Skocz do zawartości
  • 0
BolsonGTI

Philips 55pus7303 rozmyty obraz przez HDMI 1080p

Pytanie

Witam

 

Mam pewien problem z w/w urządzeniem, mianowicie po podłączeniu PS4 i dekodera nc+ obraz który uzyskuję z obu urządzeń jest nieostry(znacznie słabszy niż na poprzednim 6 letnim samsungu 1080p 46”) mam świadomość że im większy ekran tym gorzej 1080p będzie wyglądać ale w tym przypadku obraz jest strasznie rozmyty, nawet interface obu urządzeń nie jest ostry. Sprawdziłem wszystkie ustawienia sprzętu i nic nie przyniosło poprawy. Jedyne co mi przychodzi do głowy to stare kable hdmi które na 100% nie spełniają standardu 1.4 . Na aplikacjach zainstalowanych bezpośrednio na tv (yt, netflix) nawet materiały 1080p są wyraźne i ostre.

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Pozdeawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hmm. Myślę, że to jednak kwestia ustawień. Sprawdź ustawienia dla każdego z wejść hdmi i aplikacji w tv. Tzn. włącz Netfliksa sprawdź ustawienia obrazu, potem włącz nc+ i porównaj czy są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
3 minuty temu, Popo22 napisał:

Hmm. Myślę, że to jednak kwestia ustawień. Sprawdź ustawienia dla każdego z wejść hdmi i aplikacji w tv. Tzn. włącz Netfliksa sprawdź ustawienia obrazu, potem włącz nc+ i porównaj czy są takie same.

Powiem tak wg mnie problem ewidentnie dotyczy urządzeń które nadają sygnał,kabli lub samych portów HDMI z uwagi na fakt że interface telewizora nawet w momencie wyświetlania materiałów z nc+ czy ps4 jest ostry. W ustawieniach obu  urządzeń ustawione na wyjściu 1080p i żadna zmiana nie rozwiązuję problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...