Skocz do zawartości
Gmeru

Samsung RU8002: nadchodzi następca znakomitej serii telewizorów NU8002

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung RU8002: nadchodzi następca znakomitej serii telewizorów NU8002

Telewizory z serii NU8000 to zdecydowanie jedne z najciekawszych modeli ekranów w swojej cenie szczególnie gdy myślę o graczach. Doskonale było to widać w naszych testach gdzie model NU8002 i jego pochodne uzyskały bardzo wysokie wyniki pod niemal każdym względem. Podczas ostatniej konferencji dla dziennikarzy w Portugalii oprócz najnowszych telewizorów QLED poznaliśmy także niższe serie w tym właśnie modele RU.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest, tak samo jak w zeszłorocznym modelu... ? DTS wyjdzie w testach. Mini-jack nie mam bladego pojęcia. Jak nie było to tutaj na pewno też nie ma ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie bedzie bliźniak NU80xx i nie koniecznie lepszy, a cena za 65 kolo 8000tysi pewnie....

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie z obrazem? Nadal przesycone i przejaskrawione kolory? W Samsungu nie boję się o czernie, czy jasność w hdr, ale kolory... ? To po prostu śmiech na sali, zwłaszcza zieleń i czerwień(błękity są super). 

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tymi doskonalymi katami widzenia wstrzymalbym sie do testow...
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w necie, że nowe telewizory Samsung na 2019 już pojawiły się w ofercie.

Samsung RU800 82 za 3198USD, 75 za 2198USD, 65 za 1338USD + przesyłka.

Sam jestem ciekaw jaka będzie cena w Polsce, bo jestem zainteresowany za kilka miesięcy jakimś telewizorem 75-calowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie ufam jakosci wykonania samsunga...widzialem różne kwiatki w ich tv. Najbardziej przekonuje mnie sony i panas. A marzy mi sie oled. 

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, konrado75 napisał:

Z tymi doskonalymi katami widzenia wstrzymalbym sie do testow...

Odnośnie szerokich kątów to własnie zauważyłem że jest taki podział :

Poczynając od serii RU8000 w górę kąty są Wide Viewing Angle a potem poczynając od serii Q80 w górę kąty są Ultra Viewing Angle. 

Możliwe że te oznaczone jako Ultra Viewing Angle mają nieco mniejszy kontrast na rzecz jeszcze szerszych kątów niż te Wide Viewing Angle, ale za to te pierwsze mają dodane strefy wygaszania.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, może być jak w Sony z tym kontrastem nieco niższym chociaż tutaj będzie w tv mnóstwo stref (mówię o QLED). Co do oceny jakości tych kątów to były tv wystawione i wyglądało to bardzo dobrze. W Sony jest mega dobrze i jest przepaść między zwykłym VA a z ta powłoką. Więc myślę, że będzie ok.

W tej mega tabeli z Rosji już widać, że są błędy bo np. tak kluczowa funkcja jak te kąty jest źle oznaczona. Więc trzeba być tutaj ostrożnym co do reszty informacji (głównie myślę o tych strefach...).

1 godzinę temu, Marcin Wojtkowiak napisał:

A jak będzie z obrazem? Nadal przesycone i przejaskrawione kolory? W Samsungu nie boję się o czernie, czy jasność w hdr, ale kolory... ? To po prostu śmiech na sali, zwłaszcza zieleń i czerwień(błękity są super). 

Ale w jakim trybie? Mówisz o jakimś konkretnym fabrycznym trybie w NU8002? Bo tryb do filmów jak pamiętam to ma akurat mało nasycone kolory ;)))) więc całkowicie odwrotnie niż napisałeś. Po kalibracji wszystko jest jak należy. Nie ma do czego się czepiać. Poczytaj jak nie analizowałeś testu bo warto: https://hdtvpolska.com/samsung-nu8002-nu8042-nu8072-test-telewizor-lcd-ultra-hd-z-hdr-2018-i-systemem-tizen/

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Gmeru napisał:

W tej mega tabeli z Rosji już widać, że są błędy bo np. tak kluczowa funkcja jak te kąty jest źle oznaczona. Więc trzeba być tutaj ostrożnym co do reszty informacji

Z Bułgarii oni leżą przy Grecji i Rumunii tak że to są bardziej Południowcy jak Rosjanie, ale  na początku jest zawsze wiele różnych błędów  zarówno na tych Tabelkach z Bułgarii jak i tych z  displayspecifications które są potem z czasem poprawiane .  A czasami bywa tak że wszystkie nowe modele we wszystkich przekątnych są dopiero w pełni rozpoznane pod koniec roku .

Edytowane przez mmpeg-4
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele poniżej Q70 mają w rzeczonej tabelce podany parametr "color bit" jako 8bit +FRC.

Ktoś ostatnio pisał, że seria NU8000 ma 10 bit. Tabelka wyssana z palca, czy seria RU8000 ma mieć gorsze panele niż NU?

A może... NU8000 też jest 8bit+FRC?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio cały czas o tym warto pisać? My zawsze mówimy, że nie ma to żadnego znaczenia. Przecież masz 8bit+FRC... co więcej potrzeba? Najważniejsze parametry widoczne od razu są całkiem inne jak HDR, kontrast, DCI itd... a nie bity (8+FRC vs 10) ?

Tabelka jak już pisano jest do weryfikacji ale i tak bardzo wiele zdradza i podaje na tacy wszystko.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 10-bit nie ma takiego znaczenia przy HDR? Myślałem że to jest ściśle powiązane i jednak wpływa na jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło by w serii RU zostawili wszystko co było w serii NU i dolożyli Direct Led. I byłby przebój !!

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi wyjaśni po co komu ten cały tryb Auto Game Mode lub Auto Low Latency Mode? Przecież jak raz wybierzesz tryb gra dla danego źródła, pod którym podpięta jest konsola np. HDMI 1, to za każdym razem po wybraniu tego źródła włącza się ten tryb automatycznie. Przynajmniej tak jest w LG. Może czegoś nie rozumiem i ma to jeszcze jakieś inne zalety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciekawe czy to info się potwierdzi, na Holenderskiej stronce w specyfikacji RU8000 w rozmiarze 49'' pisze że matryca jest 120 Hz :

https://www.plasmavisie.nl/samsung-ue49ru8000

 

I jeszcze takie modele są oznaczone jako 120 Hz których odpowiedniki w takich rozmiarach w poprzednich latach były tylko 50 Hz. 

QE43Q60R

https://www.plasmavisie.nl/samsung-qe43q60r

QE49Q60R
https://www.plasmavisie.nl/samsung-qe49q60r

QE49Q70R
https://www.plasmavisie.nl/samsung-qe49q70r

 

 

 

Wszystkie niższe nowe serie są już oznaczone jako 50 Hz.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z poniższymi wynikami testu Sony XG95 z naniesioną powłoką rozszerzającą kąty widzenia na matrycach VA kosztem kontrastu i czerni i tym że nowe Samsungi też mają mieć podobną powłokę istnieje możliwość że następca serii NU8000 może mieć znacznie mniejszy kontrast i czerń niż jego poprzednik :

https://hdtvpolska.com/forum/topic/46386-sony-tv-2019-line-up/?page=2&tab=comments#comment-479423

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...