Skocz do zawartości
kevirek

55 cali LED IPS do salonu 3000 zł (ew. max 4000)

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~3,2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Tak i tak - stąd preferencja na IPS. 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Szerokie drzwi balkonowe prostopadle do ekranu, w odległości ok. 1,5 m
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobre kąty, dostępność aplikacji, wygaszanie ekranu, ładną stopkę, funkcjonalnego pilota, mile widziane niezłe audio
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Żaden lub przez HDMI (Mi Box, Raspberry Pi itp.)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Jak wyżej oraz dysk USB 3.0 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-2
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak silnych preferencji, ale chyba matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?  Seriale, w tym czasem animowane, materiały popularnonaukowe z YT, czasem film akcji 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Przeglądarka - nie, aplikacje typu YT, Spotify - jak najbardziej 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słabe kąty widzenia, wielkie piloty przeładowane niepotrzebnymi przyciskami 
19. Preferencje co do marki ? Sony, LG, Samsung, Philips
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Najchętniej do 3000, ale ewentualnie mogę dojść do 4000, jeśli naprawdę warto

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

Witajcie, poszukuję odpowiedniego telewizora do salonu. Chwilowo mam na oku najbardziej Philips 55PUS8303, ale zastanawiam się, czy na moje potrzeby rzeczywiście konieczne jest odświeżanie 120 Hz, bo sportu wcale nie oglądam i nie chcę niepotrzebnie przepłacać. Druga wątpliwość to Direct LED kontra Edge LED - czy faktycznie widać dużą różnicę w równomierności podświetlenia? 
 

W tym modelu najbardziej przemawia do mnie 120 Hz (na podstawie opinii w sieci, bo osobiście nie wiem, czy jest to niezbędne), Android, niezły kontrast jak na IPS oraz Ambilight, który sam w sobie daje niezły efekt i przy okazji pomaga zatuszować niedoskonałości czerni na IPS.

Edytowane przez kevirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś w sklepie 55PUS8303 I wydawał mi się całkiem sensowny, jednak sprzedawca twierdził, że KD-55XF8596 jest od niego lepszy, bo ma szybszy procesor i lepszą jasność i jest odrobinę tańszy. Z drugiej strony widzę, że ma gorszy kontrast (1000 vs 1200), uboższy pilot i nie ma Ambilight, który podoba mi się jako efekt sam w sobie i liczę, że pozwoli wizualnie poprawić niedoskonałą czerń. Co lepiej wybrać z tej dwójki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dostałeś w miarę dobrą odpowiedź (no może oprócz tych procków bo na obu android chodzi bez szaleństw. Będzie podobnie) oraz sam sobie odpowiedziałeś co do postrzegania czerni na Ambi szczególnie gdy mamy IPS a tam czerń jest jak wiemy mocno średnia mówiąc delikatnie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę, chyba pozostanę przy tym typie. Zastanawiam się tylko, czy warto poczekać z zakupem jeszcze 2-3 tygodnie. Czytałem, że w lutym są premiery nowych modeli i można liczyć na obniżki cen starych, ale widzę, że ten wyszedł w maju, więc coś mi tu nie pasuje. Jak to z tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...