Skocz do zawartości
Ibanezq

Wymiana plazmy z 2011 roku.

Rekomendowane odpowiedzi

Aha no to teraz zawęziłeś, że plazma lepsza od każdego LCD ale już do telewizji. To już lepiej. Plazma bardzo fajnie radzi sobie z Polsatem czy TVN ;) Ale nowe LCD robią to także doskonale. To nie 2010 rok i uwierz mi ale wieeeeeeeeeeeeeeele się zmieniło w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gmeru napisał:

Aha no to teraz zawęziłeś, że plazma lepsza od każdego LCD ale już do telewizji. To już lepiej. Plazma bardzo fajnie radzi sobie z Polsatem czy TVN ;) Ale nowe LCD robią to także doskonale. To nie 2010 rok i uwierz mi ale wieeeeeeeeeeeeeeele się zmieniło w tej kwestii.

Wiele się zmieniło? Fakt, ale wcale nie na lepsze.. Obecne tv i obraz 4k może się podobać i robić wrażenie ale ile można oglądać programów dokumentalnych na YT ? Niestety kolega ma rację, plazmy były dużo lepsze od obecnych tv ze średniej półki. Do wczoraj używałem Samsunga 51d6900 i zmieniłem na tak wszędzie chwalonego 65nu8052... I co? Hmmmm, szczerze to kanały z dekodera nc+ zdecydowanie lepiej wyglądają na starej plazmie! I uprzedzam pytanie, tak tak, potrafię wejść w ustawienia ekranu i zmieniać suwaki tylko że niewiele to zmienia - obiektywnie odczucie wcale nie na plus. Podsumowując, zmieniło się tyle, że mogę sobie patrzeć na ptaszki, góry, oceany i rybki w super mega za[beeep]istej jakości UHD tylko że potem wracam do rzeczywistości i jest d..a 

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, grundig napisał:

Mam cztery telewizory plazmowe.Każdy telewizor plazmowy  jest lepszy od lcd. Nawet najdroższego lcd. 

Drogi kolego, nieładnie jest podawać nieprawdę i wprowadzać w błąd mniej obeznanych forumowiczów lub czytelników tego forum. Bardzo brzydko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Szunaj Sz napisał:

Wiele się zmieniło? Fakt, ale wcale nie na lepsze.. Obecne tv i obraz 4k może się podobać i robić wrażenie ale ile można oglądać programów dokumentalnych na YT ? Niestety kolega ma rację, plazmy były dużo lepsze od obecnych tv ze średniej półki. Do wczoraj używałem Samsunga 51d6900 i zmieniłem na tak wszędzie chwalonego 65nu8052... I co? Hmmmm, szczerze to kanały z dekodera nc+ zdecydowanie lepiej wyglądają na starej plazmie! I uprzedzam pytanie, tak tak, potrafię wejść w ustawienia ekranu i zmieniać suwaki tylko że niewiele to zmienia - obiektywnie odczucie wcale nie na plus. Podsumowując, zmieniło się tyle, że mogę sobie patrzeć na ptaszki, góry, oceany i rybki w super mega za[beeep]istej jakości UHD tylko że potem wracam do rzeczywistości i jest d..a 

Ja oglądam każdy nowy film i serial w Ultra HD (Netflix, Amazon, Ultra HD Blu-ray, Canal+ 4K Ultra HD itd.), większość rozgrywek sportowych oraz gram w UHD z konsoli czy PC> Generalnie wszystko jest dostępne w UHD na wyciągnięcie ręki oprócz Newsów ? Więc z ptaszkami to chyba przesadziłeś o jakieś 6 lat gdy wchodziło samo 4K bez pełnego UHD. Ptaszki są ale obecnie w 8K. Co do oceny jakości to rozumiem. Każdy ma inne odczucia;) Za dużo już w życiu rozmawiałem z maniakami plazm. Więc tyle w tym temacie z mojej strony.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gmeru napisał:

Ja oglądam każdy nowy film i serial w Ultra HD (Netflix, Amazon, Ultra HD Blu-ray, Canal+ 4K Ultra HD itd.), większość rozgrywek sportowych oraz gram w UHD z konsoli czy PC> Generalnie wszystko jest dostępne w UHD na wyciągnięcie ręki oprócz Newsów ? Więc z ptaszkami to chyba przesadziłeś o jakieś 6 lat gdy wchodziło samo 4K bez pełnego UHD. Ptaszki są ale obecnie w 8K. Co do oceny jakości to rozumiem. Każdy ma inne odczucia;) Za dużo już w życiu rozmawiałem z maniakami plazm. Więc tyle w tym temacie z mojej strony.

Ale nikt nie neguje tego, że 4k wygląda pięknie. Wydaje mi się, że jasno to ująłem w swojej wypowiedzi. Tylko że autorowi, który zachwala plazmy, chodzi o odbiór zwykłej telewizji! Wy wszyscy tylko Netflixy, BD, etc ale większość osób na co dzień ogląda telewizję, czy to naziemną czy satelitarną i właśnie tutaj obecne LCD kiepsko wyglądają! Do tego jakieś cloudingi itd, człowiek wydaje ciężko zarobione pieniądze a za 5 tyś dostaje bubla... 

 

Aha i Panie Gmeru, wymienił Pan aż jeden kanał telewizyjny 4k, dodatkowo płatny. Gdzie reszta??

Edytowane przez Szunaj Sz
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość? A to rozumiem, że dysponujesz badaniami? Bo ja tak :D Uwielbiam jak ktoś pisze "większość" "nikt nie ma" "nikt nie ogląda" itd. Ciekawe skąd takie informacje. Nie patrz na siebie bo jesteś jednym z miliona.

Masa ludzi korzysta z UHD w tym kraju i nie jest tak jak sądzisz. Jak ktoś ogląda tylko naziemną to ma gdzieś jaki ma tv. To nie ta grupa docelowa. Oni nie pytają się na forum co kupić. Idą do tesco itp. i kupują ekran do telewizji. Jak masz plazmę i oglądasz naziemną albo jakiś słaby sygnał to dziwnie to brzmi bo tego typu telewizory zawsze były związane z entuzjastami najwyższej jakości obrazu. Po prostu Ci odpowiedziałem na to co zasugerowałeś, że oglądanie czegoś w UHD to jakaś trudność. Nie. Wszędzie jest UHD. I jest go cała masa. To nie 2014 rok. A za 5tys możesz kupić bardzo dobry telewizor LCD. Albo do tej kwoty dodać 1000zł i mieć OLED.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie zgadzam się z Tobą i niech tak zostanie bo taka dyskusja nie ma żadnego sensu. Przecież to nie są moje wymysły. Miałem plazmę, mam LCD. Plazma lepsza przy oglądaniu Tv z nc+, LCD świetnie wygląda w UHD. No i tyle! ? Miłej niedzieli.

 

Proszę również czytać ze zrozumieniem i nie ironizować z tego, że ktoś pisze "większość" (fakt, źle dobrane słowo) jak za chwilę również Pan używa niefortunnego zwrotu "wszędzie" - nie, nie wszędzie jest UHD ?

Edytowane przez Szunaj Sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...