Jump to content
000loki

Jaki TV do ~10k

Recommended Posts

Cześć,

Więc do rzeczy - najpierw ankieta:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 23,5m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.5-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Wprost / 15-25 stopni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okna są na stronę południowo wschodnią oraz północno zachodnią. 
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony KDL55W805c 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart aplikacje / Netflix / HBO ew?
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? TV to HD, plus komputer / konsola 4K 
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? głównie konsola i komputer (komp 85% czasu zapewne).
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 4-6 w tyg.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? żaden / ew. piłkę nożną
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Internet przy użyciu komputera
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak / 50%. Tu też istotna sprawa, downscaling do HD przydałby się jakiś sensowny póki co. Zależy mi również na płynności.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65 wystarczy?
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nieintuicyjne menu ;) 
19. Preferencje co do marki? brak 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie ma potrzeby 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? dajmy na to 10tys.

Więc do rzeczy:

Obecnie jak w ankiecie mam 55 cali KDL805c. Przeprowadzam się i będę mieć troszkę dalej kanapę od TV (obecnie głowa w odległości ok 3m jest), no i zastanawiam się, czy to już dobry moment na wymianę TV. Co do tego sygnału 4K to trochę na wyrost, bo tak długo jak nie będzie w sensownej cenie sprzętu PC, który jest w stanie gry uciągnąć w 60fpsach to też pewnie nie ma spiny. EW. fajnie by było mieć Netflixa w 4K i HDR. No i tu pytania.

1. Kupić coś w OLED do 65 cali (bo tu się zmieszczę w cenie)? Pytanie tylko czy nie będzie za mały - z drugiej strony teraz ten 55 cali wcale nie boli mnie jakoś specjalnie, a odległość jest ok 3m.

2. Przeboleć chwilowo i poczekać na jakiś rozwój w segmencie OLED i wytrzymać na większej odległości na 55 calach.

3. Kupić 75 cali LCD? :)

Z oledów widzę, że ciągle polecane są LG C8, Sony AF8 i Panas FZ800. Te 2 ostatnie trochę ponad budżet, ale jeśli jest sens to mogę trochę dorzucić. Pytanie czy jest sens, czy może kupić coś wielkiego z LCD?

Dzięki!

Jeszcze dopisek: właśnie wpadł mi w oko QE65Q9FN. Co prawda też 65 cali, ale input lag niski, HDR lepszy niż w takim SONY AF8. W czym jest gorszy od OLED?

Czy to reguła, że HDR jest słabszy w OLED? C8 ma podobnie, wg testów. Czy może na HDR nie ma sensu zwracać aż tak uwagi przy tej matrycy?