Skocz do zawartości
  • 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Dawid Kaźmierczak

Samsung UE49MU6472 - przyciemniający się obraz i banding koloru

Pytanie

Napisano (edytowany)

Witam wszystkich forumowiczów. Zwracam się do was z prośbą o pomoc. Mam dwa problemy z telewizorem Samsung UE49MU6472, którego nie dają mi spokoju.

1. Obraz sam się przyciemnia. Tzn. po wyłączeniu wszystkich oszczędzaczy energii, automatycznej regulacji podświetlenia problem nadal się pojawia. Podczas ciemnych scen praktycznie nic nie widać, niezależnie od ustawionego poziomu podświetlenia matrycy. Jedyna opcja, która pozwala mi się pozbyć tego problemu to przestawienie źródła obrazu z danego urządzenia w tryb PC. Niestety wtedy większość opcji obrazu mam zablokowanych, a problem nadal ma miejsce we wbudowanych aplikacjach np. Netflix, Youtube. 

2. Następna sprawa to brak płynnych przejść koloru. Otóż np. w niektórych grach i filmach, gdy pokazane jest niego widzę na nim widoczne pasy, tak jakby tv nie potrafił wypluć z siebie płynnego przejścia koloru. Idzie jakoś temu zaradzić? W załączniku znajduje się demonstracja problemu.

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam.

TV Banding 1.jpg

Edytowano przez Dawid Kaźmierczak

1 odpowiedź na to pytanie

Polecane posty

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...