Skocz do zawartości
db4

Używany Amplituner Yamaha do 2tyś zł

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam amplitunera jak w temacie. Amplituner do kolumn:

- front - Monitor Audio Sb-4, pasywny soundbar z trzema kanałami LCR

- tyły - Monitor audio Mass 10

- sub w planach

Raczej nie przewiduję rozbudowy kolumn do atmos, a nadstawki na kolumny raczej bez sensu,. Mam dobry system stereo, ale nie chcę go łączyć z kinem domowym. Nie mam miejsca na postawienie obok drugiej pary kolumn, nie chcę też nic wieszać na ścianach. System na zasadzie czysto i schludnie :) Stąd pomysł na pasywny soundbar, ten Monitor audio ma prawie 1.6m szerokości więc już jakaś baza stereo na froncie będzie, soundbar ma głośniki basowe, do normalnego oglądania tv sam soundbar, do kina odpalę tylne głośniki i suba.

 

Do rzeczy. Szukam używanego amplitunera Yamaha do 2tyś. Yamaha bo kiedyś miałem, mam sentyment i szacunek do firmy.

Dźwięk chce wysłać do amplitunera z TV (Netflix) i odwarzacza blu ray. Zależy mi na nowych kodekach audio hd. Z kina domowego zrezygnowałem jakiś czas temu, nie orientuję się jaką wersję hdmi w amplitunerze muszę mieć obecnie, co zagra lepiej. Myślałem nad czymś używanym z serii Advantage Yamaha, nie zależy mi na funkcjach sieciowych, sam dźwięk, żeby był najlepszy.

 Doradźcie proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kiedyś też byłem fanem Yamaha. Miałem nawet topowy model DSPA-2070 bodaj. Potem były Onkyo, Pioniery, jakiś NAD, ale w końcu przekonałem się do Denona i następny też będzie Denon.

W razie czego, to mój Denon z  wyjściem pre-out  AVR-X4000  będzie do oddania, bo idę w Dolby Atmos.

https://www.denon.pl/pl/product/hometheater/avreceivers/avrx4000

A z Monitor Audio Denon akurat fajnie gra, sprawdzałem to swego czasu na moich GX-100.

 

A podłączyłem je  jako normalne kolumny stereo, bo obecnie ich rola to tylne kanały.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...