Jump to content
Sign in to follow this  
pulsar

Projektor za około 4k zł, 1080p, short throw, 4:3, 16:9, 21:9, duży kontrast, cichy

Recommended Posts

Witam!
Wymagania mam dość sporte a budżet nie tak duży, ale może znacie projektor który choć część wymagań spełnia. Może (a pewnie będzie musiał) być używany.

Priorytety:
1. najbardziej zależy mi na tym, aby projektor miał możliwość wyświetlania różnych formatów od 4:3 do 21:9 (ale nie poprzez zoomowanie). Najlepiej jakby miał w środku soczewkę amorficzną ale wiem, że takie rozwiązania są drogie. Może to być też realizowane "sztucznie" - poprzez przysłanianianie części obiektywu (z góry i z dołu) - przy czym tego typu rozwiązania nie widziałem zbyt często. Ważne aby te "czarne pasy" np. przy 21:9 u góry i na dole nie były "wyświetlane"!

Wiem, że ten warunek odsiewa znaczną ilość projektorów, ale trudno. On musi być spełniony!


2. Nie mam dużego pokoju (3,5m x 3,5m), więc zależy mi na short throw, aby tak z odległości 3 metrów uzyskać ekran o przekątnej około 120'' lub więcej.
Warunek 1. spełnia sony BRAVIA VPL-VW85, ale niestety z odległości 3 metrów ma przekątną 75'' (w proporcji 21:9), którą można powiększyć poprzez  zoomowanie do 86'' (o ile dobrze użyłem kalkulatora na stronie: kalkulator ).


3. Full HD bo projektor będzie służył głownie do filmów w formacie blu-ray.

4. Jasność nie jest dla mnie tak istotna (bo filmy i tak oglądam wieczorem), ale ważny dla mnie jest KONTRAST, gdyż starsze filmy są czarno-białe i tam duży kontrast jest istotny. Miło aby projektor miał dynamiczną przysłonę.

5. Jestem maniakiem ciszy (np. komputer mam wyciszony do 0db), więc bardzo głośni projektor od razu odpada - zwłaszcza, że będzie zawieszony metr nad głową oglądających. Przy czym jeśli głośny projektor da się przerobić np. kupując odpowiednio cichy wentylator (15-20dB), to ewentualnie może być.

Edited by pulsar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...