Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

Devil May Cry 5 | RECENZJA | Xbox One X 4K HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Devil May Cry 5 | RECENZJA | Xbox One X 4K HDR

Zanim opublikujemy swój pełnoprawny werdykt, przedstawiamy wam pierwszy rzut oka na Devil May Cry 5, najnowszego hack’n’slasha od Capcomu, którego kończymy właśnie ogrywać przed oficjalną premierą, która nastąpi już 8 marca. Firma święciła ostatnio tryumfy fenomenalnym remakiem Resident Evil 2. Czy udało się podtrzymać dobrą passę?

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"hdr nie wyroznia sie tak jak w re2".....w re2 hdr jest ultra słaby (co zaznacza kazdy w reckach oprocz was)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, betonman said:

"hdr nie wyroznia sie tak jak w re2".....w re2 hdr jest ultra słaby (co zaznacza kazdy w reckach oprocz was)

HDR w grze nie wyróżnia się aż tak jak w Resident Evil 2.
Źródło: https://hdtvpolska.com/devil-may-cry-5-recenzja-czesc-1-xbox-one-x-4k-hdr/
HDR w grze nie wyróżnia się aż tak jak w Resident Evil 2
Źródło: https://hdtvpolska.com/devil-may-cry-5-recenzja-czesc-1-xbox-one-x-4k-hdr/
HDR w grze nie wyróżnia się aż tak jak w Resident Evil 2
Źródło: https://hdtvpolska.com/devil-may-cry-5-recenzja-czesc-1-xbox-one-x-4k-hdr/

 

Nie zgadzam się. Polecam obejrzeć ten materiał:

Zresztą w takiej ciemnej grze jak Resident Evil 2 nie może być użyty w konwencjonalny sposób, tylko bardziej akcentuje pewne elementy. Ale jeśli je akcentuje to robi to w bardzo konkretny sposób. I on jest widoczny i namacalny. Poza tym, klasa TV też ma tutaj znaczenie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.  HDR w RE2 jest w porządku i wszelkie źródła światła i ogień wyglądają bardzo dobrze. A że "znafcy" na portalach dla graczy wypisują głupoty bo nie potrafią ustawić dwóch suwaków w opcjach i wprowadzają ludzi w błąd to potem każdy to powtarza, choć często jest tak, że sam na oczy nie widział. 

W DMC5 może i czerń jest lepsza i wygląda to ładnie ale światła nie dają aż tak bardzo po oczach jak w RE2. Tak przynajmniej było w demie w które grałem. 

Grę chyba jednak kupię choć chciałem zaczekać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, betonman napisał:

"hdr nie wyroznia sie tak jak w re2".....w re2 hdr jest ultra słaby (co zaznacza kazdy w reckach oprocz was)

 

Bo wszyscy inni się mylą. Cóż. Tak też bywa ponieważ rozmawiamy jak wyżej koledzy napisali o temacie na którym mało kto się zna. Nawet DF nie robi takich analiz bo potrzeba programu o którym napiszę w przyszłości więcej a efektem jest ta analiza powyżej. Pierwsza scena np. z RE2 na stacji jest POWALAJĄCA i jak ją zobaczyłem na swoim OLED to stałem tam z 10 minut i oglądałem światła itd. Chętnie bym Ci ją pokazał. Jestem pewny, że zbierałbyś szczękę z podłogi.

Żeby wydać ocenę w tym temacie to po pierwsze trzeba mieć najwyższej klasy telewizory za niestety bardzo duże pieniądze. Na tym portalu jest zasada: jak coś masz napisać do recenzji to znaczy, że posiadasz taki telewizor. Kolejna sprawa to obycie z tym tematem itd... Więc spodziewam się, że nasze opinie mogą często odbiegać od prób opisów UHD na typowo growych portalach.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Szkoda że i tak większość powtarza głupoty na zasadzie głuchego telefonu. 

HDR w RE2 jest naprawdę dobry. Co prawda nie mam tv OLED ale nie jedną grę wiedziałem z tym efektem i potrafię rozróżnić dobrze zaprezentowane HDR. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ogólnie z HDR to jest nadal taki miszmasz, że głowa mała, żeby daleko nie szukać to NieR: Automata na Xbox One S/X, czy RDR 2 ogólnie na konsole Sony i Microsoftu z fake'owym całkiem HDRem. Inna kwestia to właśnie, że jak jest HDR dobrze zaimplementowany, to jeszcze zostaje kwestia odpowiednich ustawień w, a patrząc po forach widzę, że nie jest to takie proste, chociażby AC: Origins i Odyssey bywały dla wielu potwornie problematyczne, bo co to niby w ogóle to 'Paper White' pytają na forach ludzie.

Jak do tego dodać notoryczne ustawianie na LCD LED kontrastu dynamicznego na 'wysoki', bo niby bez tego HDR jest zbyt ciemny (a w rzeczywistości cały ten efekt HDR sobie w ten sposób gaszą na starcie i przykładowo chmury zmieniają się w jedną wielką papkę) oraz fakt, że wiele osób kupuje najtańsze LCD LED np. od LG RGBW z jasnością śmiesznie niską i brakiem szerokiej palety barw i ma problem ustawić HDR sensownie, po czym na forach piszą, że HDR to padaka, no to mamy cały obraz tego zjawiska.

Ani z rozdzielczością ani nawet z 3D kiedyś takich jazd nie było jak teraz z HDR. :D

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę jak z HD Ready, potem ludzie piszą że nie widzą różnicy ;) Z czasem to się pewnie poprawi jak tv 4K wypierać zaczną FHD które nadal mocno się trzyma. Teraz jest taki okres przejściowy.

 

A co do gry to nie wytrzymałem i zamówiłem sobie już w wersji na Xbox One X ale jeszcze się waham czy nie wziąć na PS4 PRO tak jak to zrobiłem w przypadku RE2. Zacnie się zapowiada, recenzje są bardzo pozytywne.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze wstrzymam, ale kupię na pewno, w DMC bawiłem się świetnie, chociaż po demie piątki jakoś muzyka mi nie siadła (w DMC była genialna).

 

p.s. fajnie, że gracie na XOX, ponoć na ps4 gra dostała cenzurę w niektórych scenach?

Edytowane przez Kmicic13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna - włączyłem na chwilę późnym wieczorem i dopiero kładę się spać hehe. Jest łatwiej chyba jak kiedyś bo dostaję rangi A i S po misjach ale gram na poziomie "człowiek" - czyli tym łatwiejszym.

 Muzyka też bardziej podobała mi się w poprzednich częściach ale źle nie jest (po trzy utwory z każdej poprzedniej dają do wersji "deluxe" cyfrowej,  ta sama zagrywka jak z Resident Evil 2, ech Capcom ? ).

Jest zróżnicowana bardziej ścieżka dźwiękowa ale niektóre utwory są akurat w stylu tych z DMC3 i części pierwszej więc spoko.

Co do tej cenzury to cóż... akurat w misji którą właśnie skończyłem była "nagość" ale nie taka jak w Wiedźmin... Pani miała ciało lalki, bez detali. Dziwnie to wyglądało w grze którą reklamowali twórcy m.in. słowem "fotorealizm". Tyczy on głównie ubrań i twarzy postaci w tej grze, otoczenie trochę odstaje ale całość i tak ładnie wygląda. Może uznali, że za seksownie to jednak źle, za to krwi nie brakuje. Ciekawe. 

Gram na Xbox One X. Grafika ładna, płynność bardzo dobra a HDR też ok,  choć trochę musiałem się pobawić aby jakoś możliwie go ustawić.

Dopiero kilka misji zrobiłem ale gra się naprawdę przyjemnie. Polecam. 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...