Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem w trakcie wyboru pierwszego zestawu stereo. Mam możliwość zakupu w dobrej cenie:

1) Amplituner PIONEER SX-N302

2) Amplituner YAMAHA R-N303D

3) Kolumny Pure Acoustics Nova 6

4) Kolumny JAMO S805

Jaki zestaw z powyższych polecacie?

Zestaw będzie podpięty do TV i służył do oglądania seriali (Netflix, Hbo Go) i oczywiście słuchania muzyki z dysku sieciowego, komputera (youtube itp).

Nie zależy mi na głośności, słucham raczej na takim poziomie, że można rozmawiać, może podniesionym głosem, ale się da.

W załączniku zamieściłem rzut pokoju z umiejscowieniem kolumn

salon.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioneer SX-N30AE jest zdecydowanie lepszym wyborem. Co do kolumn (jamo, pure)to wybrałeś raczej słabe modele, sprawdzą się w kinie ale niekoniecznie w stereo.

Popatrz na Magnata Shadow 207.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprzekraczalna granica to 3000 (w tym jakieś sensowne przewody do połączenia kolumn z amplitunerem - 2szt po 1,5m)

Edytowane przez lukim1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heco Music Style 900 lub Heco Aurora 700. Basu nie brakuje a i reszta ok.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Pioneer dobrze zgrywają się Polk Audio które moim zdaniem możesz wźiążć pod uwagę. Pamiętaj  przed zakupem posłuchać kolumienek które chciałbyś zakupić ponieważ nie zawsze opinie innych którym ; takie granie ; odpowiada będą dobre dla Ciebie . Kable z czystej miedzi za rozsadne pieniądze , możesz np. iść w kable Melodika które jako cena/jakość sa dość dobrze pozycjonowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zafundowałem sobie stereo, którego nigdy nie miałem. Byłem odsłuchać Heco music style 900, Pylon Pearl 20 i 25, STX F-200n i jakieś Koda/Taga. Wszystko szło z cd Yamahy i A-S701.

Heco mogłem kupić za 2650zł, ale nie zrobiły na mnie wrażenia, grały poprawnie i tyle.

STX słabo, dużo średnicy, mało dynamiczne. Koda/Taga szkoda gadać.

Pylon... tu się zaczęło granie, Pearl 25 wprost chciały roznieść pomieszczenie, piękny szczegółowy dźwięk, potężny bas, zrównoważona średnica i wysokie tony i to wszystko za 1380zł. Pearl 20 podobnie, tylko mniej basu z racji jednego woofera.

Ostatecznie nie wybrałem żadnych z tych kolumn, tylko kupiłem używane Mission m74i i z moim nowym/starym wzmacniaczem HK6550 grają potężnym, czystym, zrównoważonym dźwiękiem, dla mnie poezja, i to wszystko razem za 1300 zł.

Polecam używany sprzęt z lat minionych, ma coś w sobie :-)

 

 

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pochodziłem, posłuchałem i kupiłem...

Kolumny: 

https://www.hfc.com.pl/test/2193,quadral-rhodium-500.html

Pięknie grają, bas mnie pozytywnie zaskoczył... W dodatku pięknie wyglądają - od razu zostały zaakceptowane  przez żonę, co rzadko ma miejsce... Myślę, że zostaną u mnie ładnych parę lat, tym bardziej, ze muzyki słucham dosyć cicho, więc ich ,,nie zajadę"...

Kable:

dostałem od kolegi, Melodika MDC2250G Gunmetal Edition 2x2,5mm, bez żadnych wtyków

Jestem zadowolony ale trudno mi tu coś więcej powiedzieć (nie mam porównania)

Amplituner:

yamaha r-n303d - nie jest to szczyt marzeń, po prostu w tym budżecie najbardziej mi przypasował. Myślę, że z czasem zmienię na coś lepszego.

Mam jeszcze dwa pytania do Forumowiczów:

- czy kupienie w najbliższym czasie lepszych kabli ma sens, myślę o kwocie ok 300-350 zł (łącznie za 2 sztuki po 1,5 metra), jeśli tak, to co polecacie?

- będę wymieniał amplituner ze względu na kolor (z czarnego na srebrny) i mam pytanie czy warto dopłacić do modelu r-n402d? Pytam tylko i wyłącznie w kontekście jakości dźwięku bo funkcjonalnie obecny model mi w 100% wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable które dostałeś moim zdaniem są dość dobre tym bardziej jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z audio , kolumienki zakupiłeś nowe czy używane? Dobrze zrozumiałem że chcesz tylko stereo ? , jeżeli tak to zamiast amplitunera kup wzmacniacz stereo . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie stereo, ale sprzęt jest również podpięty pod TV, dlatego amplituner (głównie seriale na netflix, hb go lub filmy nagrane na pendrive i podpięte do TV.).

Do filmów stereo mi w 100% wystarcza, dźwięk w filmach dużo lepszy niż z głośników w TV ( pokój nie pozwala na dobre rozłożenie zestawu 5.1 więc odpuściłem). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz teraz kupić wzmacniacz z cyfrowymi wejściami optycznym lub coaxial  , lub nawet taki malutki https://allegro.pl/oferta/konwerter-optyczny-toslink-coaxial-na-2x-cinch-rca-6762425662 konwerter gdyby wzmacniacz nie miał cyfrowych wejść . Nie chcę mieszać i jeżeli zdecydowałeś że ma być ampli stereo to tak uczyń ? . Zastanawiam się tylko jak zagra Yamaha z tymi kolumnami a to z tego względu że wzmacniacze mają dość ; szczegółową ; górę co może być bardzo męczące przy odsłuchu. Przejdz jeszcze po salonach i posłuchaj Yamahy w tej konfiguracji , a przy okazji posłuchaj ampli/wzmaka Onkyo i Pioneer z Quadral Rhodium  . Warto posłuchać zanim się kupi . 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, Daniel57 said:

Możesz teraz kupić wzmacniacz z cyfrowymi wejściami optycznym lub coaxial  , lub nawet taki malutki https://allegro.pl/oferta/konwerter-optyczny-toslink-coaxial-na-2x-cinch-rca-6762425662 konwerter gdyby wzmacniacz nie miał cyfrowych wejść . Nie chcę mieszać i jeżeli zdecydowałeś że ma być ampli stereo to tak uczyń ? . Zastanawiam się tylko jak zagra Yamaha z tymi kolumnami a to z tego względu że wzmacniacze mają dość ; szczegółową ; górę co może być bardzo męczące przy odsłuchu. Przejdz jeszcze po salonach i posłuchaj Yamahy w tej konfiguracji , a przy okazji posłuchaj ampli/wzmaka Onkyo i Pioneer z Quadral Rhodium  . Warto posłuchać zanim się kupi . 

Zdaję sobie sprawę, że wzmacniacz byłby lepszy, ale słucham muzyki tylko i wyłącznie z dysku sieciowego, ewentualnie deezer, więc wtedy dochodzi jeszcze odtwarzacz (chyba, że coś źle rozumiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok . Pamiętaj sprawdz kolumny z Yamahą żebyś nie żałował że tak dobrałeś sprzęcik ?.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...