Skocz do zawartości
Kedar1985

Telewizor do 3500 złotych do nowego domu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Wreszcie po długim czasie kończy się generalny remont zakupionego na rynku wtórnym domu i co za tym idzie mogę spokojnie myśleć o zakupach wszelakich sprzętów i powoli się wprowadzać :)

Chcę kupić telewizor do salonu, który ma 14 m2 a odległość TV do kanapy będzie około 3 metrów. Telewizor będzie podwieszony (specjalnie wybudowana ścianka do tego wraz z ledami z boku) i max 55 cali. Więcej nie potrzebuję. Głównie oglądanie wieczorami Netfliks, wydarzenia sportowe (piłka nożna, koszykówka) wszystko w 4K. Początkowo miała być tez konsola, którąmam Playstation 4 ale... z części piwnicy robię tzw. studio komputerowe, gdzie planują mocny komputer i dwa monitory 27 calowe (prawdopodobnie ASUSA Roq) i na nich też będę grał na plejaku. Tak aby żona i dzieci nie wkurzały się, że okupuję telewizor na który i tak mam mało czasu ze względu na pracę. Stąd też porzuciłem pomysł kupowania OLED-a za ponad 5 tysi (chciałem LG OLED 55'' B8) tylko chcę dobry LED a może nawet QLED do 3500 tysięcy lub ciut więcej. Może kiedyś kupię OLED-a. Wracając do tematu opis schematu poniżej:

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 14 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? około 3metry
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Dwa dorosłe plus dwójka dzieci
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna od zachodniej strony, więc po południu będzie mocno dawać
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Phillips 42pfl z 2012 roku ale obecnie nie używany
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? NETFLIX, YOUTUBE! Ogólnie dobre funkcje smart TV :)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Jedynie dekoder i nagrywarka od Vectry lub Orange. Nie ma dużego wyboru niestety ;)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Zależy od żony, która siedzi z młodszym synem ;) Licząc wieczory to 3-4 godziny
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? A jaką polecacie?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, dokumenty i dużo sportu na eleven i canal plus
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Plan taki był ale tzw. game room będę miał w piwnicy ;)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Cięzko powiedzieć ale chyba dźwięk
19. Preferencje co do marki ? Phillips, Samsung ale ogólnie aby był dobry :)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500 złotych no chyba, że mam dołożyć 200-300 złotych?

Edytowane przez Kedar1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz preferencje jak pospolity "Kowalski" także polecam Samsung UE55NU8002.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Waldo94 napisał:

Masz preferencje jak pospolity "Kowalski" także polecam Samsung UE55NU8002.

Aż tak?! :D Fakt nie mam jakiś wielkich wymagań, dla mnie telwizor to telewizor ale chciałbym aby po prostu dobrze odbierał, jakość była powyżej średniej ot co ;)

 

Edit: Bardzo fajny, spełnia moje wymagania :)

Edytowane przez Kedar1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co aż tak? Telewizor powyżej przeciętnej i cena super. Szukasz czegoś dobrego w tej cenie to ten model spełnia twoje potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz oglądał z 3m to odżałuj te 500 zeta i kup od razu 65 cali czyli UE65NU8002. Jak kupisz dzisiaj 55 cali to będziesz żałował że nie wziąłeś większego.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jingiel napisał:

Ale co aż tak? Telewizor powyżej przeciętnej i cena super. Szukasz czegoś dobrego w tej cenie to ten model spełnia twoje potrzeby.

Własnie mi chodzi, że super TV za tą cenę :) A z tym "aż tak" chodziło mi, że aż takim jestem Kowalskim ;)

Jeszcze takie jedno małe pytanie dotyczące tej serii Samsunga. Przeczytałem w instrukcjach, że nie obsługuje kodeków typu Divx i DTS. Nie to żeby to było dla mnie mega ważne bo zawsze można zrobić zrzut ekranu przez komputer lub prze konwertować pliki lub współdzielić przez universal media server. Ale czy Samsung całkowicie zrezygnował ze wsparcia tych kodeków?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wspiera DTS, o divx mi nic nie wiadomo. Mogę sprawdzić, ale jak dla mnie to żaden problem.  Divxy jakościowo słabe, DTS to jakiś tam problem, ale mam odtwarzacz blu-ray i zawsze mogę plik odtworzyć na nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kedar1985 napisał:

Jeszcze takie jedno małe pytanie dotyczące tej serii Samsunga. Przeczytałem w instrukcjach, że nie obsługuje kodeków typu Divx i DTS. Nie to żeby to było dla mnie mega ważne bo zawsze można zrobić zrzut ekranu przez komputer lub prze konwertować pliki lub współdzielić przez universal media server. Ale czy Samsung całkowicie zrezygnował ze wsparcia tych kodeków?

Divx to nie problem, bo już nikt nie używa tego kodeka (no chyba że chcesz oglądać jakieś zabytkowe pliki które masz sprzed 10 lat w rozdzielczości 700x300). Gorzej z DTSem który jest najczęściej spotykanym formatem dźwięku w filmach 'nie do końca' legalnych które możesz ściągnąć z netu. O ile taki film nie ma drugiej ścieżki audio (a najpopularniejsze ripy BluRay jej nie mają), to w głośnikach TV usłyszysz ciszę przy próbie odtworzenia takiego pliku z telewizora (dysk usb, NAS, DLNA). Co gorsza jak masz soundbar albo amplituner podłączony do TV to też będzie cisza (passtrough DTSa Samsungi też nie obsługują). To czy jest to problem, jest tak naprawdę pytaniem czy oglądasz takie nie do końca legalne pliki. Jeżeli korzystasz głównie z legalnych źródeł (Netflix i inne usługi tego typu, płyta BluRay) problemu nie ma, bo tam zawsze jest druga ścieżka kompatybilna ze wszystkim czyli Dolby Digital.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie uspokoiliście odnośnie Netflixa czy nie będzie jakiś problem z dźwiękiem. Już nie korzystam ale jakieś filmy rodzinne mam w tym formacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...