Skocz do zawartości
pmcomp

Bohemian Rhapsody (4K BD-UHD)

Rekomendowane odpowiedzi

Było ; ) Niżej newsy. A tak z ciekawości to mamy już kilka filmów w redakcji z hdr10+ (imaxowe wydania też mają ten format na płycie) - może w lutym uda się zrobić fajne testy porównawcze na portal chociaż wolałbym mieć w ręku nowego Robin Hooda z DV i HDR10+ na pokładzie (19.02 premiera).

https://hdtvpolska.com/znamy-pierwsze-tytuly-na-ultra-hd-blu-ray-zakodowane-w-hdr10/

https://hdtvpolska.com/robin-hood-pierwszy-4k-blu-ray-dolby-vision-hdr10plus/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam wydanie na BD-UHD. W domu ogląda się jednak inaczej.

Po seansie obejrzałem sobie trzy koncerty Queen. I musze napisać, że Malek gra Mercury'ego znakomicie. Mimika, gesty, ruchy, zachowanie. Bomba. I lepiej to wychodzi we wczesnych latach z racji podobieństwa. Może na koncertach powinien mieć jedynie nieco większe rzęsy ;) .

Oddanie koncertu z Wembley to po prostu mistrzostwo świata.

Dźwięk w Atmosie rządzi. Pozycja must have na półce.

Zobaczymy jak będzie z Oscarami.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś chcę zobaczyć prawdziwą historię Queen i ich muzyki, a nie pokolorowaną bajkę, skądinąd niezłą jak wczesniej napisałem, to zdecydowanie polecam to:

 

41TSYaQzlhL._SX342_.jpg

 

https://www.blu-ray.com/movies/Queen-Days-of-Our-Lives-Blu-ray/31966/

https://www.imdb.com/title/tt1977894/

 

Jeden z lepiej zrobionych filmów dokumentalnych traktującycyh o muzyce.

Zdecydowanie polecam.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2019 o 23:13, pmcomp napisał:

Zdecydowanie polecam wydanie na BD-UHD. W domu ogląda się jednak inaczej.

 

Remux czy z US?

Bo w Europie, o ile się nie mylę  zapowiedziane na marzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, pmcomp napisał:

Polskie napisy dla mojego OPPO niestraszne.

Też używam Oppo, pytałem ponieważ premiera US była bodajże w ubiegłym tygodniu, szybko w takim razie przysłali. 

btw. wydanie US ma chyba napisy PL, więc nie ma konieczności wykorzystywania "unikalnej funkcji" naszych Oppo ;)

Ja czekam niestety do Marca na przesyłkę z Zavvi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie "ma kim" to mozna sciagnąc film nawet w jeden dzień. No dobra, w dwa-trzy.

To była ważna "umiejętność" za czasów komuny, choć wtedy nie było tak gęstej siatki połączeń lotniczych jak dzisiaj.

 

Rzeczywiście, sprawdziłem, ma polskie napisy, rozpędziłem się. Z nowych filmów nie ma The Girl in the Spider's Web. I nie ma także A Star Is Born, który już tuż tuż za momencik, a napisy juz mam ?. Mam nadzieję, że w domciu będę miał podobne odczucie jak z Bohemian. Bo to drugi fantastyczny film muzyczny goszczący na naszych ekranach, oba z oskarowymi nominacjami.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądniety z żoną przyjemne filmidlo. Jako film biograficzny Laurka straszna. Rozczarowałem się. Narodziny gwiazdy 4k z Włoch ma być z pl. Lepszy film Cooper super. Świetna ścieżka dźwiękowa.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy Oscary dla tego filmu. Nawet kilka ;) . Za role męską zupełnie niezasłużenie moim zdaniem. Bradley Cooper w A Star Is Born wypadł duuuzo lepiej. Grał i był autentyczny, a nie wiernie naśladował. Malek był tu wykwalifikowanym rzemieślnikiem, a Cooper aktorem. BTW Narodziny gwiazdy zasłuzyły na cos więcej niz tylko Oscara za piosenkę ... moim zdaniem oczywiście. Ale o tym w innym wątku :) .

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.02.2019 o 15:25, Gmeru napisał:

A tak z ciekawości to mamy już kilka filmów w redakcji z hdr10+ (imaxowe wydania też mają ten format na płycie) - może w lutym uda się zrobić fajne testy porównawcze na portal chociaż wolałbym mieć w ręku nowego Robin Hooda z DV i HDR10+ na pokładzie (19.02 premiera)

I jak z tymi testami porównawczymi?

Osobiście widziałem Bohemian Rhapsody, ale nie miałem jak potwierdzić, czy content miał faktycznie tego "plusa" bo  TV( Samsung MU8xxx) pokazał tylko że HDR i nie wiadomo czy z plusem czy bez.

Obraz był pod względem szczegółów w cieniach dużo lepszy niż inne produkcje w zwykłym HDR i zdecydowanie dobrze oświetlony. Niestety nie mam porównania z wersją SDR. Na ogół obrazy HDR bywały zauważalnie ciemniejsze od wersji SDR co zniechęcało. Więc jest nadzieja, że z HDR10+ jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy wersja z UK ma polskie napisy? Wydanie z USA ponoć ma nawet i lektora, a na bluray.com podają że UK tylko angielski i nic więcej,  brak detali na temat tego wydania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie ma. Ale na amazon.uk znalazlem azjatyckie wydanie steelbook z lektorem i napisami pl.

Edytowane przez peyo111
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki. Niezła jazda z tym jest, brrr ?

Kupi się polskie wydanie najwyżej.

Kupiłem z amazona kolekcję Jack Ryan i jest polski lektor i napisy ale chyba nie w każdym filmie z tego co czytałem, dopiero Patriot Games i Sum of All Fears obejrzałem i ładnie DTS śmiga (polski w DD w MONO? co to jest? ? masakra haha).

Jak dla mnie jakość obrazu nie najgorsza jak na tak stare filmy. Wyglądają lepiej jak w Predator (w którym za to HDR widać bardziej).

Do tego The Town też ma język polski.

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.03.2019 o 20:24, peyo111 napisał:

Nie ma. Ale na amazon.uk znalazlem azjatyckie wydanie steelbook z lektorem i napisami pl.

Ten steelbook to chyba ze złota ?

Wersja dostępna od wczoraj na niemieckim Amazonie właśnie do mnie dotarła i pomimo braku info na stronie i na pudełku ma polskie napisy.

Polski dźwięk 5.1 też.

Edytowane przez Sierek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię dinozaura, ale sprostuję pomyłkę powyżej-wersja UK posiada zarówno dźwięk jak i napisy polskie. Może komuś się przyda.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...