Skocz do zawartości
Krzysztof Sikorski

Chcę kupić dwa TV (65cali / 40cali?) - budżet 5000-6000 (może do 7000PLN)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcę kupić dwa telewizory:  do salonu: 55-65 cali  oraz do sypialni: pewnie około 40 cali.
Żona spodziewa się, że wydamy coś koło 3000PLN + 2000PLN, ja mam nadzieję ugram większy budżet po Waszych uwagach w stylu: "dopłać 500PLN do tego modelu, bo jest 2 razy lepszy" :)

Czytałem już trochę i wszędzie zaleca się teraz kupować OLED (LG  B8, Philips 9002, 803...), ale jednak dla tego super czarnego koloru nie będę przepłacał (tym bardziej, że będzie sporo grane na TV a OLEDy wydają się smużyć przy graniu). Zatem wolałbym jak najlepsze LCD.

Wydaje mi się, że w grę wchodzą 3 firmy:
LG - solidny, nie ma się czego przyczepić na pierwszy rzut oka (na drugi też)

Philips - jak wyżej + ambilight (nie jestem pewien czy to fajny bajer) + Android (czy aby nie muli czasem?)
Samsung - byłoby super z kablem One Connect (nie wiem czy wszystkie modele mają), ale ponoć nowe serie nie odtwarzają większości filmów, nawet nagranych telefonem

A teraz ankieta:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? salon: 30m2 / sypialnia 12m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? salon: 3metry / sypialnia ok 2,5metra
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? salon: 3 osoby / sypialnia 2 :)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? salon: narożnik, więc 3 osoby mogą siedzieć z boku (kąt: 10-40 stopni) / sypialnia: na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? raczej stać w obu przypadkach, chyba że będzie to Samsung z kablem One Connect to powieszę
6. Jak słońce świeci w pokoju ? salon: raczej zacieniony / sypialnia: słoneczna, ale będą żaluzje
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 10 letni LCD 47LG5000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? niech będzie na miarę 2018/2019 roku :) bez preferencji, bo co z tego że wskażę aby miał HDR skoro nie wiem nawet czy tego się używa
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? obecnie HD, ale zapewne lada chwila 4K będzie używane zarówno w TV jak i na konsoli (więc 4K w obu TV)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? w obu przypadkach dekoder kablówki, konsola, laptop (chyba że teraz to już laptopa nie łączy się kablem), dysk USB?
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? salon: 4-8 godzin / sypialnia: 2-4godz
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? chyba raczej matowe...no bo jak błyszczące? :)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, sport, kreskówki...no i teraz mam nadzieję na więcej filmów w sypialni na sen :)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? jako przeglądarka internetowa? raczej nie. Jako ekran komputera, też raczej nie (mało wygodne)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, w obu przypadkach 25% dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? salon: w dzień + wieczór / sypialnia: wieczór
17. Preferencje co do wielkości? salon: kanapa 3 metry od TV, ale dalej jest aneks, stół, czyli 5 metrów, więc wypadałoby z 65cal (na więcej żona nie pozwoli pewnie) / sypialnia to wypadałoby z 40 cali, bo mniej nie ma sensu
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?  zamulające menu, wolne przełączanie opcji... no i kable ;) stąd marzenie o OneConnect
19. Preferencje co do marki ? LG / Samsung / Philips
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez 3D, chyba nikt tego nie używa :)
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? w sumie za dwa TV: 5000-6000PLN (liczę na zwiększenie do 7000PLN jeśli dostanę dobre argumenty)

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? - nie wiem :) warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy tv do salonu polecam Samsung QE55Q7FNA (Na allegro są już za ok 4 tysiące). To wysokiej klasy tv lcd z krawedziowym podświetleniem i one connectem, od którego tylko jeden światłowód idzie do tv i przenosi zarazem sygnał i zasilanie.

Do sypialni może być UE43NU7452 z mniejszych lub LG 50UK6950 albo większa wersja pierwszego czyli UE50NU7452.

Jeśli jednak chciałbyś również z one connectem to szukaj na allegro modeli z 2017 roku. UE49MU8002 lub UE49mu7002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten QLED to nie taki udawany OLED w cenie prawie jak za OLED? :)
A coś 65 cali jednak byście polecili?

W sumie to w sypialni mógłby być Samsung z One Connect, bo nie mam tam szafki RTV.
Za to w salonie pewnie będzie szafka RTV z dziurą na kable... + może jakiś TV który pozwoli kable ukryć w nóżce więc niekoniecznie One Connect Samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Krzysztof Sikorski napisał:

A ten QLED to nie taki udawany OLED w cenie prawie jak za OLED? :)
A coś 65 cali jednak byście polecili?

 

Qled nie ma ci wspólnego z Oled. Qled to zwykły lcd z pewnymi wspomagaczami.

Jeśli chodzi o 65 cali to UE65NU8002. A co do sypialni z one connectem jak wyżej. ue49mu7002 lub 8002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć że nie ma nic lepszego od Samsungów? :)
Czy przez te porządkowanie kabli one są proponowane.
bo jestem gotów pogodzić się z kablami jeśli taki LG czy Philips biją Samsunga na głowę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W technologii lcd nikt nie bije Samsunga. Tylko Sony z nim tak naprawde rywalizuje więc wybór jest jasny, chyba że zdecydujesz sie na oleda.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś kojarzy promocję na rabat na drugi TV? :)
Coś takiego jest w Euro, ale może jeszcze coś/gdzieś?

image.png.b3d01acf787567cb07f902fcbb006e17.png

Czy 8072/8042 to jest to samo co 8002?

Edytowane przez Krzysztof Sikorski
dodatkowe informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytuję w innych wątkach, że wszystkie te 8002 / 8042 / 8072 to jest to samo.

Warto było zwlekać z wyborem, bo nowa promocja i kolejne 150PLN do przodu :)

(chyba że w innym miejscu znajdę taniej i nie z outletu?)

euro.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszają wyprzedaże modeli 2018, więc powinno być jeszcze taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2019 o 10:59, Krzysztof Sikorski napisał:

tym bardziej, że będzie sporo grane na TV a OLEDy wydają się smużyć przy graniu)

Jest dokładnie odwrotnie. OLEDy mają czas reakcji matrycy na poziomie 0.2 ms, gdzie ten czas w LCD to kilka/kilkanaście ms. To daje kolosalną różnicę i fakt że na oledzie nie ma w ogóle czegoś takiego jak smużenie.

Z Twoim budżetem nie poszalejesz za bardzo z OLEDem. Za 5 tys można kupić 55 cali LG B8 co przy dobrych wiatrach dałoby Ci 2 tys na drugi TV. Za 2 tys możesz kupić pewnie jakiegoś budżetowego Samsuga NU7xxx. Czy warto? Moim zdaniem lepiej kupić jeden porządny TV do salonu niż dwa średniaki, ale to już musisz sam zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Coś musiałem źle doczytać o tych OLEDach.

Ale chyba pójdę jednak na wielkość (65cali) więc o OLEDach mogę zapomnieć i chyba pozostanę przy tych Samsungach które zachwala Waldo94.

...tylko znowu muszę czekać na jakąś promocję ?

 

image.png.6e00f698fb5a8f8d27248b4d02d62595.png

wiem, że przynudzam już... ale jak można sprawdzić które modele mają ONE CONNECT?

Tu jest info że seria QLED: https://hdtvpolska.com/forum/topic/45944-moduł-one-connect-samsung/#comment-466472

Wyżej napisano, że: UE49MU8002... a ja w opisie tego nie widzę.

W ogóle nie znajduję jakiegoś spisu modeli z One Connect ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NU8002 nie mają one connecta. Jego poprzednik MU7002 go miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Krzysztof Sikorski napisał:

 nie dość że tańszy to jeszcze ma to z czego wykastrowano MU8002? 

Tak. Z tymże NU8002 ma nieco lepsze parametry wyświetlania obrazu oraz tryb motion plus gra. Niemniej cena na wyprzedaży w Euro jest świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...