Skocz do zawartości
blazter

Tylko ekspert dostrzega perłę w morzu szkła! Tani TV do 3kPLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

temat z jakim się do was zgłaszam może okazać się nie ciekawy dla telewizorowych „ekspertów” bo wolą oni telewizory, hmm wyczynowe.

Niemniej jednak, uważam, że prawdziwego Eksperta poznać nie po tym, że potrafi wskazać na sprawy oczywiste, ale po tym, że z pośród szerokiej gamy niskich modeli, jest w stanie wskazać na ten, który się wyróżnia! Takiego kogoś proszę o poradę na temat zakupu taniego telewizora.

No ale najpierw ankieta:

Jeśli chcesz uzyskać poradę z cyklu "co wybrać", bezwzględnie podaj założenia wstępne. Najlepiej uzupełnij dane według poniższego przykładu:
 
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 28m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost. 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od południa do zachodu z lewej strony od 45 do 90stopni.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 42LW570S
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? TV powinien być jak najbardziej przygotowany na wyslwietlanie treści 4k z wszystkimi nowościami np. HDR, etc. Dodatkowo Netflix, YT, przeglądarka internetowa. HBO GO - miło by było.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Cyfrowy Polsat po module CI. Treści głównie SD i HD i C+4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Żadne
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam preferencji - wolę jednak aby słońce czy światło lampek nocnych czy LED się nie odbijały od ekranu.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Przyrodnicze, sport, filmy - wszystko po równo.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie 

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Po południu i wieczorem.
17. Preferencje co do wielkości? 49-55”
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Znikające funkcjonalności (w obecnym LG w Smart tv nic w zasadzie nie ma), wolne przełączanie kanałów w zestawieniu z CI, niska jakość obrazu.
19. Preferencje co do marki ? Brak, mam jednak obawy przed mało popularnymi markami typu Toshiba, itp.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500-3000 To dużo i nie dużo. Myśle, że można coś za tą kwotę kupić ale oczekiwania nie powinny być wygórowane np. Względem HDR. 

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TAK. Długo się zastanawiałem i podjąłem decyzję o kalibrowaniu TV.

Samodzielny research doprowadził mnie do np. LG 50UK6500 czy Samsung NU74xx.

Z drugiej strony pojawił się taki ranking na 2019 rok. Obawiam się jednak niszowych graczy np. Toshiby. 

Zastanawial mnie Philips ze swoim ambilight i model 55PUS6703.

Pomóżcie proszę wybrać coś ciekawego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od telewizora siedzisz bardzo daleko, więc nie wiem czy w ogóle doświadczysz uroków kalibracji.

Może lepiej te pieniądze dołożyć do tv i kupić np. 55 cali Samsunga NU8XXX?

55 cali i tak będzie mały przy tej odległości np. dla treści 4K, ale wydaje mi się, że w tym budżecie, ten Samsung mógłby być optymalnym wyborem dla Ciebie.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może 55” się zmieści ale 60 już nie. Dodatkowo będzie to już inny budżet i gorsze parametry.

Dodatkowo gdybym wziął Philipsa to z ambilighta bym nie skorzystał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z minimalną dopłata dostaniesz UE55NU8002. Nie ma lepszego TV w tej półce cenowej. Ewentualnie można rozważyć UE65NU7472 przy tej odległości, ale to już wymaga większej dopłaty no i efektu HDR raczej nie uświadczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...