Skocz do zawartości
buku

Czego oczekujemy od KISS DP-600

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciu:
oczywiscie, że nie czyta bo tak ma ten procesor.
Pilnuj urządzeń z Sigma Designe 8622L, ten to ma.
Albo od Broadcom BCM7411d. Full wypas.

pmcomp;
Tak: 99,99999999999 % to FW.
Ale to nas na koniec obraża, Bo to kpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='gmeru' date='09.03.2006, 01:23 ']Zobaczcie na to co narobilismy  :P  jedno z najwiekszych jak nie najwieksze forum o HD playerach itp

[url="http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=55"]http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Fo...=viewforum&f=55[/url]  pierwszy temat od gory :))))))))))))))))))))))[/quote]


Janunio, jesteś sławny i przejdziesz do historii. Uważaj tylko, żeby Linksys nie rozesłał za tobą listów gończych. Ciekawe ile dadzą za Twoja głowę?

:lol::rolleyes::)

PS. to mój setny post i bardzo sie udał :D .

Pozdrawiam

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No Panowie i Panie.
Własnie dostałem kolejny model Kiss 600 do testowania.

Potwierdzam

PORAŻKA

-nie czyta .ts
-rwie normalne HDTV w .mpg w 720p (sprawdzalem na 720p i 1080i)
-nie widzi niektorych plików na płycie z klipami nagranymi bezpośrednio z satelity.
-w ciagu 20 minut juz raz sie zawiesil na płycie z hdtv

Masakra - oby to była wina firmware

Dzisiaj wieczorkiem sprawdze polaczenie LAN i WIFI oraz inne rzeczy wrzuce kilka zdjec i krotki opis

W porownaniu z Snazio 1350 - PORAŻKA


Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś odkryłem jak dostać się do USB na front panel:
wyrywamy zdecydowanym ruchem (zamykając oczy) płytkę w kierunku poziomym oddalającym pod kątem 90 stopni od frontu.
UWAGA !
Nie zwracam kasy za urządzenie tym którym ta płytka się złamala i w ten sposób utracili gwarancję z uwagi na dokonanie trawłego uszkodzenia mechanicznego. Zresztą drugi USB jest na back panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te wady potwierdzają się na mpc club.

Niesamowite tak spie***** sobie markę :rolleyes:

Ciekawe ile głów poleciało w Kissie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyslec ze [size=7]KRÓL[/size] Snazio mial juz wszystko sprawne pod koniec listopada 2005... tyle osob mowilo ahh czekam na KISSa i co? Pstro :rolleyes: gucio w zoo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
O i to jest przykaład (Snazzio vs Kiss) jakie znaczenie mają marki w przypadku sprzętu A/V :

[color="red"][size=7]ŻADNE !!![/size] [/color]

po prostu kierowanie się markami na tym rynku nie ma sensu.

Marki to kit wciskany konsumentom poto żeby jeszcze więcej wycisnąć od nich kasy i bardziej związane są z intensywnością reklamy niż z jakością produktów.

[color="red"] [size=14]Koniec kultu marek !!!! [/size][/color]

I niech mi teraz ktoś powie, że niepodoba mu się Snazzio albo Amoi bo to jakieś no-name-y !!! Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Kolego Lizarazu,
czy masz już dyplom szkoły podstawowej ?
Chyba to jakaś podgrupa ekonomo ? Może inny dyplom ?
MARKA to była niemiecka.
Po drugie MARKI to moja miejscowość po W-wą,
Jako mieszkanie Marek ( Marki, Marków) protesuję.
Proszę admina o blok dla tego gościa.
Od razu.
MARKI to Nasz kult ! Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

...oj pomiesznie z poplątaniem.

Tak się składa, ze prawie od początku jestem związny z forum KISSa (posiadałem kiedyś DP450....500/1000...) i śledząc uważnie fora:
- KISS nigdy nie był jakąś "marką" widącą ( w Europie narobił szumu, ze wypuścił jako 1wszy odtwarzacz Divx)
- śledzac poczynania KISSA (i technicznie, ale przede wszystkim za sprawą softu) efekt zgodny z oczekiwaniem (chip znany od ok. roku - juz wiadomo na co stać) a opisy z Danii (polskiego przedstawiciela dystrybutora - który już nie lansuje "usilnie tej marki") też nie były budujące.

Sprzęt zadziałał zgodnie z oczekiwaniem (forumowiczów KISSa), a przedsmak porażki pokazał dobitnie model 558 (nagrywarka HDD) - który za niebotyczną sumę, "chodzi nadal, jak chce".

Starzy milośnicy KISSa juz w znacznej części porzucili tę "markę".... . :rolleyes::lol:

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
hgkj Edytowane przez blueray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak było - II połowa 2005 :

1) Kiss znana i popularna marka w Europie
2) Sanzzio nie znana marka. Większość internatów odnosi się do niej nie ufnie

Jak jest dzisiaj - I kwartał 2006 - każdy widzi

Nawet jak ten ktoś jest z Marek :rolleyes:

Uwaga w ramach precyzji języka:

Zarówno Kiss jak i Snazzio jak i Sony jak i CocaCola to marki, którymi producenci sygnują swoje produkty.
Nie mylić z nazwą producenta, bo to jeszcze, co innego.
Nie mylić także z nazwą konkretnego produktu.

Potocznie używane pojęcie "marki" w prawie jest określane jako "znak towarowy" i to do nich odnosił się mój wcześniejszy post.

Podkreślam jeszcze raz, że marka to nie to samo, co nazwa producenta.
Znak towarowy można udostępnić innym podmiotom np. w ramach odpłatnej licencji.

Nazwa przedsiębiorcy to jego oznaczenie używane w obrocie prawnym i jako takie nie może być udostępniane a jego zmiana podlega ścisłym rygorom prawnym np. obowiązek zmiany danych w odpowiednim rejestrze w razie zmiany nazwy przedsiębiorcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sieć LAN - DZIAŁA

-po ustawieniu na DHCP wykrywa bezproblemowo IP z puli skonfigurowanej na moim routerze Planet BM 500 (ustawienia ręczne cośnie za bardzo nie przyjmuje bramy domyślnej i drugiego DNS)
-działa aplikacja KISS PC-Link pod Windowsem. Można spokojnie wybrać pliki: wideo, audio, image.
-nie działają pliki .ts, .wmv, niektóre .mpg i .avi (h.264 pliczek ściągnięty z netu "sky_720p_test.ts") - nie działa
-aplikacja KISS PC-Link nie widzi plików .ts i .wmv
-pliki .mpg po sieci kablowej LAN idą DUŻO płynniej niż z płyty DVD, ale też widać czkawkę.
-idzie dzwięk po HDMI-HDMI, ale nie wszystkie filmy
-brak możliwości przeglądania folderu ulubione z Internet Explorer (możliwe to jest przy pomocy Snazio 1350-duży PLUS za to dla Snazio, chociaż wymaga jeszcze poprawek)
-możliwe słuchanie muzyki z internetu - bardzo dużo stacji w podziale na rózne grupy tematyczne(w Snazio dodatkowo można oglądać stacje TV -kolejny PLUS - potrzeba tylko dobrego łącza)
-możliwe przeglądanie pogody w internecie (jest nawet Polska i kilka miast, w tym Łódź)
-możliwe przeglądanie podstawowych wiadomości giełdowych (kursy walut, kalkulator walutowy, w tym nasze rodzime PLN)
-możliwość gry w kilka gierek taki tam bajer który jest dużo lepiej dopracowany w zwykłych tunerach cyfrowych satelitarnych typu dbox2 lub Dreambox - żenada)
-potwierdzam częste zawieszanie sie Kiss-a w przypadku odpalenia pliku, który jest problematyczny dla niego (pomaga tylko wyłączenie włącznikiem z tyłu obudowy)

Inne spostrzeżenia

-kieszeń DVD jest jakby opuszczona do dołu w porównaniu z resztą wzoru (nie leży w jednej linii poziomej)
-trochę dziwnie działa łącze HDMI-HDMI (ale to muszę dokładnie sprawdzić bo może to po stronie mojego TV - JVC 32s60)
-obraz HDTV - bardzo dobry (ten materiał który udało mi się odpalić)
-możliwa regulacja jasności na wyjściu HDTV (brak takiej regulacji w Snazio 1350)
-trochę mało czytelny pilot i mało funkcji (w porównaniu ze Snazio 1350)

Jutro ciąg dalszy testów. Na tapetę pójdzie łącze Wi-Fi i zwykłe DVD i DivX oraz napisy do wszystkiego co popadnie
Kolejno jeszcze do odpalenia inne wyjscia Video i Audio - ciekawe jak tam śmiga.

WAŻNE

Przy pierwszym odpaleniu KISS-a należy go połączyć z TV złączem EURO. Ja podłączyłem odrazu HDMI-HDMI i zobaczyłem ciemność, dopiero po podłączeniu po EURO i skonfigurowaniu odpaliło HDMI

DUŻY PLUS

-W Menu jest opcja Szybkiej konfiguracji KISS-a. Super sprawa dla nie lubiących przechodzenia przez gąszcz ustawień.
KISS prowadzi za rączkę i pomaga wybrać odpowiednie wyjscie :Video, Audio i Sieć
-obszerna i czytelna Instrukcja Obsługi w kilku językach (260 stron A4), również po Polsku
-karty sieciowe firmy Linksys (w przypadku Wi-Fi dwie antenki po obu stronach obudowy)
-duży wybór kabli połączeniowych w zestawie: EURO, S-Video, Component, HDMI, 2xCinch(audio)
-ładnie opracowane Menu, po którym łatwo sie poruszać (gorsze graficznie w Snazio 1350)
- bardzo ładny DESIGNE (czarnulka )

Jesli chciecie poczytać i zobaczyć trochę zdjęć o Kiss 600 to podaję link:
[url="http://www.hdforum.pl/viewtopic.ph?p=320#320"]http://www.hdforum.pl/viewtopic.php?p=320#320[/url]

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ten KISS wogle juz nieistnieje. W podsumowaniu roku 2006 zajmie juz raczej u mnie na 100% 1 miejsce wsrod crapow roku :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
braavoo;
wszysko się zgadza, jest dokładnie jak w moim egz.
Czyli mój to jest sprawny i typowy egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem, czekałem i chyba jak wszyscy, się mocno rozczarowałem... :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poznałem ceną hurtową netto: 1050 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janunio' date='10.03.2006, 09:46 ']Poznałem ceną hurtową netto: 1050 zł.
[right][post="1880"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Brutto [url="http://kiss.tami.pl/"]http://kiss.tami.pl/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera wszyscy w kolo trabili zeby czekac na KISSa a nie brac Snazio np. albo innego playera...i co? Stracilem kilka miesiecy a juz mogle dawno cieszyc sie HD...nic tylko rece zalamac...niech Cie szlak KISS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydawało się, że [b]KISS [/b]pochodzi od:
[b]K[/b]eep [b]I[/b]t [b]S[/b]imple [b]S[/b]tupid,

ale jednak chyba nie. Ale mamy dalej na co czekać, czekanie jest fajne, coś z nową sigmą 22.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka dokładnie jest szerokość obudowy DP-600 w centymetrach.
Czy odtwarza poprawnie pliki HR.HDTV XviD AC3.5.1 w rozdzielczości 960x544.
Czy przez PC-Linka można otworzyć taki plik z napisami w pliku txt.
Czy przy odważaniu takiego pliku można jednocześnie zobaczyć obraz na wyjściu HDMI oraz EURO-SCART.

Bardzo proszę o odpowiedz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='HePi' date='11.03.2006, 22:26 ']Jaka dokładnie jest szerokość obudowy DP-600 w centymetrach.
Czy odtwarza poprawnie pliki HR.HDTV XviD AC3.5.1 w rozdzielczości 960x544.
Czy przez PC-Linka można otworzyć taki plik z napisami w pliku txt.
Czy przy odważaniu takiego pliku można jednocześnie zobaczyć obraz na wyjściu HDMI oraz EURO-SCART.

Bardzo proszę o odpowiedz. :)
[right][post="2005"][/post][/right][/quote]
Szerokość 388mm w najszerszym miejscu.
Sygnał jest tylko na jednym z wielu wyjść - do ustawienia w setupie.
Jak powiesz skąd taki plik mam pobrać to sprawdzę.

pawel

Edytowane przez miasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
txt i inne tylko z szuflady.
Skandal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janunio' date='12.03.2006, 15:11 ']txt i inne tylko z szuflady.
Skandal
[right][post="2051"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
U mnie napisy działają z PC Link.

pawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z plikiem o jakim rozszerzeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...