Skocz do zawartości
patrykCBR

Wymiana amplitunera na obsługujący UHD (4K HDR)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Aktualnie posiadam amlituner kina domowego Harman-Kardon AVR460 z zestawem głośników HKTS 30 5.1 oraz odtwarzaczem bluray BDT30. Zestaw używany bardzo sporadycznie (obecnie w niemal w ogóle) z racji tego, że nie obsługuje 4K i HDR.

Tu moje pytanie. Jaki amplituner polecilibyście do TV Sony XE93. Przyznam, że używałbym go głównie do gier z PS4 Pro ewentymualnie Netflixa. Zależy mi na głębokim, dynamicznym dźwięku z ciepłym basem /Harman to ma :)i obsłudze standardu UHD (4K HDR). Nie chcę jednocześnie pchać się w inwestycje na poziomie średniej klasy samochodu. ;) 

Drugie pytanie, czy wymieniać cały zestaw, czy sam amplituner (myślę tu o głośnikach, bo na odtwarzaczu mi nie zależy)?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz wystarczająco szczęśliwy jeśli podepniesz amplituner do TV kablem optycznym albo HDMI ARC (jeśli ten amplituner to umie)? Wtedy obraz nawet nie dotyka amplitunera, więc masz i 4K i HDR, przełączasz źródła telewizorem, a nie będziesz musiał wymieniać sprzętu

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź raus. Jako, że nie do końca ogarniam temat, podpowiedz mi, czy dobrze rozumiem. Konsolę, odtwarzacz bluray łączę bezpośrednio z TV poprzez HDMI a jedyne połączenie amplitunera z TV to optyk i wtedy powinno działać tak jak piszesz, tak? Przy tym połączeniu powinien na ampli przechodzić także dźwięk z serwisów VOD. Czy chcąc przełączać odtwarzanie dźwięku, w zależności od potrzeby, raz z amplitunera innym razem z TV muszę odłączać optyk (w przypadku VOD chyba innego wyjścia nie ma)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że po optyku tylko DD i DTS 7.1.

O DTS HD MA, DDTHD, Atmos czy DTS X można zapomniec.

Pisałem o innym rozwiązaniu o nazwie Matrix za 600 zł oferowanym przez C4i: https://www.c4i.com.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=4330&virtuemart_category_id=520

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, patrykCBR napisał:

Dziękuję za odpowiedź raus. Jako, że nie do końca ogarniam temat, podpowiedz mi, czy dobrze rozumiem. Konsolę, odtwarzacz bluray łączę bezpośrednio z TV poprzez HDMI a jedyne połączenie amplitunera z TV to optyk i wtedy powinno działać tak jak piszesz, tak? Przy tym połączeniu powinien na ampli przechodzić także dźwięk z serwisów VOD. Czy chcąc przełączać odtwarzanie dźwięku, w zależności od potrzeby, raz z amplitunera innym razem z TV muszę odłączać optyk (w przypadku VOD chyba innego wyjścia nie ma)?

W zasadzie jakby się zastanowić to chyba najrozsądniej byłoby podpiąć TV po optycznym, bluray (jeśli to nie jest 4K) po HDMI przez amplituner, konsolę bezpośrednio do TV. Wtedy TV/VOD i konsola wyciągałyby sobie dźwięk po optycznym, a tam raczej nie byłoby 9.1 DTS MA, a Bluray z potencjalnie najlepszym dźwiękiem szedłby przez amplituner - jako że jest FullHD to wyjście z amplitunera powinno wystarczyć. Nie będzie aż tak wygodnie jak w opcji przełączania wszystkiego przez TV ale teoretycznie będziesz miał lepszy dźwięk z płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...