Skocz do zawartości
Gmeru

Najtańszy OLED TV na rynku | TEST | LG OLED B8 55" za 4389 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Najtańszy OLED TV na rynku | TEST | LG OLED B8 55" za 4389 zł

Telewizory OLED z roku na rok tanieją na naszych oczach. Przypomnę tylko, że pierwszy telewizor LG OLED dostępny w Polsce kosztował w elektro marketach bagatela 39 999 zł. Technologia od samego początku kojarzona z jakością obrazu premium i dostępnością tylko dla najbardziej zasobnych w gotówkę od kilku miesięcy zaczyna mieszać w klasie telewizorów uważanej do tej pory za średnią. Jest to bardzo ale to bardzo interesująca sytuacja, która nie do końca pasuje do obecnych realiów gdzie w tej półce cenowej panują od zawsze niezłej klasy telewizory LCD.

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ zachwyty o rety 

Cytat

Działa i nie ma śladu zużycia. Dziwne prawda? No właśnie. Ja też się dziwię bo teoretycznie powinien już dawno umrzeć śmiercią naturalną. Może dlatego, że jestem świadomym użytkownikiem a telewizor zakupiłem do kina domowego a nie do oglądania telewizji przez 16 godzin dziennie. 
Źródło: https://hdtvpolska.com/najtanszy-oled-tv-na-rynku-test-lg-oled-b8-55-za-4899zl/2/

Jednak większość ludzi kupuje tv do wszystkiego i używa tak jak każdy poprzedni (a nie się z nim cacka) i stąd te wypalenia powstają czasami. 

Są też tacy jak ja którzy tv "z paskami" nie oglądają ale za to sporo wyświetlają treści z statycznymi elementami obrazu typu ekran PC, youtube, gry. Filmy UHD BD z Xboxa też ale to mniejsza część. 

Jedbak OLED kusi i możliwe, że w końcu kupię bo jakość obrazu faktycznie jest znakomita a to lubię. Tym bardziej że cenysą co raz bardziej przystepne. 

Fajny tekst ale sporo zachwytu w nim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak można się nie zachwycać obrazem za tak śmieszne pieniądze? Jeszcze nie dawno taki obraz Ultra HD był za 15K. Nie mam już nic więcej do dodania. Wszystko tam napisałem ?

ps. A masz jakieś dane statystyczne z tą "większością ludzi"? Bo jak nie to tylko można tak napisać. I napisać kolejną książkę z postów na forum i wróżek ?

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlot wyróżnionych grup ludzi za 3..2..1... a sorry. Już są ? Oby tylko wszyscy doczytali, że wytykany jest mały rozmiar oraz to, że inne dobre lcd 55cali kosztują prawie dwa razy mniej. Bo pewnie jak zwykle nikt nie przeczyta tego czego nie chce widzieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem chyba w tej "statystycznej większości ludzi" bo programy informacyjne i statyczne obrazy (typu ekran komputera na TV) to u mnie goszczą na ekranie TV przez większość czasu. Pękło właśnie 4 tys. godzin takiego użytkowania i ekran jak "za młodu" (OLED 65B7).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bez VAT W Mediaku za 4389zł. Koniec przesłania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z reklamy ?

Jak kupię to zobaczymy. Tyle że dla mnie to 50" by było w sam raz.  Wybrzydzam hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czemu ceneo milczy na temat takiej ceny

 

Bo to nie jest regularna cena. Za trzy dni będzie po staremu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65B8 w Media jest za 6909,- zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sierek napisał:

Jestem chyba w tej "statystycznej większości ludzi" bo programy informacyjne i statyczne obrazy (typu ekran komputera na TV) to u mnie goszczą na ekranie TV przez większość czasu. Pękło właśnie 4 tys. godzin takiego użytkowania i ekran jak "za młodu" (OLED 65B7). 

Pochwalisz sie nam planszami z twojego tv ?

@Gmeru Odnośnie artykułu, nie wiem czy jesteś tak zaślepiony zaletami Oled czy też może tak naiwny że ciągle wierzysz w marketingowy bełkot LG o żywotności matryc szacowaną na 100 tys godz. Każdy logicznie myślący człowiek potrafi dojść do wniosku że te matryce nie wytrzymają nawet przy przeprowadzaniu regularnych kompensacji. Organiczne diody sie zużywają troche szybciej i jest to naturalna degradacja. OLED nie jest dla każdego, to właściwe przesłanie.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Waldo94 napisał:

Pochwalisz sie nam planszami z twojego tv ?

@Gmeru Odnośnie artykułu, nie wiem czy jesteś tak zaślepiony zaletami Oled czy też może tak naiwny że ciągle wierzysz w marketingowy bełkot LG o żywotności matryc szacowaną na 100 tys godz. Każdy logicznie myślący człowiek potrafi dojść do wniosku że te matryce nie wytrzymają nawet przy przeprowadzaniu regularnych kompensacji. Organiczne diody sie zużywają troche szybciej i jest to naturalna degradacja. OLED nie jest dla każdego, to właściwe przesłanie.

Gdzie jest ten licznik w 65B7 kolego @Sierek?

U mnie właśnie oled służy tylko do codziennej TV. "Katowany" bez żadnych cudowań, czy kompensacji. Sporo TVN24.

Jakie plansze cię interesują @Waldo94? Może będzie mi się chciało przyjrzeć się im w poszukiwaniu czegokolwiek;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite jak te telewizory potaniały przez ostatnie lata. Nawet licząc regularną cenę ~5400 zł za 55C8, to jest tak na prawdę najlepszy obraz za cenę telewizora ze średniej półki. W 2016 roku OLEDy jeszcze nie wyglądały aż tak dobrze, bo jednak ABL zaczynający się od 25% APL, tymczasowy powidok po czarnych pasach po 2-3 godzinach filmu i ponad 8500 zł za 55 cali to nie była jakaś cudowna oferta. Ale od modeli 2017 już sprawa wygląda znacznie lepiej, ABL zaczyna się dopiero od 70% czyli właściwie go nie ma, szczególnie przy filmach 2:35:1, podatność na powidoki jest mniejsza, dodano też dynamic tonemapping, a cena szybko spadała do ok 6000 zł, więc te telewizory w bardzo krótkim czasie stały się o wiele lepsze, bardziej uniwersalne i o wiele tańsze jednocześnie. Modele 2018 przyniosły znacznie polepszenia w processingu jak debanding czy BFI, a modele 2019 będą jeszcze lepsze i ze wparciem HDMI 2.1. Problemy z jednolitością szarości mają i zawsze miały marginalne znaczenie, w zasadzie tylko kulejąca interpolacja jest poważniejszym minusem, ale tak na prawdę żaden producent nie ma dobrej interpolacji i LG tutaj się niczym nadzwyczaj złym nie wyróżnia.  

Typowo pod filmy OLED nie ma żadnej konkurencji, tym bardziej przy taki atrakcyjnych cenach. Choć nie ma co kłamać że to jest jakiś uniwersalny telewizor dla rodziny czy do salonu, bo w takich warunkach najprawdopodobniej zostanie zdemolowany w mniej niż rok. To oczywiście zależy od tego co się ogląda, np. mój 55B7V nigdy nie będzie miał żadnych wypaleń bo używam go głównie do filmów, seriali, sportu i rzadko gier gier (gram na monitorze), ale mój poprzedni OLED 55AG9B7V (FullHD 2017) którego oddałem po 5 miesiącach do rodziców, jest już po miej niż roku katowania programami informacyjnymi w takim stanie że nadaje się do reklamacji. To jest co prawda ekstremalny przypadek, bo stosunek użytkowania programy informacyjne-filmy-sport to gdzieś 75-20-5 i pogramy informacyjne lecą średnio z 5-6 godzin dziennie, czyli z 2000-2200 godzin rocznie, ale po takim relatywnie krótkim czasie telewizor jest z mocno wypalonym pasem na dole (jasność 60 na stałe), widocznym szczególnie na bieli. Ale z drugiej strony nabicie tych samych 2200 godzin oglądając 100 filmów rocznie zajmie 10 lat, i od filmów nie ma w zasadzie co się wypalić, także na tym przykładzie dobrze widać jak ogromne mogą być różnice w sposobie użytkowania i że od tego wszystko zależy, jak zawsze i ze wszystkim z resztą. 

Edytowane przez Nazwa użytkownika
  • Plusik 3
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Gmeru napisał:

Dzisiaj bez VAT W Mediaku za 4389zł. Koniec przesłania ;)

Czy warto dołożyć do FZ800 55" . Też  jest w promo za 5689 zl co wydaje się być mega okazją.  Jeden z dwóch LG lub Panasonic wyląduje u mnie w sypialni na ścianie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Michał Zarzycki napisał:

Czy warto dołożyć do FZ800 55" . Też  jest w promo za 5689 zl co wydaje się być mega okazją.  Jeden z dwóch LG lub Panasonic wyląduje u mnie w sypialni na ścianie. 

Wg mnie warto. Panasonic jest lepiej dopracowany pod względem obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież już wszystko ale to wszystko napisaliśmy na tym portalu zarówno na temat lg B8 jak i panasonic FZ800. I nadal nie wiadomo czy warto dołożyć a może nie? OMG.... serio, poczytaj @Michał Zarzycki bo nie wierzę, że nie potrafisz wyciągnąć wniosków pod swoje oczekiwania ? Masz opisane dosłownie wszystko: od obrazu po systemy.

6 godzin temu, Waldo94 napisał:

Pochwalisz sie nam planszami z twojego tv ?

@Gmeru Odnośnie artykułu, nie wiem czy jesteś tak zaślepiony zaletami Oled czy też może tak naiwny że ciągle wierzysz w marketingowy bełkot LG o żywotności matryc szacowaną na 100 tys godz. Każdy logicznie myślący człowiek potrafi dojść do wniosku że te matryce nie wytrzymają nawet przy przeprowadzaniu regularnych kompensacji. Organiczne diody sie zużywają troche szybciej i jest to naturalna degradacja. OLED nie jest dla każdego, to właściwe przesłanie.

Na pewno zaproszę Cię do współtworzenia powieści książkowej na temat OLED i LCD. Może nawet jakieś autografy będą. Odezwę się gdy zacznę logicznie myśleć!!! Twoja wiedza i doświadczenie zdobyte w tym temacie będzie nieocenione - szczególnie, że jesteś na forum od kwietnia 2018 roku.

4 godziny temu, Nazwa użytkownika napisał:

Niesamowite jak te telewizory potaniały przez ostatnie lata. Nawet licząc regularną cenę ~5400 zł za 55C8, to jest tak na prawdę najlepszy obraz za cenę telewizora ze średniej półki. W 2016 roku OLEDy jeszcze nie wyglądały aż tak dobrze, bo jednak ABL zaczynający się od 25% APL, tymczasowy powidok po czarnych pasach po 2-3 godzinach filmu i ponad 8500 zł za 55 cali to nie była jakaś cudowna oferta. Ale od modeli 2017 już sprawa wygląda znacznie lepiej, ABL zaczyna się dopiero od 70% czyli właściwie go nie ma, szczególnie przy filmach 2:35:1, podatność na powidoki jest mniejsza, dodano też dynamic tonemapping, a cena szybko spadała do ok 6000 zł, więc te telewizory w bardzo krótkim czasie stały się o wiele lepsze, bardziej uniwersalne i o wiele tańsze jednocześnie. Modele 2018 przyniosły znacznie polepszenia w processingu jak debanding czy BFI, a modele 2019 będą jeszcze lepsze i ze wparciem HDMI 2.1. Problemy z jednolitością szarości mają i zawsze miały marginalne znaczenie, w zasadzie tylko kulejąca interpolacja jest poważniejszym minusem, ale tak na prawdę żaden producent nie ma dobrej interpolacji i LG tutaj się niczym nadzwyczaj złym nie wyróżnia.  

Typowo pod filmy OLED nie ma żadnej konkurencji, tym bardziej przy taki atrakcyjnych cenach. Choć nie ma co kłamać że to jest jakiś uniwersalny telewizor dla rodziny czy do salonu, bo w takich warunkach najprawdopodobniej zostanie zdemolowany w mniej niż rok. To oczywiście zależy od tego co się ogląda, np. mój 55B7V nigdy nie będzie miał żadnych wypaleń bo używam go głównie do filmów, seriali, sportu i rzadko gier gier (gram na monitorze), ale mój poprzedni OLED 55AG9B7V (FullHD 2017) którego oddałem po 5 miesiącach do rodziców, jest już po miej niż roku katowania programami informacyjnymi w takim stanie że nadaje się do reklamacji. To jest co prawda ekstremalny przypadek, bo stosunek użytkowania programy informacyjne-filmy-sport to gdzieś 75-20-5 i pogramy informacyjne lecą średnio z 5-6 godzin dziennie, czyli z 2000-2200 godzin rocznie, ale po takim relatywnie krótkim czasie telewizor jest z mocno wypalonym pasem na dole (jasność 60 na stałe), widocznym szczególnie na bieli. Ale z drugiej strony nabicie tych samych 2200 godzin oglądając 100 filmów rocznie zajmie 10 lat, i od filmów nie ma w zasadzie co się wypalić, także na tym przykładzie dobrze widać jak ogromne mogą być różnice w sposobie użytkowania i że od tego wszystko zależy, jak zawsze i ze wszystkim z resztą. 

Fajnie, że na forum od czasu do czasu pojawiają się takie mądre posty. Zamiast pyskować warto czytać i wyciągać wnioski  z testów. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do najtańszego OLED, w identycznej cenie jest Philips w tym samym sklepie https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-philips-55pos9002-12

Który z tych dwóch polecasz?

Jeszcze mam pytanie - w teście porównujesz czerń OLED do "tego co wcześniej ktoś miał w domu" czyli w założeniu jakiś starszy LED. Tutaj oczywiście wrażenia z czerni i kontrastu będą, dla osób ceniących te parametry, wręcz szokujące. Ale jak porownalbys  (lub ktoś z użytkowników mających porownanie) czern i kolory z OLED do plazmy (np Panasonic ST60)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znajdziesz odpowiedź: https://hdtvpolska.com/czy-oled-tv-sa-nadal-drogie-analiza-to-juz-przeszlosc-porownanie-dwoch-najtanszych-oled-tv-na-rynku/

W porównaniu do plazmy też jest przepaść. Oczywiście mniejsza. Po prostu wyobraź sobie czerń idealną ;) Nie da się już lepiej. Myślę, że wtedy już będzie jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maro18 napisał:

Ale jak porownalbys  (lub ktoś z użytkowników mających porownanie) czern i kolory z OLED do plazmy (np Panasonic ST60)?

wymieniałem ST60 na oled (model z 2016) - nie ma co porównywać: nokaut w czerni, nokaut w bieli, nokaut w smarcie

upłynniacz niby lepszy w LG (stopniowanie upłynnienia) ale ja zmusiłem ten w panasie do działania że był conajmniej tak samo dobry

ogólnie LG ma najgorszy upłynniacz na rynku - różnice są czasami bardzo małe między upłynniaczami (zależy to np. od sygnału na wejściu, LG się częściej gubi) ale jak ktoś jest na to wrażliwy to je wyłapie

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę o przemyślane zakupy telewizorów OLED marki LG.Martwe czy świecące piksele nie są uznawane za wadę i nie są podstawą do ich naprawy.Czyli może się okazać tak jak w moim przypadku że za kilka tysięcy złotych oglądam po pół roku użytkowania tego cudu techniki czarne plamki i żadna gwarancja wam nie pomoże,nie w tej firmie.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, krzych p napisał:
Bardzo proszę o przemyślane zakupy telewizorów OLED marki LG.Martwe czy świecące piksele nie są uznawane za wadę i nie są podstawą do ich naprawy.
 

a ile tych martwych pikseli masz że się nie łapiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pół roku jeden,ale jestem po długich rozmowach z LG i nie ma normy na wymianę,gdzieś tam w instrukcji sobie napisali że martwe czy świecące piksele nie są powodem do wymiany matrycy....dla nich to standard,jakaś masakra.Mam dwie plazmy Panasonica jedenasto i sześcio letnią nie ma tam żadnych martwych pikseli wszystko hula aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dla 1 piksela chcesz wymieniać? widzisz go wogóle?

chyba nie ma producenta matrycy który wymienia matrycę z tylko jednym martwym pixelem.

jak miałem Kuro i też jeden się nie palił (a był 4 razy większy bo matryca full hd)  to nie miałem z tym problemu - bo widoczne to było z 0,5m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...