Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
k4rw4s

Lg oled65b7v problem z arc

Question

Witam wszystkich.

Mam problem z przesylaniem dzwieku do amplitunera z telewizora po hdmi arc.
Yamaha RX-A1080 + LG OLED65B7V, spiete ze soba przewodem hdmi. W tv zlacze nr 2 hdmi arc i w amplitunerze hdmi out arc. Wszystko ladnie dzialalo do wczoraj. Sterowanie ampli z pilota od tv, ampli sie wlaczal/wylaczal razem z tv. Obecnie brak dzwieku a najdziwniejsze ze ampli tylko sie wylacza z tv. Wlaczyc trzeba osobno. Nic nie zmieniane ani ustawienia ani hardware.

Zaktualizowane firmware w obu urzadzeniach. Podmieniane przewody hdmi. Resetowane tv i ampli do ustawien fabrycznych. Wszystko ustawione na nowo i dalej nic. Po optyku dziala dzwiek ale po hdmi glucha cisza. Nie mam juz pomyslu. Dzisiaj kupie markowy przewod hdmi z potwierdzeniem ze obsluguje arc,Uhd itp itd. Jesli to nie pomoze to pomysly sie skoncza. Wiem ze nie jestem sam z tym problemem bo na wielu forach ludzie tez maja problemy. Macie jakies pomysly?

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0
1 godzinę temu, Barnaba napisał:

Dlaczego nie szukasz rozwiązania w tematach forum? Było całkiem niedawno i działa na tv LG:)

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00020051

A kupno nowego kabelka raczej sobie daruj, jeśli działało.

Problem w tym ze szukalem, znalazlem dokladnie to samo i tez nie dziala....gdzies wyczytalem ze kable hdmi noname takie cyrki moga odstawiac

• 0

Hmm, miałem podobne przeboje i sprawdzałem kupę kabli. Nie stawiłbym na kabel, ale może...

Ten ARC jest jak widać kapryśny i chyba nie ma dobrego rozwiązania:(

Jeśli coś ci się uda, to napisz w odpowiednim wątku, żeby było "w kupie";)

• 0

Zaciagnalem do sąsiada amplituner i moj kabel hdmi noname. TV ma LG 50 cali. Działa ARC bez problemu... wychodzi na to że 8mio miesieczny OLED wytknął gire...

• Sad 1