Skocz do zawartości
  • 0
dominikzw

Jak odtwarzać filmy bluray i dvd z dysku albo po sieci

Pytanie

Dzień dobry

Zastanawiam się na zakupem nowego tv QE55Q7FAM. Obecnie posiadam Panasonic tx-p42s10e do którego mam podłączone amplituner pioneer vsx-820 oraz bluray pioneer bdp-333. Żeby obejrzeć film bluray albo dvd (mówie o formatach oryginalnych czyli m2ts oraz vob) muszę nagrać na płytę. Obraz z bluray idzie po hdmi do panasonic fullhd a dźwięk z bluray do amplitura po optycznym.

Jednak coraz więcej filmów jest w jakości 4K. Dlatego zastanawiam się nad zmianą tv. Jak zamienię tv na 4 K to niestety filmów w jakości 4K nie będę mógł odtworzyć na obecnym odtwarzaczu bo nie czyta on płyt bluray 4k, a nie uśmiecha mi się na chwilę obecną kupować nowy odtwarza za okolo 800 zł.

Wyczytałem że model ten QE55Q7FAM obsługuje zarówno format vob (czyli DVD) oraz m2ts (czyli bluray). Wiem że nie odtwarza dźwięku DTS. 

Oczywiście film mógłbm znów nagrywać na płytę dvd albo bluray i odtwarzać jak wcześniej ale zastanawia mnie inne rozwiązanie, bo nagrywanie jest trochę czasochłonne:

1. Żeby odtworzyć film musiałbym go nagrać na dysk zewnętrzny, podpiąć do TV i uruchomić plik z filmem - to jest jedno z rozwiązań jakie nasuwa mi się.

a) tylko zastanawia mnie fakt że skoro film będzie pochodził ze źródła czyli dysk usb to czy telewizor przekaże do amplitunera dźwięk w jakości 5.1 Dolby Digital Audio ?? (plik źródłowy oczywiście taki będzie posiadał) 

b) czy w tv będę mógł w jakiś sposób w ustawieniach wybrać inny rodzaj audio np. angielski, a nie polski??? bo na odtwarzaczu bluray nie stanowi to żadnego problemu

Inne rozwiązanie jakie nasuwa mi się żeby nie latać z dyskiem zewnętrznym

2. stworzyć udostępnianie danego folderu na komputerze który jest w sieci domowej, TV podpiąć do tej sieci domowej i w ten sposób odtwarzać filmy, tylko:

a) czy nie pojawią się jakieś problemy z powodu zbyt małego przesyłu danych i obraz może się zacinać ??

b) czy nie będzie strat zarówno na obrazie powiedzmy na filmie 4k i dźwięku 5.1 ? bo tv będzie pobierał po sieci pliki a następnie przekazywał dźwięk do amplitunera...

 

Prosiłbym o poradę osób które wiedzą jak to rozwiązać dobrze.

dziękuje bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 godziny temu, dominikzw napisał:

a) czy nie pojawią się jakieś problemy z powodu zbyt małego przesyłu danych i obraz może się zacinać ??

 

Ja używam serviio i filmy w 4k idą bez zacięć. Laptop po wifi, tv też po wifi. Sieć 5Ghz.

Router Archer C6 stoi przy samym TV a laptop jest oddalony o metr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A jakis filmy dvd albo bluray z dzwiekiem 5.1 plus odtwarzanie dzwieku w amplitunerze czy jak jest u Ciebie rozwiązane?

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...