Skocz do zawartości
Maroo0

Pierwszy projektor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem nowym uzytkownikiem tego forum.Zalogowałem się by otrzymać pomoc w wyborze taniego projektora jako pierwsze użądzenie w domu.Nie będę grał na nim a jak juz to sporadycznie,konsola xbox lezy od pół roku nieużywana.Nie wiem tak naprawde czym się kierować przy kupnie używanego sprzętu,bo tylko taki wchodzi w grę.Pokój ma wymiary 4,5x7,5 i tu chciałbym mieć możliwość oglądania obrazu wiekszego niz dotychczasowy telewizor 40 calowy.Do oglądania obrazu z projektora najlepiej by było aby był on umiejscowiony maksymalnie 3 metry od sciany i dawał obraz wielkosci 100cali.Ale jesli to za mała odległość to umiejscowie go w innym miejscu,tak by było jak najlepiej dla ogladających.Nie jestem wymagający zbytnio jesli chodzi o obraz wyświetlany(przynajmniej na ten moment) ale nie chce by projektor swiecił na scianie jak film z magnetowidu vhs 10x przegrywany.Zadowoli mnie obraz jaki mam teraz na telewizorze z anteny naziemnej,gdyz nie posiadam zadnej telewizji cyfrowej w abonamebcie(zrezygnowałem).Ale mam mozliwosc do np,NCGO w laptopie i to by było główne zródło sygnału do projektora.Miał by on służyć do oglądnięcia filmu,meczu i wyscigu F1.Na znanym polskim portalu jest pełno sprzetu ,tylko że mi to nic nie mówi,nawet jak zawęże wyszukiwanie do tyś.zł to i tak masa sprzetu się wyświetla.I teraz potrzebuję fachowej porady jak w takim natłoku ofert znależć tą wartą uwagi.Dzwoniłem i rozmawiałem z paroma sprzedającymi,w zasadzie wszyscy to serwisy bądz chandlarze,i każdy mówi ze jego sprzęt najlepszy.Nie wiem dlaczego ale jedna oferta jakoś ciągle chodzi mi po głowie(z gadki przypadł do gustu)tyle że projektor nieznany wogóle.Chodzi o marke Promethean  PRM-45V1,za tysiaka do wzięcia,tylko czy aby to dobra oferta?Mogę dołożyć do tej sumy 100 czy 200 zł ale co to zmieni?nagle te 200zł zrobi taką różnicę?Jeśli tak to dołożę,tylko proszę o pomoc w wyborze sprzętu.Nie chce narazie podawac tu wiele linków,gdyż jest tego sprzętu naprawdę masa,tylko czy one są warte uwagi to już inna sprawa.To jak Panowie?Pomożecie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki sebaa za odpowiedz.Zanim odpisałeś zamówiłem juz Epsona EB U32,nie wiem jak sie bedzie sprawował gdyz niby do filmów to słabo wypada,ale zobacze i mam 14 dni na zwrot.Ale jakby co to temat nadal aktualny,gdyz to ze zamówiłem nie znaczy ze ten projektor zostanie juz u mnie,tak jak mówiłem mam 14 dni na sprawdzenie go sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,mam juz tego epsona eb u32,ale mam mozliwosc zamiany na EH TW5350.I teraz prosze o łopatologiczne wytłumaczenie na jaki sie zdecydować.

Dane fabryczne moze ktos mi porówna bo mi one nic nie mówią,najwazniejsze odnosnie obrazu to według producenta przedstawia sie to nastepujaco:

                                                                     Epson EB U32                                                                                                        Epson EH TW5350

natężenie światła barwnego                            3200                                                                                                                         2200

stosunek kontrastu                                           15000                                                                                                                        35000

co te wartosci powinny mi mówić?albo jak w rzeczywistosci bedą miały wpływ na wyswietlany obraz?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz EH-TW5350 to projektor do kina domowego FHD i tam się sprawdzi na 100 %. Najwyżej wymienisz lampę za jakiś czas na nową oryginalną i masz projektor na kilka lat.

 

 Edit.

Ten co masz teraz Epson EBU32 to projektor do PC czyli wyświetlanie slajdów i prezentacji. Dlatego wyższa jasność ale mniejszy kontrast. No i brak 3D.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...