Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem lajkiem jeżeli chodzi o technologie związane z telewizorami. Proszę o pomoc w wyborze telewizora który spełniłby moje preferencje oraz nie nadwyrężył domowego budżetu. Skłaniałbym się bardziej do matryca VA, zależy mi bardziej na głębszej czerni niż kącie padania. 

Poprzedni temat był za mało sprecyzowany, więc poprawiam.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? około 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, odchyłki max 15-20*
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Tylko rano z okna po lewej stronie TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung jedna z pierwszych generacji LCD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Przepiękny obraz. Głębia kolorów, dobra głęboka czerń, dobre podświetlenie, odwzorowanie obiektów.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? – HD / 4K 
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Xbox One S / Dekoder z TV na światłowodzie
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy/seriale HBO, Netflix, Piłka nożna
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? sporadycznie, ale wole z poziomu Xbox One S
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Sporadycznie konsola
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55-65 cali. 60 byłoby idealnie 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słabe podświetlenie / słaba czerń / kolory takie nijakie, efekt smużenia
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000zł przy dobrych propozycjach można się zastanowić nad kilkoma stówkami icon_wink.gif
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak, ale nie sprawdzałem jeszcze ile to kosztuje wiec pewnie w późniejszym czasie jeżeli sklep nie będzie oferował od razu kalibracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung UE55mu7002 lub NU8002

Ten pierwszy dostępny już tylko na allegro.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...