Jump to content
scrabit

Kino 5.1 czy zestaw stereo - jaki?

Recommended Posts

Cześć,

Potrzebuje Waszej porady. Szukam rozwiązania które dobrze nagłośni salon, metraż 24m2, otwarty na jadalnie 11,5m2 (rysunek w załączeniu). Do tej pory byłem nastawiony na zestawy 5.1 z dobrym subem, pierwotnie myślałem o zestawie  denon avr x2400h + dali spektor 6 + dali sub c-8d, ale tutaj pojawiły się wątpliwości:
1. czy przy takiej przestrzeni zestaw 5.1 w ogóle ma sens?
2. aktualnie posiadam bardzo budżetowy zestaw 5.1, który służy:
- do oglądania TV – głośniki w tv są wyłączone, kino odpala się automatycznie przy włączeniu TV (poza subwooferem) i każdy program oglądamy z wykorzystaniem kina
- do oglądania filmów – głównie z dekodera tv + HBO GO zainstalowanego na MiBOX, wówczas uruchamiany jest subwoofer aktywny
- do słuchania muzyki – z YT, spotify, tutaj głównie wykorzystuje potencjał kina i subwoofera, słucham głównie house, rap, trap, często utwory posiadają dużo basu, potrafią nisko zejść – i to jest to co lubię.
Coraz częściej myślę o rezygnacji z zestawu 5.1, skupiając się na amplitunerze + dwie kolumny + sub (może coś w oparciu o Klipsch 280F – pytanie czy nie gra to zbyt ostro, bo opinie są różne). A jeżeli okaże się nie wystarczające to wówczas rozbudować. Budżet 6000-7000 (mam świadomość że powyżej podałem zestaw który przekracza ten pułap ale w grę wchodzi używka jeżeli będzie warto czegoś konkretnego poszukać). Co proponujecie?

scrabit, Bytom

Bez tytułu.png