Jump to content
Greeneye

Telewizor do 7000zł po oddaniu Samsunga 65NU8052

Recommended Posts

Witam ponownie, 
Ostatnio kupiłem Samsunga 65NU8052 zachęcony opiniami, testami i po nazywaniu go killerem wśród tej półki cenowej. Na początku - wiadomo, przesiadka ze starego 40" lcd pozwoliła mi w pełni docenić przesiadkę na nowy model i byłem bardzo zadowolony. Niestety po pewnym czasie okazało się, że telewizor ma problem z Local Dimmingiem. Podczas oglądania filmów/seriali na Netflixie z HDR przy pojawieniu się napisów ekran rozjaśniał cały obraz. Efekt mocno zauważalny i niestety psujący cała przyjemność z oglądania. Problem jest znany, niestety nikt w recenzjach i zachwalających ten telewizor o tym nie wspomina, co mnie jeszcze bardziej zaskakuje to dokładnie taki sam problem mają QLEDy. W związku z tym zastanawiam się nad oddaniem telewizora i wzięciem innego. Gdyby nie ta jedna rzecz 65NU8052 byłby idealny, ale może doradzicie coś innego?
https://us.community.samsung.com/t5/Qled-and-Frame/Brightness-changes-with-subtitles/td-p/415050

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? nie są ważne, głownie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? nie wiadomo jeszcze, prawdopodobnie będzie wisiał
6. Jak słońce świeci w pokoju ? nie ma znaczenia, są dobre zasłony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE65NU8052
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry HDR, czerń, w miarę płynny smart tv, duży rozmiar
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? głównie VOD i usługi streamingowe ze smart tv
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 Pro, Soundbar Samsung HW-N650
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy, raczej satyna/matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale/filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, 25-30
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? zwykle późny wieczór - jest ciemno
17. Preferencje co do wielkości? najlepiej 65+
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Fakt, że z każdym coś jest nie tak i nie ma jeszcze Micro LED :D
19. Preferencje co do marki ? Brak, byle dobra gwarancja
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000-7000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie wiem

Sony XF90 - daleko mu do ideału, ale nic lepszego nie ma.

Ewentualnie - trochę gorszy, ale trochę większy 70XF8305.