Skocz do zawartości
szatanek

Telewizor 65" 4K tylko do filmów do 4500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

8-letnia plazma Samsung 42" po 3 miesiącach po przeprowadzce niestety zepsuła się.

Prosiłbym o wsparcie w wyborze Telewizora.

Poniżej pomocniczy dane:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 26,07 m2 (salon + aneks kuchenny). Salon ok. 16,73 m2 (3,53 m x 4,74m) oddzielony od kuchni barkiem (dług. 2 m; wys. ok. 1,2 m)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-2,7 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 osoby dorosłe
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne?  Na wprost. Widok z kąta aneksu kuchennego barku nieistotny.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć na pełnej ścianie z cegły.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna od strony wschodnio-południowej z grubymi drewnianymi żaluzjami
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 8-letnia plazma Samsung 42"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Tunery DVB-T, DVB-S2 (opcjonalnie podwójny), DVB-C, złącze CI+, nagrywanie PVR na dysk USB (opcjonalnie). Na Smart funkcjach mi nie zależy, gdyż posiadam Intel Compute Stick (mini PC ze złączem HDMI)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K i HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Blu-Ray 4K, Intel Compute Stick, dekoder IPTV HD/4K, a w niedalekiej przyszłości amplituner.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? do 4h wieczorową porą
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak wiedzy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, koncerty i okazjonalnie wydarzenia sportowe
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Niekoniecznie, gdyż posiadam Intel Compute Stick (mini PC ze złączem HDMI)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorową porą
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Dźwięk
19. Preferencje co do marki ? Panasonic, Samsung, Philips
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Brak 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 4 500 zł.

W oko wpadł mi model Panasonic TX-65FX700E w cenie 4 200 zł. Czy znalazłby się w Waszym zestawieniu dla powyższych parametrów?

Pozdrawiam

Tomek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, szatanek napisał:

W oko wpadł mi model Panasonic TX-65FX700E w cenie 4 200 zł. Czy znalazłby się w Waszym zestawieniu dla powyższych parametrów? 

Lepszy od niego w tym budżecie jest Samsung UE65NU8002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Waldo94 napisał:

Lepszy od niego w tym budżecie jest Samsung UE65NU8002.

Dziękuję za odpowiedź.

Mam jeszcze pytanie.

Czy podnosząc budżet do 5000 zł model UE65NU8072 jest warty tej różnicy 800 zł?

Czy może telewizor innego producenta warto rozważyć dla lepszych doznań wizualnych w szczególności pod kątem produkcji filmowych i barw czerni i bieli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie kupiłem Samsunga, niestety nie obędzie się bez dodatkowej przystawki, ale trudno.

Kwota jest bardzo korzystna 4399 za model 65nu8042 na matrix media. Co jest dobre, to ma 5 lat gwarancji i to mnie u mnei w sumie przeważyło. Był jeszcze 65 9005 Sony w euro rtv agd, stan dobry (czyli pewnie otwarta wcześniej przesyłka i zwrot), ale przeważyła gwarancja. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...