Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 55X8509C
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? jak najlepszy obraz
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K i HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 Pro, PC, dekoder Polsatu
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, głównie piłka nożna, filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, kilka godzin dziennie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 2h, najczęściej w 4K 60fps z pc, ale też w 30fps z PS4
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaby kontrast, wolne oprogramowanie
19. Preferencje co do marki ? Sony, Panasonic, Samsung
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 10000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? NIE

Proszę o pomoc w wyborze tv. Który z trzech z tematu będzie najlepszy? W Samsungu jest motion plus gra, dodatkowo używam internetu z komputera na ekranie tv i oled może się szybko wypalić. Czy upłynniacz z Samsunga zrobi wielką różnicę grach w 60fps? Jeśli oled to tylko Panasonic albo Sony, który jest lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Gargamel_JR napisał:

Proszę o pomoc w wyborze tv. Który z trzech z tematu będzie najlepszy? W Samsungu jest motion plus gra, dodatkowo używam internetu z komputera na ekranie tv i oled może się szybko wypalić. Czy upłynniacz z Samsunga zrobi wielką różnicę grach w 60fps? Jeśli oled to tylko Panasonic albo Sony, który jest lepszy? 

Do oglądania sportu i gier wybrałbym Q9fn, ale do filmów to już najlepszy z tej trójki będzie FZ800. AF8 na twoim miejscu odpada u mnie w przedbiegach. Q9fn vs FZ800.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyżej...

Jeśli bardziej zależy ci na jakości obrazu to idź w kierunku FZ800, jedyne pytanie jak korzystasz z tego internetu na tv? Jeśli jako typowy monitor czyli przeglądanie stron przez kilka godzin to oledy faktycznie mogą nie być najlepszym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem bardziej o Samsungu po przeczytaniu testów i chyba go wybiorę. Na tv przeglądam strony najczęściej, więc jest dużo statycznych elementów. A jeszcze mam pytanie w czym gorszy jest oled Sony od Panasonica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gargamel_JR napisał:

Właśnie myślałem bardziej o Samsungu po przeczytaniu testów i chyba go wybiorę. Na tv przeglądam strony najczęściej, więc jest dużo statycznych elementów. A jeszcze mam pytanie w czym gorszy jest oled Sony od Panasonica? 

Gorszy przede wszystkim pod względem obrazu. Ponadto AF8 ma bardzo nietypową podstawe więc nadaje sie w zasadzie bardziej do powieszenia. FZ800 to czysta klasyka a więc to z czego niegdyś słyneły plazmy Panasonica. Klasyczna podstawa i najlepszy tv strikte do filmów 4k w 2018 roku. Na minus jedynie archaiczny system smart tv względem konkurencji.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywołam użytkownika @hubio i on Ci wytłumaczy co i jak. Przyda Ci się utwierdzenie w poście na pół strony :laugh:

A tak poważnie - mimo, że jestem fanem oleda, to polecam Ci Samsunga ze względu na Twoje potrzeby.

 

p.s. Hubia wywołałem, więc i tak czeka Cię referat  :P

 

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się pewnie zacznie...

@Gargamel_JR do tego samsunga i panasonica dopisz jeszcze bardzo dobrą opcję przez większość uważaną za lepszą od samsunga, Sony ZF9.

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, darekgra napisał:

Się pewnie zacznie...

@Gargamel_JR do tego samsunga i panasonica dopisz jeszcze bardzo dobrą opcję przez większość uważaną za lepszą od samsunga, Sony ZF9.

Większość ? Robiłeś jakieś badania, ankiety ? A może Ipsos zrobił takie badania ? Z chęcią poznam... Proszę o link...

  • Zmieszany 1
  • Smutny 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jak wrócisz do tematu w którym napisałeś najwięcej kolorowych postów.

Edytowane przez darekgra
  • Plusik 1
  • Dzięki 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gargamel_JR

Całkiem niedawno stałem przed podobnym wyborem, choć miałem trochę więcej modeli do wyboru. Trzy OLEDy LGC8, Sony AF9, Panasonic FZ800 i dwa LEDy SamsungQ9FN, Sony ZF9.

Moim priorytetem była jakość obrazu. Oglądam przede wszystkim filmy, choć telewizor służy mi również do normalnego oglądania/użytkowania.

Telewizory testowałem w warunkach domowych. W skrócie pod względem jakości obrazu dla mnie najlepsze są OLEDy. LEDy niestety nie obroniły się pod tym względem, generując słabszy obraz. Ułomności technologii LED są dla mnie nie do zaakceptowania drażni mnie działanie stref wygaszania i gorsza czerń/kontrast, blooming, dse, utrata jakości pod kątem, itd, itd. Musisz wziąć pod uwagę, że to subiektywna opinia. Dla mnie to była duża różnica, dla innego może być do przyjęcia.

Dużo zależy również od przeznaczenia TV i tu dochodzimy do sedna. Jeżeli masz go używać jak monitor, myślałbym jednak o LEDzie. Tak na wszelki wypadek, żeby uniknąć ewentualnych wypaleń. Co prawda znam użytkownika C6, gdzie telewizor jest używany jako ekran filmowy, telewizor, monitor pc i nic się przez dwa lata nie stało - ale to o niczym nie świadczy.

Masz do wyboru dwa fajne TV - Samsunga Q9FN i Sony ZF9. To dobre ekrany i cieszę się, że nie musiałem wybierać jednego z nich ;). Bo chyba nie byłbym w stanie dokonać wyboru. ;) Każdy ma swoje zalety i wady technologii LED. Wg mojej  opinii Sony ma tych wad mniej. Może dokuczać w nim większy blooming niż w Q9FN. Choć patrząc całościowo jest ekranem bardziej kompletnym z mniejszą ilością rzeczy do których można się przyczepić w jakości obrazu. 

Do tego jest sporo przypadków (również na naszym forum) gdzie użytkownik Samsunga Q9FN  zamienia go na Sony  ZF9 i jest zadowolony z tej decyzji. Nikt chyba nie zamienił Sonego ZF9 na Samsunga Q9FN (przynajmniej nie słyszałem), to chyba też o czymś świadczy.  Poszukaj trochę w wątkach Q9FN i ZF9. Jak wspomniałem dla mnie to dwa b. dobre telewizory.

Polecam Ci sprawdzenie tych TV w warunkach domowych (lub zbliżonych) tak abyś miał pewność który  z tych dwóch TV bardziej Ci odpowiada.

 

 

 

 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, darekgra napisał:

Wystarczy jak wrócisz do tematu w którym napisałeś najwięcej kolorowych postów.

No tak - wielkie źródło wiedzy - ludzie, którzy nie potrafili ustawić Samsunga, albo mieli doświadczenie sprzed aktualizacji... :) Zwykli użytkownicy, a nie testerzy czy eksperci... :) A tak na marginesie jak opierałeś się w swoich "badaniach" tylko na tym wątku to jaki był stosunek głosów za i przeciw ? Ile wynosiła ta większość ? Bądź precyzyjny...

@Gargamel_JR podchodź z dużym dystansem do opinii niektórych ludzi z tego forum i bierz zawsze pod uwagę fakt, że to mogą być wojenki firm.

Sprawdź sobie rzetelne testy i portale jak https://www.rtings.com/

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubio nie jestem tu po to aby liczyć posty i robić badania, masz taką potrzebę to se policz :), ja opieram się na faktach i wpisach nie tylko tego forum i nie muszę ci niczego udowadniać zresztą niektórzy już prubowali rozjaśnić twój jednokierunkowy pogląd... skutek mizerny bo są osoby które innego niż swoje zdanie do siebie nie dopuszczają i jak widać ty do nich należysz.

Samsung to bdb tv jednak Sony jest troszkę od niego lepszy i żebyś nie wiem co robił, mego zdania nie zmienisz, więc uprzedzania cię weź głęboki oddech i odpuść. W tym temacie nie chodzi o ciebie tylko o przyszłego użytkownika tv. Który chce mieć możliwie najlepszy obraz na tv i nie musi być tak jak ty expertem od ustawiania Samsunga i zastanawiać się czy jest już po aktualizacji albo liczyć na to że w następnej to poprawią i wtedy zrobię sobie nową "expertyzę" ustawień.

Rtings bardzo dobry portal ale nie wyrocznia... Czasami też się mylą.

 

Ps. Widzę że bawią cię jak dziecko te mordki przy postach :)

 

Edytowane przez darekgra
  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, darekgra napisał:

@hubio nie jestem tu po to aby liczyć posty i robić badania, masz taką potrzebę to se policz :), ja opieram się na faktach i wpisach nie tylko tego forum i nie muszę ci niczego udowadniać zresztą niektórzy już prubowali rozjaśnić twój jednokierunkowy pogląd... skutek mizerny bo są osoby które innego niż swoje zdanie do siebie nie dopuszczają i jak widać ty do nich należysz.

Skoro nie jesteś aby robić badania to dlaczego piszesz, że zdaniem większości ? Dlatego zapytałem o badania. Jak coś piszesz to odpowiadasz za to co piszesz. Dzięki, że wyjaśniłeś, że to tylko TWOIM zdaniem, a nie większości... próbowali pisze się przez ó :)

47 minut temu, darekgra napisał:

Samsung to bdb tv jednak Sony jest troszkę od niego lepszy i żebyś nie wiem co robił, mego zdania nie zmienisz, więc uprzedzania cię weź głęboki oddech i odpuść. W tym temacie nie chodzi o ciebie tylko o przyszłego użytkownika tv. Który chce mieć możliwie najlepszy obraz na tv i nie musi być tak jak ty expertem od ustawiania Samsunga i zastanawiać się czy jest już po aktualizacji albo liczyć na to że w następnej to poprawią i wtedy zrobię sobie nową "expertyzę" ustawień.

Każdy ma prawo do swojego zdania... Nie pisz jednak, że to zdaniem większości bo widzisz ja mam odmienne zdanie... A były osoby w wątku co porównywały Sony i Samsunga i zostawiły sobie Samsunga... A TV od początku 2019 r. ma już wszystkie potrzebne aktualizacje...

Z OBIEKTYWNYCH testów wynika, że to Samsung jest trochę lepszy... Kontrast ANSI ma kilkanaście razy większy... Także 2 x większa ilość stref wygaszania... A mówiąc o ustawieniach mam na myśli zwykłe ustawienia dostępne dla każdej osoby jak jasność, ostrość czy kontrast, a nie kalibrowanie każdego odcienia bieli z osobna...

To naprawdę zabawne jak kilku ludzi, którzy nie umieją sobie poradzić z tak dobrym produktem jakim jest Q9FN potrafiło zrobić tyle zamieszania... Fakt, że Samsung sobie sam trochę winien, że na początku wprowadził TV z za mocnym algorytmem wygaszania, ale obiektywnie w parametrach jest lepszy... Oczywiście subiektywnie możemy tego od razu nie odczuć, bo kwestia źródeł, ustawień itd... Z tym TV to jest tak jak by dopuścić do wysmakowanego świetnego rocznika wytrawnego wina, hołotę popijającą pod sklepem denaturat, no dla nich zawsze denaturat będzie lepszy... :)

  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, hubio napisał:

Skoro nie jesteś aby robić badania to dlaczego piszesz, że zdaniem większości ? Dlatego zapytałem o badania. Jak coś piszesz to odpowiadasz za to co piszesz. Dzięki, że wyjaśniłeś, że to tylko TWOIM zdaniem, a nie większości... próbowali pisze się przez ó :)

Dzięki za naukę ortografia.

Ale ty jesteś uparty... Dla mnie nie trzeba do tego specjalistycznych badań skoro w kilku tematach kilka osób, tobie jednemu próbuję coś wyjaśnić to można uznać że jesteś w mniejszości.

Czytaj ze zrozumieniem, moje zdanie na temat wyższości jednego modelu nad drugim jest jak w poście wyżej i jest to zdanie większości, twoje natomiast należy do mniejszości i mi z tym dobrze a ty masz z tym problem, latego obawiałem się tego całego offtopa. Chyba proste.

Skoda że na tym forum z twojego powodu nie można spokojnie polecić ZF9 bo rozpętuje się burza.

Ps. Przepraszam za literówki klikam na szybko z telefonu.

Edytowane przez darekgra
  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, darekgra napisał:

Dzięki za naukę ortografia.

Ale ty jesteś uparty... Dla mnie nie trzeba do tego specjalistycznych badań skoro w kilku tematach kilka osób, tobie jednemu próbuję coś wyjaśnić to można uznać że jesteś w mniejszości.

Czytaj ze zrozumieniem, moje zdanie na temat wyższości jednego modelu nad drugim jest jak w poście wyżej i jest to zdanie większości, twoje natomiast należy do mniejszości i mi z tym dobrze a ty masz z tym problem, latego obawiałem się tego całego offtopa. Chyba proste.

No właśnie taki problem z wszystkimi forami... :) Jak ktoś coś napisze i napadnie na niego kilku, kilkunastu hejterów to wtedy taka osoba staje się "mniejszością"... nie ważne czy ma rację... A nie przyszło ci do głowy, że to jest tak, że ja po prostu z głupoty, albo wolnego czasu (którego i tak nie mam :) ) prostuję te brednie o Q9FN, a inne osoby po prostu, zadowolone z niego, po prostu się nim cieszą zamiast dyskutować ??? Jak byś dokładnie poczytał wątek to byś zobaczył, że ilość osób, które są z niego bardzo zadowolone jest mniej więcej taka sama jak te, które nie były... Tak naprawdę jedyną osobą, która rzeczywiście porównywała przez trochę dłużej był misiek, reszta osób albo miała chwilę, albo uległa złemu pierwszemu wrażeniu...

Ten TV ma tak dobre parametry, tak doskonały kontrast, że uwypukla wszystkie niedoskonałości źródła i stąd można odnieść mylne wrażenie... Załóżmy, że mamy ciemną scenę w filmie, bardzo słabo doświetloną, celowo lub nie - przy wysokim kontraście który pokochamy w Q9FN w takiej scenie nie zobaczymy wszystkich detali w czerniach bo to jest po prostu NIEMOŻLIWE... Obniżymy kontrast, albo zwiększymy jasność i dadada - wszystko widać... Teraz bierzemy inny TV - na nim nawet słabo doświetlona scena będzie pokazywała wszystkie detale w czerniach bo cały TV ma niższy kontrast... Reasumując - obniżając parametry w Q9FN mamy SONY ZF9 i wiele innych TV...  Miałem wcześniej przez rok Samsunha MU8002 - tam w każdym trybie nie ginęły detale w czerniach, ale TV był kilka razy gorszy !Ale są takie filmy i źródła gdzie nic nie trzeba obniżać, a wychodzi cały, wielki potencjał Q9FN... I teraz te osoby co porównywały - gdzie popełniły błąd w tym zakresie ? Otóż wzięły pierwszy lepszy film, włączyły fabryczne tryby i w takim porównaniu mógł Sony wydawać się SUBIEKTYWNIE lepszy... Ja analizuję wyłącznie ten jeden zarzut bo tylko z tym miałem na początku problem. Są jednak obiektywne sprawy, nie podlegające dyskusji, potwierdzone w testach i przez ekspertów - SONY ZF9 ma lepsze kąty, ale za to większy blooming... Kolory jak to w całym SONY są bardziej stonowane, w Samsungu mocniejsze... I teraz każdy musi się zastanowić co mu bardziej pasuje, natomiast pisanie, że zdaniem większości SONY jest lepszy, wbrew testom i istotnym parametrom i bez zrobienia żadnej sondy jest nadużyciem... Nawet do shootoutu nie wzięli tego SONY stawiając Q9FN w szranki z najlepszymi OLEDami na świecie... :)

Jeszcze dodam, że mam już ten TV ponad 3 miesiące i z każdym dniem widzę jak duże znaczenie ma źródło... Generalnie jednak wystarczają te 4 tryby co są czyli: dynamiczny, naturalny, standardowy, kino (plus HDR+, który traktuję jako dodatkowy piąty tryb) żeby do wszystkiego mieć odpowiednio... Fakt, że trzeba się trochę pobawić ustawieniami, ale za to jak już się to zrobi to raz za razem jest efekt WOW oglądając te same filmy co się wcześniej oglądało...

Edytowane przez hubio
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gargamel_JR

 

Jak będziesz potrzebował jeszcze informacji pisz na priv. Tu niestety nie porozmawiamy, jak widzisz temat nawiedził forumowy troll, mistrz czytania bez zrozumienia i bezkrytyczny fanboy tego co ma kupione. ;) Większość wpisów to bełkot okraszony kolorowymi pogrubionymi zdaniami.  ;)  Niestety już masz po temacie.

Tu krótkie podsumowanie tych dwóch LCD z testu na naszej stronie.

Zamieszczam minusy, bo one dają sporo do myślenia. Więcej info w linkach do testów.

MINUSY Q9FN:

Niedoskonałości w zakresie reprodukcji barw w SDR

Agresywnie działający system lokalnego wygaszania

Sztucznie wzmocniony efekt HDR (bez potrzeby)

Słabe kąty widzenia (choć dobre w klasie matryc VA)
Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-q9-2018-test-flagowego-qled-lcd-z-technologia-direct-led/

MINUSY  ZF9

Pogorszone możliwości optymalnej konfiguracji systemu Motionflow
Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-kd-65zf9-test-bravia-master-series-lcd-z-podswietleniem-direct-led/

 

Zgadzam się z powyższym, choć do ZF9 dorzuciłbym  jednak blooming.

 

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Groszek napisał:

@Gargamel_JR

 

Jak będziesz potrzebował jeszcze informacji pisz na priv. Tu niestety nie porozmawiamy, jak widzisz temat nawiedził forumowy troll, mistrz czytania bez zrozumienia i bezkrytyczny fanboy tego co ma kupione. ;) Większość wpisów to bełkot okraszony kolorowymi pogrubionymi zdaniami.  ;)  Niestety już masz po temacie.

Tu krótkie podsumowanie tych dwóch LCD z testu na naszej stronie.

Zamieszczam minusy, bo one dają sporo do myślenia. Więcej info w linkach do testów.

MINUSY Q9FN:

Niedoskonałości w zakresie reprodukcji barw w SDR

Agresywnie działający system lokalnego wygaszania

Sztucznie wzmocniony efekt HDR (bez potrzeby)

Słabe kąty widzenia (choć dobre w klasie matryc VA)
Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-q9-2018-test-flagowego-qled-lcd-z-technologia-direct-led/

MINUSY  ZF9

Pogorszone możliwości optymalnej konfiguracji systemu Motionflow
Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-kd-65zf9-test-bravia-master-series-lcd-z-podswietleniem-direct-led/

 

Zgadzam się z powyższym, choć do ZF9 dorzuciłbym  jednak blooming.

 

hahaha a tu się odezwał gościu, który mnie atakuje od samego początku, a który TV nie widział na oczy... :) hahahahha

Te teksty co wkleił groszek to były sprzed... ponad roku kiedy jeszcze nie było aktualizacji... Tutaj masz rtings.com:

0d1fca067b812fbd.jpg

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

ZF9 nie chcę przez słaby kontrast i w Samsungu mam dodatkowo upłynniacz w grach, więc biorę Samsunga.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć szczególnie uwagę na kategorię "movies".... z rtings. A co do tych 3 minusów to: niedoskonałości w zakresie reprodukcji barw SDR jak i lokalne wygaszanie zostało naprawione aktualizacjami sięgającymi tego roku, a efekt HDR niech sobie będzie wzmocniony - dla mnie to ZALETA, a nie wada bo zbieramy szczękę z podłogi...

Tutaj jeszcze porównanie Q9FN vs ZF9 z rtings.com:

949e2f4dd4e21e42.jpg

Dodam jeszcze, że Q9FN wygrał, a i tak rtings go testowało przed aktualizacjami...

3 minuty temu, Gargamel_JR napisał:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

ZF9 nie chcę przez słaby kontrast i w Samsungu mam dodatkowo upłynniacz w grach, więc biorę Samsunga.

Brawo !!! Dobry wybór ! Będziesz bardzo zadowolony !

Jak dostaniesz serdecznie zapraszam do podzielenia się wrażeniami do wątku:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/46751-samsung-q9fn-w-codziennym-użytkowaniu/

 

  • Zmieszany 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, hubio napisał:

@Gargamel_JR podchodź z dużym dystansem do opinii niektórych ludzi z tego forum i bierz zawsze pod uwagę fakt, że to mogą być wojenki firm.

Sprawdź sobie rzetelne testy i portale jak https://www.rtings.com/

No to teraz "pojechałeś" :(  HDTVPOLSKA.pl nie jest rzetelne?? Ciekawe tylko, po co toleruje takie indywidua, jak ty? :(

Z twojej "rekomendacji" nie kupiłbym grzebienia, ale ...zasłużyłeś sobie na to ;)

  • Dzięki 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Gargamel_JR napisał:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

ZF9 nie chcę przez słaby kontrast i w Samsungu mam dodatkowo upłynniacz w grach, więc biorę Samsunga.

Możesz być jak najbardziej zadowolony z tego tv, lecz pamiętaj że często cyferki w specyfikacji to nie to samo co dostrzega oko użytkownika.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, hubio napisał:

hahaha a tu się odezwał gościu, który mnie atakuje od samego początku, a który TV nie widział na oczy... :) hahahahha

Nie chce mi się z Tobą gadać (bo to strata czasu), ale tak tylko dla formalności chciałbym zauważyć, że po raz kolejny kłamiesz. :)

Telewizor miałem i testowałem o czym niejednokrotnie pisałem (również w tym wątku), ale to trzeba czytać ze zrozumieniem żeby to wiedzieć.... :)

Proponuje mniej patrzenia w białe plansze w trybie dynamicznym, bo nie wychodzi Ci to na dobre. ?

@Gargamel_JR

No i super. Tak naprawdę nie miałeś tu ryzyka złego wyboru. To dobre tv.

 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubio napisał:

Nawet do shootoutu nie wzięli tego SONY stawiając Q9FN w szranki z najlepszymi OLEDami na świecie... :)

A w amerykańskim shootoucie ZF9 wziął udział i jakoś dał rade pokonać Q9fn.

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubio napisał:

Ten TV ma tak dobre parametry, tak doskonały kontrast, że uwypukla wszystkie niedoskonałości źródła i stąd można odnieść mylne wrażenie... Załóżmy, że mamy ciemną scenę w filmie, bardzo słabo doświetloną, celowo lub nie - przy wysokim kontraście który pokochamy w Q9FN w takiej scenie nie zobaczymy wszystkich detali w czerniach bo to jest po prostu NIEMOŻLIWE... Obniżymy kontrast, albo zwiększymy jasność i dadada - wszystko widać... Teraz bierzemy inny TV - na nim nawet słabo doświetlona scena będzie pokazywała wszystkie detale w czerniach bo cały TV ma niższy kontrast... Reasumując - obniżając parametry w Q9FN mamy SONY ZF9 i wiele innych TV...

Czy ja to dobrze rozumiem? Samsung stworzył arcydzieło które jest zbyt dobre do większości źródeł (oprócz BD) i aby radził sobie z netflixa lub z kablówka musimy tą jegą perfekcję ograniczać? @hubio  insynuujesz swym wpisem że ten tv nie nadaje się do przeciętnego źródła? Czy w HDR też proponujesz zejść z kontrastem aby zobaczyć coś w cieniach?

Dziwne że oledy przy większym kontraście aż takich problemów z tym nie miewają.

@Gargamel_JR tak jak napisał kolega @Groszek każdy z wymienionych tv to górna półka z bdb wyświetlanym obrazem, czekamy no twoja opinię z użytkowania i przepraszam za burzę, zamieszanie w twoim wątku.

Edytowane przez darekgra
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Waldo94 napisał:

A w amerykańskim shootoucie ZF9 wziął udział i jakoś dał rade pokonać Q9fn.

... tym co zginęła cała armia z harrego pottera... :) hahahahaha :) Dajcie spokój... :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...