Skocz do zawartości
klu16

TV do salonu (Sport / Netflix / Multimedia)

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Cześć!

Jako, że mam totalny mętlik w głowie, postanowiłem poradzić się fachowców :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Pomieszczenie bardzo słoneczne (okna wychodzą na południowy-zachód)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Szkoda gadać :)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry smart TV, przeglądarkę internetową, WiFi, Ethernet (często będą streamowane filmy z PC -> TV po sieci lokalnej)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 2160p (4K) / 1080p (FULL HD)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder, czasem laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok. 4-8h, w weekendy może dłużej.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Z racji słonecznego pomieszczenia - matową, choć są zasłony, ale niezbyt grube, więc przepuszczają trochę światła, a TV zaraz przy oknie.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Mecze piłkarskie, Netflix, filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Czasami
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55", nie większy.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Cena?! :D
19. Preferencje co do marki ? Brak preferencji, choć design Samsungów jest OK. Ważne, aby był najlepszy w swojej klasie cenowej.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć 3D.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok. 5000 zł

"Zwykłej" TV nie oglądam, w gry na konsoli nie gram. Dobrze, gdyby miał fajny design (cienkie ramki).

Nie mam pojęcia czy do sportu lepszy będzie OLED czy QLED, a może to nie ma znaczenia? Do multimediów chyba lepsze kolory ma OLED, zgadza się?

Aha, TV będzie powieszony w salonie z aneksem kuchennym, więc czasami może być w pomieszczeniu spora wilgoć.

Dzięki! Pozdrawiam!

Edytowano przez klu16

Napisano (edytowany)

Wybierz między dwoma technologiami i dwoma modelami :)  

LG 55b8 z oleda i Sony 55XF9005 z lcd to najlepsze co dostaniesz w tym budżecie.

Edytowano przez Waldo94
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Skoro design się liczy, to Sony ma rozwarte nogi, co może trochę psuć efekt dla kobiecej natury  :D

Z kolei oled jest cieniutki  :P

Nie widzę, aby ten LG miał DLNA albo cokolowiek co pozwoli na streamowanie PC -> TV... nawet nie ma portu Ethernet. Nie wszystko jest na Netflixie i czasami zdarza mi się oglądać coś na PC, dlatego chciałbym mieć możliwość przesłania obrazu później na TV z peceta.

Napisano (edytowany)

Lg jak najbardziej normalnie podpinasz do sieci po kablu, ludzie bez problemu parują b8/c8 z pc czy to za pomocą plex'a czy innymi sposobami, nie ma z tym problemów po prostu warto poczytać wątki b8/c8 tam wszystko jest (m.in dysk sieciowy itp.). Ponadto w webOS jest b.sprawnie działająca przeglądarka internetowa(przynajmniej ja nie mam z nia absolutnie żadnych problemów a z pilotem magic remote jest miodzio) a inna sprawa , że w ostateczności przecież film z pc możesz skopiować na pendrive/dysk usb i bez problemu odtworzyć.

Edytowano przez Zykfyr

Napisano (edytowany)

Mea culpa, jest faktycznie. Zasugerowałem się opisem w jednym ze sklepów internetowych, ale po obejrzeniu recenzji na YouTube widzę, że ma.

Podoba mi się ten TV. Warto poczekać na B9? Jednak HDMI 2.1 i możliwość oglądania meczów w 4K przy odświeżaniu 120Hz mnie powstrzymuje od zakupu B8. :)

Poszperałem trochę i wychodzi też niedługo jakaś nowa seria od Samsunga RU... np. UE-55RU8000. Tak jak mówiłem, totalny mętlik :)

Edytowano przez klu16

Napisano (edytowany)
38 minut temu, klu16 napisał:

Warto poczekać na B9? Jednak HDMI 2.1

Jeżeli twój maksymalne budżet wynosi ok.5000zł to sobie możesz długo czekać,  B855' w dniu premiery kosztował 8999zł , oczywiście teraz to wyrwiesz za 5000zł ale w serii na 2019' właśnie wchodzi hdmi 2.1 i to napewno podbije cenę także sam sobie musisz odpowiedzieć czy potrzebujesz tv na teraz czy za pół roku...

38 minut temu, klu16 napisał:

możliwość oglądania meczów w 4K przy odświeżaniu 120Hz

A tego nie możesz robić na B8? (zakładam , że chodzi o np.eleven sport 4k) przecież częstotliwość odświeżania matrycy B8 to 120Hz, na chwilę obecną to hdmi 2.1 przy 4k wydaje się narazie zbędne...

Edytowano przez Zykfyr

21 minutes ago, Zykfyr said:

A tego nie możesz robić na B8? (zakładam , że chodzi o np.eleven sport 4k) przecież częstotliwość odświeżania matrycy B8 to 120Hz, na chwilę obecną to hdmi 2.1 przy 4k wydaje się narazie zbędne...

Maksymalna częstotliwość odświeżania w HDMI 2.0a (a takie ma B8) w 4K to 60Hz, nie 120.

Na Eleven 4K można więc pewnie oglądać 4K/60Hz, mimo, że matryca pozwala na odśnieżanie 120Hz (co pewnie jest możliwe tylko w Full HD). 

Widzę, że był nawet taki temat na forum:

Napisano (edytowany)

w tym budzecie tak jak napisał Waldo94 warto zastanowić sie nad 55 B8 lub Sony XF9005. 

Edytowano przez szewi
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Znalazłem taką oto opinię w Internecie nt. LG B8:

Tv kupiłem pod sport i ps4 pro. Gry okej, ale piłka nożna i znikająca piłka pod wpływem True motion. W takim tv to przesada. Radzę dobrze sprawdzić w sklepie. Albo klatkuje albo obraz jest płynny ale piłka znika niczym hologram. Ogólnie tv polecam. Chociaż gdybym wiedział to co wiem teraz to bym się zastanowił. Tymbardziej że ma zagranicznym portalu rtings tv ten wybrał w kategorii sport hdr gry i wielu 9nnnych w 2018 roku, można sprawdzić. A tutaj takie niemiłe zakończenie. Ocena 8/10 ogólnie, soft i obraz. Jeśli chodzi o sport 5/10. A wielu mówi że idealny pod mundial. Dziwne, chyba że ktoś lubi znikającą piłkę. Warto sprawdzić w sklepie na materiale 4k sport, i piłka nożna.

To kwestia nieprawidłowych ustawień obrazu czy faktycznie B8 wypada blado pod sport? 😏 A może jakaś wadliwa sztuka?

Napisano (edytowany)

Klamka zapadła, mleko się rozlało... ;) Kupiłem LG 55B8.

2 dni spędziłem na czytaniu tematu o tym TV i trochę się obawiam, ale... najwyżej będę zwracał 😋

Dzięki raz jeszcze za porady!

Edytowano przez klu16

Klamka zapadła, mleko się rozlało... Kupiłem LG 55B8.
2 dni spędziłem na czytaniu tematu o tym TV i trochę się obawiam, ale... najwyżej będę zwracał
Dzięki raz jeszcze za porady!
Jedyny błąd jaki popełniłeś przy zakupie to niestety wielkość. 65" byłby lepszy. Pewnie szybko to zrozumiesz tylko nikomu się nie przyznasz.
Oczywiście cena inna.
Ja to przerobiłem na własnej skórze. Z B7. Kupiłem 55". Miałem go trzy dni. I wymieniłem na 65" z dopłatą.

Napisano (edytowany)
27 minutes ago, STELVIO said:

Jedyny błąd jaki popełniłeś przy zakupie to niestety wielkość. 65" byłby lepszy. Pewnie szybko to zrozumiesz tylko nikomu się nie przyznasz.emoji16.png
Oczywiście cena inna.
Ja to przerobiłem na własnej skórze. Z B7. Kupiłem 55". Miałem go trzy dni. I wymieniłem na 65" z dopłatą. emoji41.png

Ja mam salon z aneksem kuchennym (niestety), więc TV będzie wisiał na tej samej ścianie co stoi stół w jadalni.

Wybór 55" podyktowany był tylko i wyłącznie brakiem miejsca.

Edytowano przez klu16

Ja mam salon z aneksem kuchennym (niestety), więc TV będzie wisiał na tej samej ścianie co stoi stół w jadalni.
Wybór 55" cali podyktowany był tylko i wyłącznie brakiem miejsca.
Ok. Rozumiem.

TV przyszedł. Odpakowałem i ku mojemu zdziwieniu nie ma naklejki na przodzie matrycy. Pewnie po zwrocie?! Wyprodukowany 09/2018, więc dość dawno.

Jeszcze go nie włączałem i nie wiem jaka jest jakość matrycy itd., ale już widzę, że to słaba akcja...

Reklamować?

• Smutny 1

TV przyszedł. Odpakowałem i ku mojemu zdziwieniu nie ma naklejki na przodzie matrycy. Pewnie po zwrocie?! Wyprodukowany 09/2018, więc dość dawno.
Jeszcze go nie włączałem i nie wiem jaka jest jakość matrycy itd., ale już widzę, że to słaba akcja...
Reklamować?
Faktycznie stara data. Odpal i zobacz. Ale podejrzewam że po zwrocie. Masz prawo na zwrot jeśli zamawiany przez internet.

Just now, STELVIO said:

Faktycznie stara data. Odpal i zobacz. Ale podejrzewam że po zwrocie. Masz prawo na zwrot jeśli zamawiany przez internet.

Też mam takie obawy, bo z tego co kojarzę to powinna być jakaś folia na przodzie.

Dam cynk wieczorem :)

• Smutny 1

OK, naklejki jednak są na samym dole. Po prostu nie zauważyłem ich jak telewizor stał jeszcze w styropianianie. A wydawało się u góry jakby nie miał folii. Mea culpa ;)

W załączeniu 5% z YT (na video z HDTV jakby mniej widać, może dlatego, że plansza na YT jest tylko w 1080p). Jak wchodzę na Netflixa to jednak to trochę przeszkadza. Może się ustabilizuje po kilku auto kompensacjach.

Natomiast jak podejdę blisko TV to zauważyłem na każdej planszy R/G/B, że są gdzieniegdzie takie pionowe paseczki (1px), które znikają jak patrzę pod różnym kątem. Pewnie to jakiś refleks od folii, bo martwy piksel byłoby zapewne widać z każdego kąta?IMG_20190306_185911.jpeg

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Jeszcze 2 z YT w 4K w załączeniu (5% i 10%).

PS. Jak odpala się wygaszacz z fajerwerkami to ta perfekcyjna czerń powala :o Wow. IMG_20190306_202604.jpegIMG_20190306_202701.jpeg

banding jest, ale po jakimś czasie powinno sie to wyrównać za sprawą kompensacji. Ogólnie parametry masz w normie. Gratuluje zakupu :)

• Lubię 1

Hehe z tą folią to niezła akcja 😁

Ale nie śmieję się złośliwie, ona faktycznie jest idealnie przyklejona i bez wyjęcia całego tv może wydawać się, że jej nie ma, tym bardziej,m ze tv jest taki cieniutki.

Sprawdź sobie jeszcze planszę 100% white. Jeśli na R G B widać coś, to potestuj uważnie, tego bym nie ignorował.

10% grey i zwłaszcza 20% jeśli będą ok, to bym się nie przejmował.

p.s. Jak chcesz opad szczęki to wrzuć sobie filmik "LG OLED Art HDR UHD 4K Demo"   :)

• Lubię 1

Banding, jak na nowy tv, prawie niezauważalny. Poważnie.

U mnie i u wielu innych było dużo gorzej, a teraz mam jednolite plansze 5% i 10%.

Sposób bananie prosty: 

Hehe z tą folią to niezła akcja
Ale nie śmieję się złośliwie, ona faktycznie jest idealnie przyklejona i bez wyjęcia całego tv może wydawać się, że jej nie ma, tym bardziej,m ze tv jest taki cieniutki.
Sprawdź sobie jeszcze planszę 100% white. Jeśli na R G B widać coś, to potestuj uważnie, tego bym nie ignorował.

Serio, jak odwinąłem tę piankę, którą była nakryta matryca, no to w pierwszej chwili myśl "oho, używka... folii nie ma". Naprawdę NIC jej nie widać.

Martwią mnie te pionowe paski, widać je nawet na białym tle. Z kanapy ich oczywiście nie widać, ale z kilkunastu cm już tak. Przerywany, jakby szarawy, ledwo widoczny pasek o grubości piksela i to nie tylko w jednym miejscu. Robiłem zdjęcia, ale nie mogłem go uchwycić. Będę bacznie obserwował.

Jak na razie jestem zachwycony, małe minusiki rekompensują materiały 4K HDR 60fps. Jak mi szczęka opadła to przebiła się do sąsiada piętro niżej :D

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...