Skocz do zawartości
scrabit

Kino 5.1 czy zestaw stereo - jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuje Waszej porady. Szukam rozwiązania które dobrze nagłośni salon, metraż 24m2, otwarty na jadalnie 11,5m2 (rysunek w załączeniu). Do tej pory byłem nastawiony na zestawy 5.1 z dobrym subem, pierwotnie myślałem o zestawie  denon avr x2400h + dali spektor 6 + dali sub c-8d, ale tutaj pojawiły się wątpliwości:
1. czy przy takiej przestrzeni zestaw 5.1 w ogóle ma sens?
2. aktualnie posiadam bardzo budżetowy zestaw 5.1, który służy:
- do oglądania TV – głośniki w tv są wyłączone, kino odpala się automatycznie przy włączeniu TV (poza subwooferem) i każdy program oglądamy z wykorzystaniem kina
- do oglądania filmów – głównie z dekodera tv + HBO GO zainstalowanego na MiBOX, wówczas uruchamiany jest subwoofer aktywny
- do słuchania muzyki – z YT, spotify, tutaj głównie wykorzystuje potencjał kina i subwoofera, słucham głównie house, rap, trap, często utwory posiadają dużo basu, potrafią nisko zejść – i to jest to co lubię.
Coraz częściej myślę o rezygnacji z zestawu 5.1, skupiając się na amplitunerze + dwie kolumny + sub (może coś w oparciu o Klipsch 280F – pytanie czy nie gra to zbyt ostro, bo opinie są różne). A jeżeli okaże się nie wystarczające to wówczas rozbudować. Budżet 6000-7000 (mam świadomość że powyżej podałem zestaw który przekracza ten pułap ale w grę wchodzi używka jeżeli będzie warto czegoś konkretnego poszukać). Co proponujecie?

scrabit, Bytom

Bez tytułu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...