Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 45m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost, lub lekki kąt, szerokość kanapy 3,5m
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Raczej wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  Tak
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  SONY 60ex700
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Głownie Netflix, Youtube i odtwarzanie z dysku twardego
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Cyfrowy Polsat + Netflix + 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder CP
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? większość czasu oglądają dzieci, wieczorami filmy/ seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, sporadycznie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? większość w dzień
17. Preferencje co do wielkości? wynegocjowano z żoną 75 cali:)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? aktualnie brak smart tv
19. Preferencje co do marki ? brak, preferuję coś z dostępnych w marketach
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  10k z możliwością dołożenia jeśli absolutnie warto

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

 

Witam serdecznie.

Proszę o pomoc w wyborze TV głównie 75 cali :) Zmiana z aktualnego TV 60 cali, po awarii, pora na coś większego i nowocześniejszego. Telewizor głównie oglądają dzieciaki ( często godzinę- dwie jeden kanał) stąd moja obawa o OLED. Musi być to jednak TV który poradzi sobie z oglądaniem filmów ( Netflix, sporadycznie seriale i filmy z pendrive/ dysku). 

Po lekturze forum typuję:

Samsung 75NU8002

Philips 75PUS8303 ( podoba mi się ambilight)

Czy może szukać czegoś innego? Dodatkowo do TV planuję zakup soundbara.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic 75XF780 lub Sony 75XF9005 z droższych opcji albo Samsung 75NU8002 lub Sony 75XF8596 z tańszych jeśli chodzi o 75 cali.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja na początku byłem nastawiony wręcz przekonany że chce mieć 75 cali, jeden z użytkowników tego forum podsunął pomysł zejścia do 65 cali i wzięcia Oleda.

Zdecydowałem się na 65fz800 i jestem mega zadowolonych, obraz normalnie mnie zachwycił.

Ja mam 3,5 m do tv i 75 cali było by optymalne lecz 65 Oled robi robotę obrazem i jak dla mnie rekompensuje te 10 cali różnicy.

Dziecięce bajki są dynamiczne więc Oled na tym nie ucierpi.

Z SB polecam JBL Bar 5.1.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, darekgra napisał:

Dziecięce bajki są dynamiczne więc Oled na tym nie ucierpi.

Tak, ale logo w zasadzie 2 kanałów świeci przez większość pracy TV;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loga nie są straszne, często są częściowo przezroczyste, ważne aby nie było zbyt dużo białych pasków typu kanały informacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad OLED LG 65 cali B8.

Kanałów informacyjnych dużo nie oglądam, bardziej wystraszyły mnie loga, ale skoro to nie problem LG jak najbardziej pod uwagę.

Załączam foto loga (Sony 49xe7096)

20190210_100837.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej nie jest to problem na tyle istotny aby przez to skreślić Oled z listy wyboru.

U mnie dziecko prawie nie ogląda kanałów z bajkami, przeniosło się na YouTube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o 65 calach, przy 4 metrach będziesz tylko żałował- 75 to minimum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc tylko na odległość to przy 4 metrach trzeba by rozglądać się za czymś powyżej 80 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75 max, niestety kompromis z żoną musi być:) narazie najbardziej skłaniam się ku 75XF8596, ze względu na kąty, DTS i dobre doświadczenia jak dotąd z Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach te żony... Moja właśnie strzelała focha na 75 cali gdy jej powiedziałem że jednak będzie 65 to nawet wyższa cena Oled ja nie zdenerwowała. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nawet nie pyta o cenę:) ale byla zacięta walka o powiększenie poprzednich 60 cali, 75 brzmi już jako dobry kompromis:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu Sony były stosowane losowo matryce VA i ips więc z kątami i kontrastem możesz trafić różnie. Chyba że zostało to unormowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady, wczoraj byłem w sklepie RTV ( ME)- oferta bardzo dobra, dużo gratisów.

Pooglądałem większość TV powyżej, potargowałem się i na ścianie zawisł LG 65OLEDB8 + Yamaha YAS207, ku uciesze całej rodzinki:)

Zadowolenie 100%!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej Sony 60ex700, w sypialni wisi Sony 49XE7096. Nie spodziewałem się że różnica może być aż tak widoczna, nawet na zwykłych programach CP, co dopiero na Netflix. Nawet Żona, sceptyk RTV, zachwycona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz materiały z YouTube w HDR, tak żeby efekt wow jeszcze pogłębić, no i punkty dodatnie u żony za wielkość :) matrycy.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij również wykonać testów naplanszach w celu sprawdzenia egzemplarzu matrycy który ci sie trafil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem narazie na szarości, wyświetliłem i żadnych pasów nie widzę, także w normalnym oglądaniu brak artefaktów.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...