Skocz do zawartości
Cit

Samsung7452 za 2000 do PS4 czy...?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1-1,3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Przeważnie okna są zasłonięte, słońce świeci za telewizorem
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Manta 32 cale za 500 zł
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Odczuwalny HDR + ogólną zauważalną jakość w stosunku do Manty:)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  od 3-5 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Rzadko sport i jakieś filmy przyrodnicze
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Czasami
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  80 %
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Zależy od zmiany w robocie więc mniej więcej po równo z przewagą wieczorów
17. Preferencje co do wielkości?  50-55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? " "Czerwona czerń" widziana w Mancie, widoczny efekt smużenia w ciemniejszych powolnych grach typu Layers of fear, Obcy Izolacja
19. Preferencje co do marki ? Nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000 na teraz, 2500 na Black Friday

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej nie, własne polepszenie jakości na ekranie mi wystarczy.

Tak więc, do środy jest promocja w neonecie za 2000zł Samsunga 7452. Czy warto w niego zainwestować już teraz czy lepiej czekać na jakąś dobrą pomocję na Black Friday np 8042? Niestety budżetu nie zwiększe ze względu na remont domku. Tak jak napisane konsola docelowo do PS4/5(jak już wyjdzie) TV kupuje na 3-4 lata, może nawet krócej zależy od funduszy. Nie jestem żadnym maniakiem jakości i na dobrą sprawę wystarcza mi nawet ta manta, ale wiem,ze w przyszłości to będzie za mało. TV chcę kupić odpowiednio wcześniej, żeby pózniej nie panikować i w pośpiechu szukać 5-6 k na zestaw konsola +tv. Co jest dla mnie ważne to w miarę komfortowe granie na konsoli, sport oglądam rzadko więc chyba 120 hz mi nie potrzebne tym bardziej ze na konsolach jest max 60fps. Nie będe używał tv do gier sportowych Chciałbym także zobaczyć efekt HDR, wiem że za tą cenę będzie on słaby, ale żeby chociaż był widoczny. Tak więc lepiej już kupić teraz przeciętniaka wiedząc,że mnie zadowoli czy czekać na coś innego? Z góry dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam

Ps

Z góry przepraszam jeśli już był podobny temat(a pewnie już był), ale system wyszukiwania mi nie pomógł.

ps2

Widziałem temat tv do 2500k na luty

 

Edytowane przez Cit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam.

Najlepszy wybór  to PANASONIC TX-49FX700E.Zdecydowanie  polecam.

W niemieckim teście  TX-49FXW724 w linku niżej  to   odpowiednik  telewizora sprzedawanego w Polsce TX-49FX700E  czytamy.... to niezawodny, ultra-wysokiej rozdzielczości telewizor LCD, który doskonale nadaje się do codziennego użytku, z doskonałym obrazem tunera, nieskazitelnym skalowaniem.Niezawodny, nowocześnie wyposażony telewizor o nienagannej jakości obrazu

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=de&u=http://www.areadvd.de/tests/test-panasonic-49-zoll-ultra-hd-lcd-tv-tx-49fxw724/&prev=search\

INPUT LAG   w  55 calowym  FX700E   wynosi 13.9 ms .Jest to bardzo dobry wynik.Zrodlo w linku nizej.

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1526620692

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... w tym segmencie cenowym to HDR będzie mocno "umowny". Mocną stroną wspomnianego wyżej Panasonica będzie odwzorowanie barw ale wieczorem czerń będzie słabsza niż w Samsungu. Słabsza czerń przełoży się na kontrast. Z drugiej strony Panasonic zaoferuje lepszy obraz "pod kątem" oraz - w moim odczuciu - nieco lepsze algorytmy skalowania obrazu z niższych rozdzielczości.

Co ważne - jeżeli zdecydujesz się na Samsunga to aby zobaczyć faktyczne możliwości telewizora będziesz musiał mu podać sygnał dobrej jakości, niestety przy sygnale SD lub sygnale o niskim birate (np. Netflix przy słabym łączu lub telewizja kablowa po IP) bez mocnego wygładzania się nie obejdzie, a to z kolei wpłynie na ogólną ostrość obrazu. W tym przypadku zdecydowanie lepiej poradzi sobie Panasonic.

Reasumując Samsung da Ci lepszy obraz z konsoli - kontrast przełoży się na kolory, w przypadku odtwarzania bluray'a również będzie dobrze. Jednak w przypadku sygnału telewizyjnego nieco lepiej wypadnie Panasonic, który z kolei nieco słabiej wyświetli obraz z konsoli, choć już przy filmach z blurey'a będzie miał lepsze kolory (o ile na Samsungu nie zrobisz kalibracji). W efekcie sam musisz wybrać - niestety podany pułap cenowy to znaczne kompromisy. Z drugiej strony w salonie mam Samsunga UE49KU6450 z 2016 r. i naprawdę daje radę, a jakościowo obraz powinien być zbliżony na tym UE49NU7452, choć - tak jak pisałem - cudów po HDR się nie spodziewaj, ot jest nieco więcej szczegółów w cieniach i jasnych światłach ale porównując z UE55NU8072... starszy model pod tym względem wypada blado.

Powiem tak - jeszcze pół roku temu - jako ekran do PS4, w tym segmencie cenowym, polecałbym polecał bym KDL-49WE660, który mimo, że tylko FullHD prawidłowo rozpoznawał sygnał HDR podany z PS4. Jakością obrazu, w swojej półce, mógł śmiało wygrywać z konkurencją 4K. Niestety, obecnie model ten jest dostępny tylko z ekspozycji, a to oznacza, że matryca ma już jakiś przebieg. Nie potrafię Ci napisać jak to sprawdzić w Sony. Z drugiej strony możesz próbować w ME negocjować, żeby do TV z ekspozycji dali Ci ichniejsze ubezpieczenie w cenie TV.

Oczywiście w wyższym segmencie cenowym polecam bądź Samsunga NU8002 badź KD-49XF8596. Niestety modele te zdecydowanie przekraczają zadany budżet.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Ostatecznie zdecydowałem się wstrzymać i poczekać na jakąś lepszą okazję dokładając tą 100-200 miesięczne i wyczaić coś czego nie będę później żałował. Chyba głównym faworytem będzie tu 55 8042 bo już widziałem go w cenie 3k i szybko tanieje, aczkolwiek czytałem parę opinii, że pod matrycę może dostać się dym/zanieczyszczone powietrze co w pomieszczeniu  ogrzewanym piecykiem typu "grzybek/koza" może stanowić problem. Trochę bym się wku...rzył widząc matrycę z plamami po krótkim użytkowaniu. Oczywiście jest jeszcze Sony 49 XF9005, ale tu ceny stoją niestety twardo, albo jeszcze dołożyć 500 i wziąć Qleda albo jeszcze 1000 i mieć Oleda:) A pomyśleć, że jeszcze niedawno człowiek był zadowolony z Manty 32 cale za 500zł dopóki się nie naczytał "ochów i achów"  nt nowych tv i nie zaczął zazdrościć niczym typowy JanuszxD No cóż nic się nie zrobi, dzięki za odpowiedzi pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z UE55NU8042 to raczej porównywał bym mniejszy model KD-49XF8596 (ta wersja ma matrycę VA 120Hz ale już model 55XF8596 ma IPSa). Co do tych ochów i achów to podejdź sceptycznie. W sklepie trudno sprawdzić jakość TV (inne oświetlenie, a i ustawienia raczej mocno rozregulowane). W innym wątku na tym forum masz moją opinię nt. chwalonego wszędzie UE55NU8072. Z pewnością nie jest to zły telewizor ale do achów i ochów mi daleko. Dziś - z pełną świadomością tego co piszę - jako bardziej uniwersalny, będę polecał Sony KD-49XF8596 (fakt jest mniejszym ekranem) jest nieco bardziej uniwersalny, bo - w przeciwieństwie do Samsunga - nie jest tak wymagający co do jakości sygnału wejściowego. Przy podanej przez Ciebie odległości (1 - 1,3 m) to nawet 49'' będzie sprawdzał się rewelacyjnie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższych oględzinach zostaje Nu8042 lub KD-49XF8596. Różnica w calach będzie mi raczej obojętna bo bez stawiania ich obok siebie nie będę odczuwał różnicy mając dotychczasowe 32. Tv chcę docelowo kupić pod nową generację konsol dlatego się trochę wstrzymuje, żeby później nie płakać, że mogłem jednak zaczekać. Z tego przeczytałem NU wygrywa w parametrach i ma lepszy upłynniacz, ale jak to wygląda na żywca to nie wiem. Jeśli chodzi o problemy to podobno u Samsunga pod matrycę mogą dostać się brudy i ma żalosny Local Dimming, z kolei u Sony jest widoczny Clouding i słaby HDR, ale większość tych wad zależy od "wylosowanej" przez nas matrycy. Android czy Tizen nie będzie mi robił różnicy bo będę z niego korzysta,ł "od święta"

 

PS. Po przeczytaniu Twojego postu z linka bardziej skłaniam się ku NU. ale to też się pewnie może zmienić.

O co chodzi z tą integracją u Sony? Czy to ustawienie tv żeby wyświetlał jak najlepszą jakość czy tylko jakieś pierdoły typu "włącz tv i konsole jednym kliknięciem".

Edytowane przez Cit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy producent wstępnie kalibruje swój sprzęt pod określoną paletę barw. W przypadku korzystania ze sprzętów tej samej marki taka kalibracja jest bardziej zbieżna z założeniami. Czyli czerwony jest czerwony, zielony jest zielony i niebieski jest niebieski. W przypadku TV innej marki kolory podstawowe mogą mieć dziwne zafarby, a to przełoży się na pozostałe odcienie. W moim przypadku zdjęcia wykonane kilka lat temu kompaktem Samsunga na monitorze bez kalibracji oraz TV Panasonica wyświetlane były ładnie ale... czerwony wpadał w pomarańcz, zielony i niebieski były lekko ocieplone. W przypadku wyświetlenia tych samych zdjęć na TV Samsunga wszystko wracało do normy.

Oczywiście można zrobić kalibrację TV ale... wówczas wyświetlacz będzie skalibrowany pod paletę REC 709, a konsola będzie pracowała na swojej palecie barw. W efekcie przekłamania w kolorze i kontraście gier będą się pojawiać. W przypadku podpięcia PS4 pod TV Sonego całość zaczyna ze sobą prawidłowo współpracować na zasadzie "out of box". W przypadku Samsunga... czasem potrafią dziać się dziwne rzeczy z obrazem. Co ciekawe, wymiana oryginalnego kabla HDMI, który dostarczony był z konsolą na inny zgodny ze standardem HDMI 2.0 najczęściej pomaga w rozwiązaniu problemu. Żeby było śmieszniej - na oryginalnym kablu i XF9005 PS4 szła bez problemu. W moim odczuciu potwierdza to fakt bardzo wysokiej czułości Samsunga na jakość przesyłanego materiału.

Co do wspomnianej przeze mnie zgodności kolorystycznej: XF9005 nieco ładniej nasycał barwy i sprawniej operował kontrastem przy współpracy z PS4, w przypadku Xbox One X sytuacja zmieniała się na korzyść Samsunga, co zresztą jest logiczne, bo MS i Samsung w momencie wydania XOX ogłosiły współpracę strategiczną, czego pokłosiem były telewizory z 2018 r.

Nie oznacza to, że różnice były jakieś piorunujące i nie do poprawienia w menu TV ale.... jeżeli porównamy na zasadzie "resecie do ustawień fabrycznych" to sytuacja była taka jak powyżej. Co do PS5 - w związku z tym, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że konsola będzie miała natywne 4K 60FPS to... Samsung znów może zacząć kaprysić z kablami, bo taki sygnał będzie wymagał już praktycznie pełnej przepustowości standardu HDMI 2.0.

Teraz musiałbyś sobie odpowiedzieć czy oczekujesz wysokiej jakości obrazu po wyjęciu z pudełka, bez kalibracji, czy będziesz jednak płacił za skalibrowanie ekranu? W pierwszej opcji naprawdę wybierz Sonego, w drugim faktycznie zastanów się nad Samsungiem. Problem będzie taki, że obecne serie będą dostępne w sklepach jeszcze gdzieś tak do końca wakacji, a od marca wejdą nowe modele, które mogą zupełnie namieszać na rynku. Jeżeli wytrzymasz do czerwca - lipca to bardzo poważnie przyglądaj się testom nowych serii:
Samsunga RU80xx, Sony XG85xx, XG90xx oraz mojemu osobistemu, czarnemu koniowi, Panasonic TX-50GX820/810 (ten producent wraca do matryc VA, dlatego będzie warto obserwować te serie. Oczywiście nie oznacza to, że zakup przecenianych, w tym momencie, serii z zeszłego roku to błąd - one będą baaaardzo atrakcyjne cenowo. Nie zdziwię się, jeżeli w przed Świętami Wielkanocnymi w niektórych elektromarketach KD49FX8596 czy UE55NU8042/52/72 będzie dostępny poniżej 3000 zł, a to naprawdę bardzo dobre oferty.

W praktyce zakup telewizora można odwlekać w nieskończoność, bo już za chwileczkę, już za momencik... W rzeczywistości, w pewnej chwili podejmujesz decyzję i... już. U mnie żona jest fanką Samsunga, co oznacza, że o ile dla mnie osobiście problemy z Androidem były by do przeżycia (Kodi mogę zainstalować na Xbox One X i z jego poziomu oglądać np. HBO Go, a Netflix w XOX ma własną aplikację), o tyle na moją żonę wszelkie problemy z softem działają "jak płachta na byka". W efekcie mając do wyboru 2 zbliżone TV wybrałem ten, który był mniej problematyczny. Moja ocena Samsunga UE55NU8072 jest subiektywna, co oznacza, że przekazuje własne odczucia - nie zmienia to faktu: to nie jest zły telewizor, tym bardziej, jeżeli weźmiemy pod uwagę jego obecną cenę ale od Achów, i Ochów, które przewijają się w testach, byłbym daleki. Sony też ma swoje wady - dla mnie to pewna nieprzewidywalność Android TV, jednak skupiając się na obrazie: Sony jest bardziej uniwersalny, Sony lepiej współpracuje z innymi urządzeniami tej samej marki.

Opcjonalnie kup w sklepie internetowym - nie wyrzucaj pudełka, staraj się rozpakować maksymalnie delikatnie, jeżeli nie będziesz zadowolony, masz 14 dni na zwrot towaru. Co ważne, w przypadku Euro.com.pl oraz MediaMarkt towar możesz zamówić przez internet, przywiezie Ci go dostawca, a zwrócić możesz do wybranego sklepu stacjonarnego. Z tego co wiem to również Komputronik nie robi większych problemów z wymianą TV na inny model.

Jeżeli zdecydujesz się na Samsunga to sprawdzaj oferty w stacjonarnych Samsung Storach (o ile masz takie gdzieś w okolicy). Potrafią mieć fajne promocje cenowe połączone dodatkowo z gratisową 5-letnią gwarancją. Podobnie w Sony Center.

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...