Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Metro Exodus | RECENZJA | Xbox One X 4K HDR

Gry Metro zawsze postrzegane były jako solidne produkcje o średnim budżecie. Czy Metro Exodus, trzeciej odsłonie serii postapokaliptycznych strzelanin udała się transformacja do statusu tytułu AAA? Zapraszamy do naszej recenzji.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natywne 4K z dobrze zaimplementowanym HDR i przełomowym Atmosem? Wygląda to mega obiecująco. Jak tak patrzę na pierwsze głosy i testy wydajności kart graficznych na PC, to coraz bardziej mam wrażenie, że na XONE X cuda się dzieją. Wiadomo, że mówimy o 30FPS, ale GTX 1080 w 4K na Extreme Quality uzyskuje 16-23FPS, a przecież w konsoli Microsoftu lepszej karty graficznej wcale nie ma. Tak więc albo detale są mocno obniżone względem ustawień na PC albo...sam nie wiem, specjalnie Metro Exodus na PC jest źle zoptymalizowane.

Najbardziej boli to przekonanie się ponownie do FPSa na padzie, ale po raz kolejny kupię grę multiplatformową na konsolę mimo iż PC mam teoretycznie mocniejszy. I po co to mi było składać tę skrzynkę. ?

 

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można spróbować np. takiego wynalazku:

https://mediamarkt.pl/konsole-i-gry/konwerter-hama-54478-speedshot-ultimate-mysz-klawiatura-do-ps4-ps3-xbox-one-xbox-360?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

ja używam Venom X by się nie męczyć na padzie (na ps4)

nie działa to idealnie ale lepsze niż pad

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2019 o 00:02, klaus71 napisał:

można spróbować np. takiego wynalazku:

https://mediamarkt.pl/konsole-i-gry/konwerter-hama-54478-speedshot-ultimate-mysz-klawiatura-do-ps4-ps3-xbox-one-xbox-360?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

ja używam Venom X by się nie męczyć na padzie (na ps4)

nie działa to idealnie ale lepsze niż pad

Witam czy ten Atmos działa z Soundbarem na xbox one x? czy tylko ze słuchawkami? oraz  czy z każdym lektorem?

Dnia 14.02.2019 o 14:25, Fjubens napisał:

Natywne 4K z dobrze zaimplementowanym HDR i przełomowym Atmosem? Wygląda to mega obiecująco. Jak tak patrzę na pierwsze głosy i testy wydajności kart graficznych na PC, to coraz bardziej mam wrażenie, że na XONE X cuda się dzieją. Wiadomo, że mówimy o 30FPS, ale GTX 1080 w 4K na Extreme Quality uzyskuje 16-23FPS, a przecież w konsoli Microsoftu lepszej karty graficznej wcale nie ma. Tak więc albo detale są mocno obniżone względem ustawień na PC albo...sam nie wiem, specjalnie Metro Exodus na PC jest źle zoptymalizowane.

Najbardziej boli to przekonanie się ponownie do FPSa na padzie, ale po raz kolejny kupię grę multiplatformową na konsolę mimo iż PC mam teoretycznie mocniejszy. I po co to mi było składać tę skrzynkę. ?

 

dział Ci Dolby Atmos w tej grze używając Soundbara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, reddeath napisał:

Działa Ci Dolby Atmos w tej grze używając Soundbara?

Nie kupiłem Metro na razie, niepokojące są głosy o sporych spadkach na XONE X, czekam aż połatają na spokojnie ten miesiąc jeszcze.

https://www.ppe.pl/news/129957/metro-exodus-ma-problemy-z-frameratem-najlepsza-animacja-na-xbox-one.html

Shadow of the Tomb Raider, FF XV i inne tytuły, które reklamowane są Atmosem ładnie mi latały na tej belce Samsunga (HW-K950) w połączeniu z XONE X, więc nie widzę powodu żeby było inaczej z Metro Exodus. Oczywiście konsola podpięta wtedy bezpośrednio do belki.

Jak mowa jest w recenzji czy testach o Atmosie, to zawsze chodzi przede wszystkim o te darmowe wsparcie na głośniki czy jak kto woli belkę z sufitowymi (projekcyjnymi), słuchawki to na osobną i płatną aplikację i jak wiadomo na bazie pewnego rodzaju wirtualizacji, bo to zrobienie ze stereo (2.0) więcej kanałów.

Nie mam jednak zielonego pojęcia co do wersji językowej, czy Atmos jest tylko dla ang czy dla innych języków też w przypadku Metro Exodus. Jakoś w poprzednie inne ytuły mające Atmosa grałem zawsze w angielskim i tak więc nie testowałem polskiego, w Metro chyba najbardziej naturalnie jest zagrać z głosami rosyjskimi i napisami ang lub pl.

Dnia 15.02.2019 o 00:02, klaus71 napisał:

można spróbować np. takiego wynalazku:

https://mediamarkt.pl/konsole-i-gry/konwerter-hama-54478-speedshot-ultimate-mysz-klawiatura-do-ps4-ps3-xbox-one-xbox-360?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

ja używam Venom X by się nie męczyć na padzie (na ps4)

nie działa to idealnie ale lepsze niż pad

Strasznie drogo. :(

Nie no, pada mam w miarę opanowanego, szkoda mi kasy. Korzenie bardziej mi sięgają konsoli niż PC nawet, aczkolwiek no nie jest to pełny komfort gry w FPSy na padzie wiadomo. Black Mesę czy BioShocka 2 na PC ostatnio na KM+B ogrywałem, ale Far Cry Primal mimo iż też na PC już gram na padzie, bo akurat jakoś naturalnie to przychodzi w tym tytule mimo iż to też FPS.

Ja nie wiem jak w końcu z tym natywnym wsparciem myszki i klawiatury na XONE One, bo tyle się o tym już od 2 lat trąbi, a chyba dalej to jest jakaś pieśń przyszłości? Wiem, że zestaw Razera wyszedł, ale kosztuje to bodajże 250$, a więc na Polskę z VATem pewnie z 1200 zł. xD

W dodatku wsparcie tylko dla wybranych tytułów.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...