Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem nowy na forum. Chciałbym abyście Panstwo znający się na rzeczy doradzili mi jaki telewizor zakupić do pokoju, posłużę się pytaniami z gotowca, ale pragnę zaznaczyć że będzie on głównie do gier na Xbox one x, także chciałby zeby wykorzystywał on możliwości konsoli, oraz miał małego input laga, wielkość to 50" bo taki idealnie się w tym miejscu mieści.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Zdarza się bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Docelowo wisieć, aczkolwiek stać na komodzie też może
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Jakiś stary Samsung 40"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? - 4k, HDR
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? xbox one x
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? -
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? -
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? -
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 3h Xbox one X
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
17. Preferencje co do wielkości? 50"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2600

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung ue49mu7002. Matryca co prawda 60hz ale do konsoli to dobry tv. Ewentualnie ue49nu8002.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat co Ty i ostatecznie zdecydowałem się zaczekać i dołożyć lub czekać na obniżkę cen 55 NU8042. Już teraz chodzi po 3 tys. więc może za niedługo trafi się jakaś promka i będzie za 2800. 55NU8042 różni się od 49Nu8002 szybszą matrycą 120 hz do 60hz i podobno lepszym wygaszaniem, ale to raczej ściema bo w testach nie było różnicy. Ja kupno tv planuje docelowo do PS5 a nie wiemy jeszcze ile jaką specyfikację będą miały nowe konsole więc lepiej dołożyć chyba troszkę więcej, mieć lepszą jakość i poczekać niż później żałować. Natomiast jeśli nie wejdzie Ci większy ekran lub nie chcesz zwiększać budżet i czekać to moimi faworytami byłyby 50Nu7400( około 2000zł, zależy od promocji) jeśli będziesz oglądać tylko na wprost lub coś z matrycą IPS jeśli pod kątem. Tylko od razu zaznaczam  , że tych nie posiadam a moja opinia opiera się wyłącznie na opiniach i testach przeczytanych w internecie. Tutaj Pan Ci lepiej wytłumaczy https://hdtvpolska.com/jaki-telewizor-4k-do-2500-zl-luty-2019-co-wybrac/Cokolwiek byś nie wybrał  życzę udanego zakupu i jeśli już się zdecydujesz napisz coś jak się gra i ogólne wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak @Cit pod Xbox One X polecam UE55NU80xx.

W przypadku obniżenia rozdzielczości z poziomu konsoli do 2K telewizor może pracować z częstotliwością 120 Hz (oczywiście jest to możliwe również przy FullHD). Co ważne TV dobrze sobie radzi z obniżeniem rozdziałki do 2K, więc w wielu przypadkach warto to zrobić, żeby podnieść płynność rozgrywki. Przy 4K odświeżanie spada do 60Hz, co nie jest aż tak wielkim problemem, bo większość gier w 4K na konsoli i tak nie uzyskuje powyżej 60 klatek. Bardzo dobrze działa upłynniacz.

Telewizor dobrze rozpoznaje HDR podawany przez konsolę i nie ma problemów z odtwarzanymi na konsoli filmami UHD 4K. W drugą stronę konsola bezbłędnie wykryła podłączenie do odbiornika z obsługą 4K, HDR oraz technologii FreeSync. Jedyne co musiałem ręcznie przestawić to głębię kolorów - konsola ustawiła na 8 bitów, a TV ma 10, co nieznacznie poprawiło przejścia tonalne.

Jako ciekawostkę mogę napisać, że konsola bardzo ładnie zintegrowała się z TV umożliwiając obsługę funkcji multimedialnych za pomocą pilota od TV. W przypadku podłączenia dekodera przez konsolę istnieje również możliwość wykorzystania funkcjonalności telewizyjnej konsoli.

Co do oglądania TV - niestety Samsung w 2018 r. wypuścił serię z matrycami mającymi świetne kontrasty ale w zamian za to strasznie gubiącymi kolor "pod kątem", jeżeli tylko masz taką możliwość to postaraj się powieści telewizor na jakimś wieszaku z regulowanym kątem widzenia. Przy oglądaniu na wprost rewelacja ale przy kącie powyżej 45 st. zaczyna być już słabiej, a im większy kąt tym gorzej.

Jeżeli jednak nie wciśniesz 55'' to w tym segmencie bierz UE49NU80xx, ma zdecydowanie bardziej widoczny efekt HDR od prostszego modelu, a to z kolei faktycznie widać w takich grach jak Forza, czy Tomb Raider, a i w filmach z Netflixa.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...