Jump to content
Begess

TV 75 cali lub wiekszy do 10000zl

Recommended Posts

Witam,
Szukam TV do 10000zł, 75 cali minimum lub większy. Mam Duży salon ponad 70m/k z aneksem kuchennym i mój TV, który kupiłem we wrześniu 2018 Panasonic TX-58EX703E jest zdecydowanie za mały. Kilka informacji, które mogą się przydać przy selekcji TV:

-Telewizor z głównym przeznaczeniem do filmów oglądanych wieczorem. Ewentualnie żona ogląda zwykłą TV w dzień.
- odległość kanapy od ściany z TV to 6 m
-nie interesuje mnie jakość dźwięku w TV, używam kina domowego
-Smart TV, raczej mało istotna kwestia dla mnie, praktycznie nie używam
-Ważne jest aby telewizor mógł pociągnąć filmy 4K o dużej wielkości z dysku zewnętrznego (obecny Panasonic TX-58EX703E łyka wszystkie filmy bez problemu). Jeżeli chodzi o filmy z dysku USB to istotne jest aby odtwarzał również ścieżki dźwiękowe, Panasonic TX-58EX703E nie odtwarza filmow z dzwiękiem DTS.

Nie będę ukrywał że mam ogromny sentyment do firmy Panasonic. Sprzęt tego producenta nigdy mnie nie zawiódł, dla tego zastanawiam się poważnie nad modelem Panasonic TX-75FX780E. Ten model ma matryce VA i chyba lepiej ona pasuje do moich preferencji niż matryca IPS. Niestety ten Panasonic również nie odtwarza dzwięku w formacie DTS(ostatecznie jestem w stanie to przeboleć i ogladać filmy z Dolby). Nie długo ma wyjść nowy model Panasonic TX-75GX942E, czy wiadomo coś czy będzie obsługiwał DTS, czy obraz będzie znacząco lepszy niż w poprzednim modelu no i jaka będzie jego cena? (mniej więcej). Kiedy premiera?
Możecie coś doradzić odnośnie tego Panasonica TX-75FX780E, lub polecić modele innych producentów i czy w któryś z nich obraz będzie zdecydowanie lepszy niż w owym Panasonicu? Jeżeli model innej firmy polecacie, to dla czego i w czym może być lepszy od TX-75FX780E. Jakieś argumenty.
Pozdrawiam.