Skocz do zawartości
Yog-Sothoth

Kabel HDMI v2.1 - gdzie? i czy rzeczywiście koniecznie?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie gdzie kupić kabel HDMI w wersji 2.1? Są w ogóle dostępne? Niby premiera była w 2017 a szukam i nic, jutro wjeżdża do mnie Samsung 82nu8002 i z tego co czytam to HDR10+ wymaga już 2.1 a kabli nie widzę.. w zestawie pewnie też nie ma bo po co dawać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego też nie mogłem znaleźć na stronie Samsunga.. W sumie i tak będę ograniczony wejściem HDMI w amplitunerze, w RZ900 jest z tego co widzę 2.0a więc sprawa raczej wyjaśniona, aczkolwiek coś czytałem że niby producenci mogą aktualizować softem porty do standardu 2.1 jeśli jest to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w związku z tym pytam czy rzeczywiście jest sens i potrzeba kupna takiego przewodu, wystarczy normalnie odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Grzegorz Michalak napisał:

Mój ma już 2.2 i też szukam takiego przewodu.

Gdzie można znaleźć ?

i tak działa marketing :)

jak się dobrze wkręci to ludzki umysł wszystko kupi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę sprzedać hehehe :P

Wystarczy kupić solidny certyfikowany kabel z logiem

 ccpLabel.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, LV426 napisał:

Wystarczy kupić solidny certyfikowany kabel z logiem

A to nie jest tak, że żeby przewód HDMI miał gwarancje przesyłu danych na poziomie 18 Gbit/s, to powinien mieć certyfikację "Premium High Speed HDMI Cable" lub "Premium High Speed HDMI Cable with Ethernet"?

Zaś co do pytania @Yog-Sothoth, nie wiem czy takie przewody są w sprzedaży, ale jeżeli są, to powinny mieć certyfikację "Ultra High Speed HDMI Cable" (gwarancja przesyłu danych na poziomie 48 Gbit/s), aczkolwiek nie wiem czy istnieje jakiekolwiek masowo produkowane urządzenie, które już wspiera HDMI 2.1 (standard był tworzony przede wszystkim z myślą o 8K).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Hadar napisał:

A to nie jest tak, że żeby przewód HDMI miał gwarancje przesyłu danych na poziomie 18 Gbit/s, to powinien mieć certyfikację "Premium High Speed HDMI Cable" lub "Premium High Speed HDMI Cable with Ethernet"?

Zaś co do pytania @Yog-Sothoth, nie wiem czy takie przewody są w sprzedaży, ale jeżeli są, to powinny mieć certyfikację "Ultra High Speed HDMI Cable" (gwarancja przesyłu danych na poziomie 48 Gbit/s), aczkolwiek nie wiem czy istnieje jakiekolwiek masowo produkowane urządzenie, które już wspiera HDMI 2.1 (standard był tworzony przede wszystkim z myślą o 8K).

Jak kabel ma to pomarańczowe logo to działa i to jest najważniejsze. Reszta się nie liczy. Ale mam przeciek, że na polski rynek wejdzie niedługo kabel, który będzie w 100% działał ze wszystkim w Ultra HD 4K HDR i zakończą się pytania jaki kupić kabel do 5m bo będzie zapewne jeden pewniak ;) Mamy go dostać do testów już niedługo. I jak wszystko u nas przejdzie to będzie certyfikat HDTVPolska ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.03.2019 o 13:57, Gmeru napisał:

Jak kabel ma to pomarańczowe logo to działa i to jest najważniejsze. Reszta się nie liczy. Ale mam przeciek, że na polski rynek wejdzie niedługo kabel, który będzie w 100% działał ze wszystkim w Ultra HD 4K HDR i zakończą się pytania jaki kupić kabel do 5m bo będzie zapewne jeden pewniak ;) Mamy go dostać do testów już niedługo. I jak wszystko u nas przejdzie to będzie certyfikat HDTVPolska ;)

@Gmeru Właśnie mnie zawsze zastanawiało czy jeżeli telewizor ma wejścia HDMI w standardzie 2.0b (czy 2.0a czy tam nawet 2.0), ale sam telewizor wspiera funkcje przewidziane w standardzie HDMI 2.1 - głównie to dotyczy Dolby Vision i HDR10+, ale też Enhanced audio return channel (eARC) czy Variable Refresh Rate (VRR), to czy przewód HDMI 2.1 jest konieczny bądź zalecany? I czy ma jakąkolwiek przewagę względem przewodu o bitrate 18 Gbit/s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel HDMI 2.1 powinien przenosić 48Gbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp Ja o tym doskonale wiem. Mnie po prostu interesuje przypadek, gdy w telewizorze są gniazda HDMI o bitrate 18 Gbit/s, zaś sam telewizor obsługuje funkcje, które są przewidziane w standardzie HDMI 2.1 (48 Gbit/s).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do obsługi HDR+ lub DV wystarczy HDMI 2.0(a,b)

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48gbps to pewnie głównie pod 8K, do reszty z HDMI 2.1 wystarczy 2.0a/b.

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, darekgra napisał:

Do obsługi HDR+ lub DV wystarczy HDMI 2.0(a,b)

DV jest przenoszone przez HDMI 2.0 po specjalnych zabiegach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pmcomp napisał:

DV jest przenoszone przez HDMI 2.0 po specjalnych zabiegach.

co masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Barnaba napisał:

co masz na myśli?

Nie pamiętam źródła ale było pisane ile LG, a potem SONY sie męczyło żeby uruchomić DV i na playerach BD-UHD i na TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te

1 godzinę temu, Deimos napisał:

Ten drugi pełna zgoda, jest szansa na 48Gbps.

Ale ten pierwszy w długości 15 metrów? Nie ma wuja. I nawet posrebrzenie nie pomoże.

 

Dzisiaj to jest czysty marketing bo nie ma jak takiego kabla sprawdzić przy przepustowości 48Gbps. Jeszcze się z takim miernikami testowymi nie spotkałem.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru @LV426 @pmcomp

Hej, właśnie trafiłem na Allegro na ofertę przewodów Premium High Speed HDMI Cable with Ethernet marki Goobay. Pierwsze słyszę o Goobay, ale rzeczywiście zdaje się, że mają certyfikat HDMI i ceny ich przewodów są naprawdę atrakcyjne 37-40 PLN za 1,5-3 metry

https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-2-0-goobay-premium-4k-60hz-1-5m-7686116644

Co sądzicie?

Albo i jeszcze taniej z innym logo producenta: https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-spacetronik-premium-2-0-sh-sppb010-1m-7561889198

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców tematu , w tej chwili wszedł standard 2.1 i widzę w ofercie kable 48Gbps 60 hz i 120 hz  - czy to ma jakieś znaczenie ,czy tylko chwyt. W planowanym moim zakupie LG cx jest oczywiscie hdmi 2.1 120 hz  , ale czy kabel rzeczywiscie coś zmieni ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...