Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście dla  "prawdziwych koneserów" będzie jedynie słuszna wersja 24p ?.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeśli w 3D to będzie raczej fullHD. Nie ma czegos takiego jak 4K 3D.

Poza tym jak wyświetlić 4K 120fps na TV ze złączem HDMI 2.0? Mało pasma.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@binary

a wiesz jakie kina mają rzeczywiście 4k w 3d - jest jakieś w Polsce?

wg  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kino_cyfrowe

standard DCI ma max 4k - czy to znaczy że wtedy leci obraz z dwóch projektorów z różną polaryzacją?

pytam bo aż wierzyć mi się nie chce by było tam 4k - przynajmniej w PL - KapitanMarvell w 3d to pod względem ostrości była raczej bieda (samo 3d fajne)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak to kiedyś kina chwaliły się certyfikatem THX. Zadzwoniłem do jakiegoś kina w Poznaniu - no bo w internecie chwalili się, że mają certyfikat THX.

Dzwonię i pytam się: macie certyfikat THX? Tak mamy. A kiedy go otrzymaliście? Jakieś trzy lata temu. Ja na to - to już nie macie. Z drugiej strony pytanie - dlaczego?

No bo taki certyfikat jest wydawany po odpowiednim przeprowadzeniu pomiarów - tylko na rok...  Po tym czasie trzeba ponownie przeprowadzić pomiary  i niestety ponownie zapłacić.

No i tyle o polskich kinach z certyfikatem THX;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

@binary a wiesz jakie kina mają rzeczywiście 4k w 3d - jest jakieś w Polsce? wg  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kino_cyfrowe

standard DCI ma max 4k - czy to znaczy że wtedy leci obraz z dwóch projektorów z różną polaryzacją?

pytam bo aż wierzyć mi się nie chce by było tam 4k - przynajmniej w PL - KapitanMarvell w 3d to pod względem ostrości była raczej bieda (samo 3d fajne)

 

 

 Nie mam pojecia.

W Polsce bylem 9 lat temu i nie spieszno mi wracac .

Przez ten caly czas chodze do kin wyswietlajacych na projektorach 4k (np Dublinski Cineworld przeszedl na projektory 4k jakies 10 lat temu) Raz lepszych raz gorszych. Najczesciej wyswietlajacych DCP 2k.

Z tym ze od pewnego czasu popularne staly sie dystrybucje 4k, rowniez w 3D.

I tak. masz racje. Projekcja 4k 3D odbywa sie przy pomocy 2 projektorow. W Polsce prawdopodobnie zobaczysz to w kinie Imax. Ja mam taki cyfrowy Imax ( 2 projektorowy) 5 min od domu.

Polecam zapoznac sie z technologia 6p wykorzystujaca 6 skladowych kolorow podstawowych w Dolby Vision. Dolary przeciw orzechom ze na takim Avengers Endgame, czy innym "marvelu" nie zobaczysz slabej ostrosci, ani spadku jasnosci w 3D.

 

Edit: eh sprawdzilem i wg IMDB pomimo kamer 6,5 - 8k ten tytul ma DI w 2k. No to moze poczekaj na GoG 3. Moze juz nie bedziesz musial na seans wybierac sie za granice default_wink.png

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, binary said:

 

 

 

 

 

 

 Nie mam pojecia.

W Polsce bylem 9 lat temu i nie spieszno mi wracac .

Przez ten caly czas chodze do kin wyswietlajacych na projektorach 4k (np Dublinski Cineworld przeszedl na projektory 4k jakies 10 lat temu) Raz lepszych raz gorszych. Najczesciej wyswietlajacych DCP 2k.

Z tym ze od pewnego czasu popularne staly sie dystrybucje 4k, rowniez w 3D.

I tak. masz racje. Projekcja 4k 3D odbywa sie przy pomocy 2 projektorow. W Polsce prawdopodobnie zobaczysz to w kinie Imax. Ja mam taki cyfrowy Imax ( 2 projektorowy) 5 min od domu.

Polecam zapoznac sie z technologia 6p wykorzystujaca 6 skladowych kolorow podstawowych w Dolby Vision. Dolary przeciw orzechom ze na takim Avengers Endgame, czy innym "marvelu" nie zobaczysz slabej ostrosci, ani spadku jasnosci w 3D.

 

Edit: eh sprawdzilem i wg IMDB pomimo kamer 6,5 - 8k ten tytul ma DI w 2k. No to moze poczekaj na GoG 3. Moze juz nie bedziesz musial na seans wybierac sie za granice default_wink.png

 

 

 

DI w 2K wynika z tego, że te Marvelowe rzeczy mają masę CGI a postprodukcja CGI w 4K jest strasznie droga. Ten oscarowy film o Van Goghu na przykład był ukończony jako 4K DI ale tam nie było CGI :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda. Ale niedawno na tapecie byl Mortal Engines z DI 4K.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...