Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To my | RECENZJA | Film kinowy

Sukcesem filmu Uciekaj! Jordan Peele stworzył bagaż oczekiwań o niewiarygodnych gabarytach. Czy okrzykiwanemu jako współczesny Hitchock reżyserowi udało się po raz kolejny zaskoczyć publiczność? Zapraszamy do naszej recenzji jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Sukcesem filmu Uciekaj! Jordan Peele stworzył bagaż oczekiwań o niewiarygodnych gabarytach. Czy okrzykiwanemu jako współczesny Hitchock reżyserowi udało się po raz kolejny zaskoczyć publiczność? 

Przecieram oczy ze zdumiemniem skaczac po kolejnych akapitach tej recenzji. Podniosly ton i nagromadzenie powazne sformulowania wedlug mnie sa  oderwane or realiow.

Warto pamietac kim jest rezyser/scenarzysta,  co dotychczas stworzyl, w jakiej formule i dla jakiego audytorium. Majac to na wzgledzie, uwazam ze "Us" jest jego szczytowym osiagnieciem,  doskonale trafiajacym w system wartosci i realia USA, a wiec  zrozumialym dla przecietnego Amerykanina.

Cytat

Mimo swojej uniwersalności, To my nie oferuje głębszego komentarza społecznego, ale niewątpliwie zasiewa ziarna do dalszej dyskusji. Peele raczej pozostawił w swoim filmie pewne strzępki, które zaoferował widzowi aby ten odebrał pewne motywy na swój własny sposób.

Nie wiem jak bardzo glebokich  komentarzy spolecznych oczekiwac moze recenzent,  wychowany na Dostojewskim,  gdzies w obcym kulturowo, bezklasowym spoleczenstwie, ale w mojej ocenie, spoleczny komentarz filmu jest  do bolu czytelny i wystarczajacy.

Apeluje do wszystkich, aby nie czytal/ogladalii zadnych recenzji, ktore jedynie  "stworza bagaz oczekiwan", czy  co gorsza, zdradza elementy scenariusza,  rozladuja napiecie, albo odstrasza Was od seansu. Idzcie do kina, aby nacieszyc oko i ucho, posmakowac wyjatkowej gry aktorskiej i thrillu i humoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten film było mi tu trudno zrecenzować. Bo najlepiej nie mówić o nim nic. I tak się bardzo mocno starałem - jakoś tak wyszło, że skupiłem się na tej całej symbolice. Film też był bardzo ambitny i nie dało się tego dla mnie nie odebrać w poważnych kategoriach ¯\\_(ツ)_/¯. Moja ocena jest bardzo dobra ale nie czulem się znokautowany a tego chciałem - ale z drugiej strony, z dużą chęcią zobaczyłbym raz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie.

W tym wlasnie problem z wieloma pozycjami, ze widzowie z rozbudzonymi przez szum medialny i opinie recenzentow oczekiwaniami, po seansie czuja rozczarowanie. Ja omijam wszelkie opinie, czy szczegolowe informacje przed seansem, zeby sie nie zbiasowac. W przypadku tego jednak filmu uwazam ze jest to jeszcze wazniejsze, aby nie rozbroic ani odbrobiny suspensu, spalic twistu, czy przyslonic jednej, czy drugiej idei trzecia. Widz wyciagnie z filmu wiecej majac "czysta kartke", zamiast listy elementow, ktore ma rozpoznac i potwierdzic, lub nie.

Mysle, ze ocena, czy fun z seansu, jesli nie bawimy sie w oceny, bedzie wiekszy jesli nie nastawimy sie z gory na to co bedziemy ogladac, zwlaszcza ze labele gatunkowe zdarzaja sie byc mylace. Widzialem wyraznie rozczarowanych, czy znudzonych seansem widzow, ale tez i reakcje euforyczne.

Kwestia formy jaka przyjal Peele i "glebokosci" jak to ujales, czy zlozonosci przekazu, to ciekawy temat. Moze jednak warto byloby dac szanse szerszej publicznosci, aby zobaczyla ten film, bez spoilerow i biasu i wtedy powrocic do dyskusji na ten temat?

 

P.S.

 Ja robie powtorke we wtorek. Poszedlbym wczesniej, gdyby to bylo tylko mozliwe.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...