Skocz do zawartości
  • 0
Artur Mc

TV + soundbar + dekoder tv + bluray = problem

Pytanie

Witam.

Mam problem a w zasadzie dziwne zachowanie się sprzętu w określonej sytuacji.

Do TV (LG OLED55B8) mam podłączony po HDMI dekoder Motorolla (od dostawcy kablówki) oraz po HDMI ARC soundbar Samsung HW-N850 (hdmi arc w tv oraz w soundbarze).

Jeden pilot od TV obsługuje TV i dekoder Motorolli, soundbar włącza się automatycznie (bo po hdmi arc). Wszystko pieknie działa tak jak chciałem.

 

Postanowiłem podłączyć do zestawu odtwarzacz Harman K. 577 po HDMI do TV i pojawił się problem. Soundbar się przestaje uruchamiać, a o dziwo po kilkunastu sekundach (od uruchomienia się TV i Motorli) odpala się Harman. Nie wiadomo dlaczego, bo przecież nie jest na HDMI ARC. Ewidentnie coś się gryzie.

Jakieś podpowiedzi w czym rzecz. Boje się, że jak kupie jakiś odtwarzacz bluray 4k i podepnę go w ten sam sposób to pojawi się ten sam problem. Z góry dzięki za pomoc. (tłumaczcie jak laikowi) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

może na początek

do uruchamiania innych urządzeń poprzez hdmi nie jest potrzeby ARC (ARC to sygnał zwrotny audio), funcikami włączenia, wyłączenia itd służy coś takiego jak HDMI -CEC i jest on dostępny na wszystkich portach HDMI nie tylko tym z ARC.

po włączeniu Tv powinno uruchomić się urządzenie które jest podpięte do wybranego portu HDMI 1,2,3 lub 4 i SB podpięty do HDMI arc

Ten twój harman ma też wbudowane ampli... prawdopodobnie dlatego tv głupieje, najlepiej podepnij go nie pod TV a pod SB w hdmi IN.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za odpowiedź. Trochę mi to rozjaśniło "temat" i wyprowadziłeś mnie z błedu z tym ARC. Dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...