomego obrazu. Dlatego należy unikać wyświetlania przez dłuższy czas nieruchomego obrazu na ekranie telewizora. 

I koniec i kropka i nikt mnie nie pytał a ile tych pikseli mam i czy świecą czy są czarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Gmeru napisał:

Na pewno zaproszę Cię do współtworzenia powieści książkowej na temat OLED i LCD. Może nawet jakieś autografy będą. Odezwę się gdy zacznę logicznie myśleć!!! Twoja wiedza i doświadczenie zdobyte w tym temacie będzie nieocenione - szczególnie, że jesteś na forum od kwietnia 2018 roku.

Challenge Accepted :)

Śledze forum od 2016, zarejestrowałem sie dopiero rok temu bo wcześniej nie miałem takiej potrzeby. Nie chodzi mi o meritum twojego wpisu bo to jest jak najbardziej na miejscu. Tylko o to że powtarzasz coś czego na dzień dzisiejszy nikt nie jest w stanie potwierdzić ani zaprzeczyć. Znając specyfike panelu OLED oraz oglądając materiały użytkowników znalezione w sieci wydaje sie wręcz nieprawdopodobne że jest w stanie świecić 100 tys godzin, także wg mnie to "bujda na resorach." Ty trabiąc o tym za każdym razem przy wpisach odnośnie OLED mieszasz w głowie "typowemu Kowalskiego" który czyta forum i jeszcze takiego tv na oczy w rzeczywistości nie widział. Kupi taki tv w ciemno, lecz po jakimś czasie okaże sie że ten slogan nie wiele miał wspólnego z prawdą. Szkoda bo wy razem z MK jesteście w tym kraju autorytetami branży tv i oczekuje sie od was w 100 % obiektywnych wpisów.  

Edytowane przez Waldo94
  • Plusik 3
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

ale z 1 bad pikselem to chyba nie ma producenta który wymienia tv

Mi Panasonic wymienił matryce z jednym nie świecącym subpixelem w 65fz800. Pixel był prawie na środku.

Na tej nowej też jest jeden tyle że 15 cm od krawędzi i wtedy już się nie łapie na wymianę.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Waldo94 napisał:

Znając specyfike panelu OLED oraz oglądając materiały użytkowników znalezione w sieci wydaje sie wręcz nieprawdopodobne że jest w stanie świecić 100 tys godzin, także wg mnie to "bujda na resorach." Ty trabiąc o tym za każdym razem przy wpisach odnośnie OLED mieszasz w głowie "typowemu Kowalskiego" który czyta forum i jeszcze takiego tv na oczy w rzeczywistości nie widział. Kupi taki tv w ciemno, lecz po jakimś czasie okaże sie że ten slogan nie wiele miał wspólnego z prawdą. 

to samo piszą w lcd i też " jest to "wręcz nieprawdopodobne" w pewnym sensie bujda na resorach "

ktoś widział działający 30 letni lcd? a jaka jest jakość podświetlenia w takim lcd - coś tam się jeszcze podświetla skoro działał średnio 9-10h dziennie?

u mnie diody(wcześniej "świetlówki") w notebookach wypalały się po 3-4 latach - codziennie włączony przez 12-15h i "wypalenie" wykańczało je tak szybko

więc wg mnie pisząc że taki lcd będzie działał 100000h też "mieszasz w głowie "typowemu Kowalskiego" który czyta forum i jeszcze takiego tv na oczy w rzeczywistości nie widział. Kupi taki tv w ciemno, lecz po jakimś czasie okaże sie że ten slogan nie wiele miał wspólnego z prawdą"

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, klaus71 napisał:

to samo piszą w lcd i też " jest to "wręcz nieprawdopodobne" w pewnym sensie bujda na resorach "

ktoś widział działający 30 letni lcd? a jaka jest jakość podświetlenia w takim lcd - coś tam się jeszcze podświetla skoro działał średnio 9-10h dziennie? 

u mnie diody(wcześniej "świetlówki") w notebookach wypalały się po 3-4 latach - codziennie włączony przez 12-15h i "wypalenie" wykańczało je tak szybkowięc wg mnie pisząc że taki

Co do lcd sie nie czepiam bo podświetlenie praktycznie można wymienić na nowe i matryca będzie dalej świecić.  Odnośnie oleda to jest to konstrukcja złożona i jak już ulegnie degradacji to nieodwracalnej. Zakładam w ciemno że panel oled z przebiegiem 100 tys godzin będzie raz że bardzo ciemny (napewno więcej niż 50 %), a dwa cały zamglony w wypaleniach., czyli defakto funkcje użyteczności straci dużo dużo predzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Waldo94 napisał:

Zakładam w ciemno że panel oled z przebiegiem 100 tys godzin będzie raz że bardzo ciemny (napewno więcej niż 50 %), a dwa cały zamglony w wypaleniach., czyli defakto funkcje użyteczności straci dużo dużo predzej.

wiesz - terminy "zakładam w ciemno" i "wydaje sie wręcz nieprawdopodobne" to kiepskie dowody na twoje teorie

a już tekst "cały zamglony w wypaleniach" to hit 

a co jak się nie wypali? nie każdy katuje programy informacyjne - też będzie wg twojej teorii wtedy obraz zamglony

ktoś ma plazmę 10 letnią ? coś mu się na niej zamgliło? pewnie tylko "lekko popuszcza gaz" :)

co do wymiany podświetlenia to gratuluję jak po np. 10-15 latach ktoś ci wymieni kilkaset diód w FALDzie - pewnie się da tylko po co

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, klaus71 napisał:

a co jak się nie wypali? nie każdy katuje programy informacyjne - też będzie wg twojej teorii wtedy obraz zamglony

 

co do wymiany podświetlenia to gratuluję jak po np. 10-15 latach ktoś ci wymieni kilkaset diód w FALDzie - pewnie się da tylko po co 

Jak katujesz to go wykończysz bardzo szybko, a my mówiliśmy o potężnej skali 100 tys godzin.

Pytałes dlaczego sie nie czepiam o lcd to ci odpowiedziałem. Koniec przekazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, klaus71 napisał:

ktoś ma plazmę 10 letnią ? coś mu się na niej zamgliło? pewnie tylko "lekko popuszcza gaz" :)

mogę się założyć że gdybyś postawił nówkę sztukę obok tej 10 letniej to byłbyś zaskoczony różnicą pomiędzy oboma tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam przed Media Markt (a przynajmniej tym w Rzeszowie).

Skusiłem się na B8 za 4389zł i... wcisnęli mi używkę/po zwrocie. W sumie to bym nie zauważył gdyby nie folia założona odwrotnie (od dołu, a nie od góry) tak, że nie można zamontować stopki bez rozrywania folii. Dodatkowo telewizor nie posiadał folii zabezpieczającej na matrycy oraz miał rysy na obudowie.



 

IMG_5527.JPG

IMG_5520.JPG

IMG_5524.JPG

IMG_5525.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Waldo94 napisał:

Znając specyfike panelu OLED oraz oglądając materiały użytkowników znalezione w sieci wydaje sie wręcz nieprawdopodobne że jest w stanie świecić 100 tys godzin

To jest 11 lat non stop. 35 lat po 8 godzin dziennie, dzień w dzień. Obawiam się, że dowolny TV jest loterią już przy 10-letnim niezbyt intensywnym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, krystianpe napisał:

Ostrzegam przed Media Markt (a przynajmniej tym w Rzeszowie).

Skusiłem się na B8 za 4389zł i... wcisnęli mi używkę/po zwrocie. W sumie to bym nie zauważył gdyby nie folia założona odwrotnie (od dołu, a nie od góry) tak, że nie można zamontować stopki bez rozrywania folii. Dodatkowo telewizor nie posiadał folii zabezpieczającej na matrycy oraz miał rysy na obudowie.

Mieli ostatnią sztuke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, krystianpe napisał:

Ostrzegam przed Media Markt (a przynajmniej tym w Rzeszowie).

Skusiłem się na B8 za 4389zł i... wcisnęli mi używkę/po zwrocie. W sumie to bym nie zauważył gdyby nie folia założona odwrotnie (od dołu, a nie od góry) tak, że nie można zamontować stopki bez rozrywania folii. Dodatkowo telewizor nie posiadał folii zabezpieczającej na matrycy oraz miał rysy na obudowie.

Jeśli przy zakupie nie miałeś info że jest to tv z wystawy  lub używany składaj reklamację rękojmię, do wyboru masz zwrot TV, dodatkowy spory upust lub wymianę na nowy nie używany, druga i trzecia opcja najlepsza.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Waldo94 napisał:

Mieli ostatnią sztuke ?

Kupiłem w czwartek, a odebrałem dzisiaj wieczorem i widzę, że nie mają już żadnego egzemplarza na miejscu. Ciężko powiedzieć czy mieli więcej egzemplarzy czy pozbyli się ostatniego "ruszanego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc to wszystko tłumaczy. Lekko sie spozniłeś. Zawsze ostatnie egzemplarze danego modelu to zwroty i powystawowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, darekgra napisał:

Jeśli przy sprzedaży nie miałeś info że jest to z wystawy  lub używany składaj reklamację rękojmię, do wyboru masz zwrot TV, dodatkowy spory upust lub wymianę na nowy nie używany, druga i trzecia opcja najlepsza.

Zamówienie złożyłem przez Internet z odbiorem osobistym, więc w sumie mogę odstąpić od umowy. Pytanie tylko czy jest to lepsze wyjście niż rękojmia.

Oczywiście informacji nie było żadnej. Jest to ta sama oferta, która nadal widnieje na stronie, z tego samego urla: https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-lg-oled55b8pla?querystring=lg b8

Edytowane przez krystianpe
Dodatkowa informacja dla darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, krystianpe napisał:

Zamówienie złożyłem przez Internet z odbiorem osobistym, więc w sumie mogę odstąpić od umowy. Pytanie tylko czy jest to lepsze wyjście niż rękojmia. 

Ja bym sprawdził egzemplarz matrycy na planszach testowych i zadecydował co dalej z tym tv. Jeśli z powodu kiepskiego egzemplarzu matrycy został zwrócony to musisz oddać. Jeśli jednak ktoś kupił a np okazał sie dla niego za mały i oddał a matryca jest ok to mógłby zostać.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jak wygląda matryca pod względem bandingu, zafarbu, martwych pixeli i czy przypadkiem nie ma jakichś powidoków. jeśli wszystko było by z nim ok to walczył bym o spory rabat z tytułu sprzedaży towaru używanego.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Waldo94 napisał:

Ja bym sprawdził egzemplarz matrycy na planszach testowych i zadecydował co dalej z tym tv. Jeśli z powodu kiepskiego egzemplarzu matrycy został zwrócony to musisz oddać. Jeśli jednak ktoś kupił a np okazał sie dla niego za mały i oddał a matryca jest ok to mógłby zostać.

1 minutę temu, darekgra napisał:

sprawdź jak wygląda matryca pod względem bandingu, zafarbu, martwych pixeli i czy przypadkiem nie ma jakichś powidoków. jeśli wszystko było by z nim ok to walczył bym o spory rabat z tytułu sprzedaży towaru używanego.

No pomysł z rabatem byłby opłacalny jeśli matryca nie ma defektów. Z drugiej strony jeśli nie da się nic ugrać poza wymianą na nowy/zwrotem, to chyba lepiej jednak wziąć inny egzemplarz dla świętego spokoju. Oczywiście matryca może być lepsza/gorsza w nowym egzemplarzu, no ale to loteria :D

Zastanawiam się czy możliwe jest rozpakowanie innego egzemplarza u nich na miejscu po tej całej szopce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli matryca jest w porządku to rabat jest najlepszym rozwiązaniem. MM nie ma już prawie tych tv więc z wymianą będzie problem. ewentualnie zwrot i zakup w innym sklepie tylko czy trafisz na lepszy egzemplarz???

Odpalaj tv i wrzucaj zdjęcia matrycy na planszach testowych, zobaczymy co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...