Skocz do zawartości
Łukasz Brucki

TV 65cala do 4200zł UHD czy może lepszy a 55cala??

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 17,5m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,75m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 czasami 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost , również bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Tu nie ma problemu ze słońcem
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LCD Sony Bravia KDL-50W815B, plazma Panasonic TX-P42UT30E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K,HDR taki aby był widoczny efekt, dobre odświeżanie,itp. żeby nie było większego problemu z czytaniem filmów z dysku zew./żeby czytał pliki video z kamerki sjcam i zdjęcia z telefonów i kamerki
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? z czasem 4K, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? XBOX ONE , dekoder nc+ laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-7
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy ,aby lepsza
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Przyrodnicze typu national geographic,sportowe ,filmy z Netflixa, nc Go,You Tube ,ogólnie gdzie są ładne żywe kolory
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? NIE
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? XBOX ONE ,rzadko, może wyjdzie z 1,5h dziennie i to mooooże...
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali chyba że naprawdę wyhaczyłbym 55,60cala o znacznie lepszych parametrach ale preferuję jednak 65 cala
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? w Panasonic TX-P42UT30E słaby "smart" ale ten tv jest już wiekowy..., a w Sony Bravia KDL-50W815B chwila którą trzeba czekać po włączeniu nim zatrybi i słaby smart , brak nc GO
19. Preferencje co do marki ? jednak marki Sony,Samsung,Panasonic może Philips...,ale nie Manta,TLC itp.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? chce do 4000zł wyskubie jeszcze może te 200zł czyli MAX 4200zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? NIE ,sam lubię sobie ustawiać....

 

W zasadzie mam na oku kilka modeli,preferuje aby matryca w 65cal była 120Hz,podczas meczu żebym nie widział smużenia i rozmycia i czerń nie była aż tak "szara",kąty będę niwelował poprzez wieszak na ścianie :)

Zdaję sobie sprawę że do tej kwoty można mieć tylko tyle i aż tyle ,rozumiem.

Wolę jednak Tv z roku max 2018.

Trochę się ich nazbierało....

1.samsung UE65 NU 7472 (cena 3700zł)

2.samsung UE65 NU 7462 (cena 4000zł)

3.SONY BRAVIA KD 65XF 7596 (cena 4000zł)

4.SONY BRAVIA KD 65XF 7096 (cena 4000zł)

5.SONY BRAVIA KD 65XF 7005 (cena 3800zł)

6.PANASONIC TX 65FX 620E (cena 4000zł)

7.PHILIPS 65P US 7303/12 (cena 4000zł)

8.LG 65UK 7550 (cena 4000zł)

9.LG 55B (cena 5000zł) ten model podałem z z opcją czy jest on lepszy od reszty Tv i czy warto poczekać aż stanieje do max.4200zł i wtedy go wyhaczyć ale nie jest to przymus.

Chyba że są jeszcze lepsze modele a się nie dopatrzyłem. Nie muszę kupować na już mogę poczekać max 2mies. ,tym bardziej że lada chwila wejdą nowe modele a stare z deka stanieją.

 

Przed kupnem będę oglądał w sklepach i próbował podłączyć własny pendrive z filmami,fotkami itp i zobaczę której marki tv barwy bardziej mi odpowiadają.

Nie jestem jakimś znawcą ale też mniej więcej widzę różnice w obrazie gdy oglądam na różnych Tv.

ps.Na moje obecne Tv które posiadam nie narzekam jeśli chodzi o jakość obrazu itd. i jeśli możecie odpowiedzieć mi czy z tych modeli co biorę pod uwagę będę bardziej zadowolony z jakości obrazu a jeżeli z moich obecnych.

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do przyszłego miesiąca. Startują wyprzedaży modeli 2018....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Waldo94 napisał:

Poczekaj do przyszłego miesiąca. Startują wyprzedaży modeli 2018....

Tak zapewne zrobię,ale wolę już teraz wiedzieć który byłby najlepszym wyborem,wiadomo tv mogą pojawić się na "chwilę" w ofercie.

Dlatego też proszę o ew.pomoc w wyborze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Łukasz Brucki napisał:

Tak zapewne zrobię,ale wolę już teraz wiedzieć który byłby najlepszym wyborem,wiadomo tv mogą pojawić się na "chwilę" w ofercie. 

Dlatego też proszę o ew.pomoc w wyborze 

Napisałem w twoim wcześniejszym temacie. Mogłeś edytować tamten, a nie zakładać nowy temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Waldo94 napisał:

Napisałem w twoim wcześniejszym temacie. Mogłeś edytować tamten, a nie zakładać nowy temat...

Wiem,sorki,zamotałem się..

Ten model SONY 60XF8305 co podałeś też daje radę. Kapkę droższy ale może "lada dzień stanieje". Biorę go też pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...