Skocz do zawartości
TONY!

pytanie o wybor TV/plazma/LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

...taką ciekawostką (moze i trafi do nas - już w innej cenie) jest np hub video/audio ze skalerem (dopasowuje wszelkie sygnały):
[b][url="http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/1052"]DVDO – iScan VP30, procesor wizyjny 1080p[/url][/b], który powinien "na siebie" częsć pracy wziąść... . ;)
(jak w praktyce? - czy moze w TV lepszy układ wbudowany, choć to bardziej uniwersalne, bo skaluje do wszystkich modeli:[b][url="http://www.dvdo.com/pro/pro_isvp30_io.php"]>>>ciekawe parametry wyjściowe (łącznie z "double PAL")<<<[/url][/b]...?)

[b]TONY![/b] - uważam, ze tylko prezentacja u Ciebie w mieszkaniu przyniesie jakiś konkretny wynik (wybranego sprzętu).

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TONY!

Zgadzam się z hojlo1, tylko prezentacja !!!
Co do LG, dlatego pisałem wcześniej o modelu 50PX4R ponieważ ma wyższą rozdzielczość 1366 x 768, wprawdzie to nie full HD, ale przynajmniej odpowiada to większości nadawanych obecnie programów TV satelitarnej HD (720p).
Zarówno ten, jak i model 42PX5R mają scaler Faroudja, zaś ten 3LCD Sony nie ma, ale za to można zastosować zewnętrzny scaler, tak jak pisze hojlo1.
Zobacz ofertę tego Sony 3LCD na: [url="http://www.allegro.pl/item89708789_sony_kdf_e50a11e_hdmi_dvb_pc_od_reki_.html"]http://www.allegro.pl/item89708789_sony_kd...c_od_reki_.html[/url]
Masz rację, że nici ze scalowania obrazu bez złącza HDMI lub przynajmniej component, HDMI pewnie (choć nie zawsze) da lepsze efekty, ale teraz można kupić DVD player z wyjściem HDMI za kilkaset złociszy, a najnowszy KISS DP600 kosztuje obecnie ok. 1700 zł a radzi sobie też z plikami HD, ale to nie jest klasycznt player HD, który na początek ma kosztować jakieś 4k.
PREZENTACJA !!!!!
Pozdrowienia
Arecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do hajlo1

Noo, wyglada to ciekawie i zachecajaco tylko ta cena hmm. Mozna to cos juz kupic w polsce? Hmm. Zblizam sie juz coraz bardziej do konkretnych modeli TV ktore ew. sprawdzilbym bezposrednio u mnie w domu na pokazie. Ta plazma o ktorej pisal AreckiW LG i ktorys z TV z tylna projekcją albo 3LCD Sony albo DLP LG!!! do tego ten hubik i moze bedzie ladnie??? Pytanie bedzie jeszcze tylko o tuner SAT czy wtedy mimo wszsytko Ten samsung z wyjsciem cyfrowym czy moze wystarczy puscic analogiem przez tego Huba??
Pozdrawiam
TONY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha, zapomniałem dopisać, że nie znam innych plazm ze scalerem DCDi Faroudja.
scaler w TV będzie praktyczniejszy, bo podrasuje Ci obraz z satelity i ewentualnie z innych źródeł.
Bo w innym wypadku mógłbyś np. kupić DVD player Panasonica model S97 ze scalerem Faroudja i jakikolwiek TV bez scalera ale z wejściem HDMI, ale wówczas nie poprawisz jakości sygnału z satelity.
Pomyśl, czego oglądasz najwięcej i podejmij decyzję.
Myslę, że dla Ciebie najlepsza opcja to byłoby:
1) tuner satelitarny Samsung A200 do Cyfry:
2) jakiś DVD z wyjściem HDMI z HDCP
3) TV (LCD, plazma lub 3LCD) ze scalerem, lub z zewnętrznym scalerem (j.w)

Nota bene: mój wujek nie chciał za Boga przekonać się do plazmy, tylko LCD i LCD, więc zabrałem go salonu firmowego Panasonica i zrobiliśmy prezentacje na modelu 32PX500 LCD i 37PV500 plazma z różnych źródeł sygnału. Wujek po testach kupił sobie model 42PV500 i do dzisiaj mi dziękuje, że mu odradziłem LCD.
Wujek mieszka w Łodzi na ul. Czereśniowej w dzielnicy Radogoszcz, jakby ktoś myślał, że zmyślam.
Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego pytam bo opcja ze scalerem typu iScan VP30 sprawa TV ze scalerem by odpadala Musial by miec jedynie HDMI i teraz sobie mysle tak: 3LCD lub DLP np:SONY
KDF E 50 A 11 w rozdzielczosci 1280x720 pikseli (czyli wiekszej natywnie niz ta plazma o ktorej pisales) plus ten zewnetrzny scaler i podpinam do niego wszsytko co obecnie mam. za TV place 6-7k za Samsunga do cyfry 1k plus scaler za 5k i wydaje mi sie ze powinno byc ok
Co sadzicie?
TONY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten Samsung A200 to jakieś 600 zł, ja bym nie dał 5k za zewnętrzny scaler,
wolałbym już kupić tego LG50PX4R, no ale to moja wola, a nie Twoja.
Sugeruję podłączyć Samsunga po komponencie do tego Sony 3LCD i zobaczyć czy będzie poprawa bez scalowania. Ja mam podłączony swój Samsung 350 (z wyjściem component YUV) od Polasatu Cyfrowego właśnie po komponencie do mojej nagrywarki i mam wrażenie, że obraz jest sporo ostrzejszy niż obraz z Fergusona z Cyfry. Nawet mimo, że mój Sony RDR-HX1010 jet podłączony z moim TV Philipsem przez RGB Eurozłącze zaledwie, to obraz jest sporo ostrzejszy niż z Cyfry na Fergusonie 7018 podłączonym po RGB bezpośrednio do TV. Nawet moja żona "Zofia" to widzi.
Jeszcze raz polecam zamówienie PREZENTACJI i testy własne.
Arecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam i czytam. Wedlug mnie to dziwny temat. Nigdy nie lubilem porownan co jest lepsze. Chodzi raczej oto ile masz kasy i co bedziesz na tym ogladał.

Dla mnie jest pare oczywistych rzeczy:

-mam malo kasy kupuje plazme
-mam duzo kupuje LCD

Na uwadze mamy TYLKO DUZE MODELE bo malych plazm nie ma przeciez.

Wyjatkiem moga byc tutaj giganty ze smiesznym 720p za 40-50K i obrazem pozostawiajacym wiele do zyczenia (sprawdzalismy je w Saturnie jeden kolo drugiego wiec bylo extra porownanie)

-ogladam tylko naziemne rzeczy jak cyfra+ itp nie bawiac sie w HD kupuje syfiasta plazme za 6K (to po co komu cienki TV hehe chyba tylko dla szpanu i wielkosci tylko ze taki material czy na LCD czy Plazmie to i tak syf...sorry ale jak przyzwyczaisz sie do HD...to juz nic nie jest to samo

-chce ogladac HD, Grac w HD, itp kupuje full wypasione LCD 1080. Niewiem oczym tu dyskutowac. Mam 80K kupuje LCD 65 1080 i mam to co najlepsze. Nie mam kasy a chce miec DUZY ekran kupuje plazme. Tylko jak dla kogos 46LCD 1080 jest mniejszy niz 50" to jest smieszny. Poprostu czepialstwo bo kupil se plazme ktos i teraz sie broni. (tylko plazma byla za 15K a LCD za 30K albo dal za plazme 23K a na allegro jest za 13K i tez chce sie wyzyc). Poprostu nie da sie dyskutowac bo kazdy ma inne mozliwosci finansowe i kazdy bedzie bronil swoich racji bo go na wiecej nie stac. Nie oszkujmy sie chodzi wielce o kase.

[b]Aha co do prezentacji w domu[/b]. Wezcie mnie nie rozsmieszajcie z tym bo zaraz kojarzy mi sie forum hdtv.com.pl gdzie Kiki i Ar2 ze sklepu LOCOrtv namawiaja wlasnie na takie akcje i szczerze jestesmy tu a nie tam poto zeby uniknac takich sciem. Ok. Nie mam nic do tego i szacunek. ALe mam wrazenie ze rozmawiam wlasnie z nimi. [b]Przypadek?[/b]Tutaj rozmawiamy o tym co najlepsze a nie ze na tym lepiej widac naziemne itp. HDTV nas interesuje! A Plazma i HDTV to nie wypal i niezmieni sie tego bo taka to juz jest technologia. Plazmy daza do tego zeby dojsc z obrazem do poziomu LCD i stad te wszystkie zapowiedzi i okej. Ale jak ktos ma kase to idzie do sklepu i juz teraz kupuje takie LCD ktore daje nam obraz marzenie. A jak on bedzie chodzil na syfrze, VHS, DIVX, DVD, tasmie magnetycznej, plycie winylowej itp to mam w glebokim powazaniu.
PO CO JAKIEKOLWIEK PREZENTACJE? Nierozumiem tego....to jest podobnie jak kupujemy samochod i bierzemy jazde probna...jak ktos wie oco biega (95% ludzi) to kupuje i juz. A pare tam osob idzie sie przejechac. Ale rozumiem Biznes is biznes [b]ale tutaj biznesow nie krecimy.[/b]
Mam kase kupuje Volvo S60 a jak mam mniej ale chce tez w miare lux kupuje Lagune albo Vectre. Samochody niby podobne ale prestiz S60 chyba jest oczywisty.

Dla hardmaniakow(maja setki filmow HD, kanaly HD itp) plazma to smiech. Ale wiekszsc to zwykli ludzie i oni czesto wogle niewidzieli/niezobacza HD na oczy przez nablizsze miesiace/lata. Wujek, babcia, zona (teraz mnie zabiją) to zazwyczaj tak sie znaja na HD jak ja na gotowaniu ;p I to jest wlasnie taka dyskusja. Dyskusja ktora prowadzi do nikad.

Mielismy 63Plazme i 65 LCD i material HD. Trzeba by byc slepym zeby powiedziec ze plazma byla lepsza buahaha ze swoim 720p lol
Pionki 43 to nawet nie maja 720p tylko 1024x768...no ludzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O k...wa ales sie odezwal!!!!
Oczywiscie jestes specem nad specami, fachmanem i pretensjonalnym snobkiem dla ktorego liczy sie tylko to co najdrozsze, najwieksze (a nie koniecznie najlepsze). Widzisz, do tej pory myslalem ze forum takie jak to jest min. po to zeby do -ra -dzic a nie jedynie prowadzic jalowe, wirtualne rozmowy o tym co osiagalne jest tylko w świadomości nielicznej grupki podnieconych "znawcow" tematu - zaloz sobie moze sekte HDTV to bedzie ci odpowiadalo!!!
Niestety mylisz sie mowiac ze dyskusja na temat co jest lepsze nie ma podstaw, gdzie nie spojrzysz tam ciagle sie porownuje i czesto decydujesz sie wlasnie na cos dopiero jak to pomacasz (pije tu do pokazow chlopcze). Jak cie stac to kup sobie nawet za 500k co chcesz bez sprawdzania nawet babe mozesz sobie kupic tylko nie placz pozniej ze na zdjeciu wygladala jak modelka a w rzeczywistosci ma garba a PRESTIZ moj drogi to nic innego jak sztucznie nakrecana (min. przez takich jak ty) marka i marketing a to nie zawsze rowna sie jakosci!
Wpadlem na to forum bo potrzebowalem wlasnie rady i nieco doswiadczenia od kogos kto sie bardzie zna niz ja na temacie! A i moje pytania i opis wykorzystania przyszlego TV podalem dokladnie - PYTAM wiec oczekuje ODPOWIEDZI a zaliczam sie wlasnie jak sam zauwazyles wlasnie do tej WIEKSZOSCI zwyklejszych uzytkownikow TV ktory chce jedynie polepszyc jakosc tego co widzi niekoniecznie wywalajac na to ciezkie pieniadze tylko po to zeby za kilka lat wyjsc na debila jak pojawia sie nowsze technologie - ale tu jak widze nie tylko moj ale i twoj umysl nie ma az takiej wyobrazni.....

Pozdrawiam i dziekuje poprzednikom za rozmowe!
TONY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze napisales o reszcie bo moja opinie mozesz miec gdzies(bo jestem tutaj tylko jednym z wielu) (inni napisali duzo wiecej) i przeciez po to jest forum. Mam takie zdanie i juz i jestem z sekty. Gdybym nie byl to bym nieinteresowal sie tym wszystkim. Widze ze dziwnie zabolał temat prezentacji. :)

Tylko niewiem o czym ty mowisz. Napisales ze kupie cos za 50tys i okaze sie brzydka :). No wlasnie to napisalem plazma za 50 tys to jest smiech na sali i wlasnie ostrzegam przed takim czyms bo widzialem.

Ja jestem wzrokowcem a nie patrze na wielkosc. Jak mnie nie stac na 50LCD to kupuje np 32 albo 37. A nie szajska jak swiat i badziwna plazme z mega promocji z kosza w mediakach albo saturnach. Znowu analogia do samochodow: nie stac mnie na benzyne i ubezpieczenie to nie kupuje Terenowki z 5.0l tylko jakis mniejszy.

Poprostu ludzie mysla ze zaimponuja taka plazma 42 a w srodku syf z malaria. A to wszystko za niesamowicie niska cene 6tysiecy. Plazmy powinni za darmo rozdawac za te 6tys.

Temat o radach wiec radze: zamiast wiejskiej plazmy 480p czy nawet jakies troche lepszej lepiej LCD ale mniejszy. Mniejszy ale obraz duuuuuuuzo lepszy.

I jak mowie nikt nie musi sie liczyc z moja opinia. To MOJA OPINIA (ale i wielu wielu wielu). A sprzedawcy z neta nadal beda wciskac plazmy tanie zeby sie wyzbyc nadmiaru szajsu....czy wy tego niewidzicie? :(

LOL prezentacje to ja robie sobie w sklepie a nie ze przyjedzie mi ktos do domu, niewiadomo z jakiego zrodla taki TV, czy juz chodzil czy nie...zacznie wciskac jak to ladnie widac cyfre bo ma wszystko wczesniej ustawione...no wogle ludzie mieszkamy w UE a nie na jakims zadupiu gdzie cyrk objazdowy pokazuje nowosci w domku przy zupce. ;)
To mi wyglada jak telezakupy mango albo pokaz kocow do spania co w domu mozna obejrzec...jak w latach prlu...TV za tak grube pieniadze kupic w taki sposob...ja wsiadam w samochod jade do centrum Polski i wybieram....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam i czytam i przykro mi, że to właśnie gmeru ma takie podejście, jego prawo, trudno. Przypomina mi się taki cytat z filmu, który najbardziej odpowiada jego wypowiedzi "prawo prawem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie".
Gmeru zjadł już wszystkie rozumy, a inżynierowie pracujący w niemieckim miesięczniku Video dali plaźmie z rozdziałką 1024 x 768 w teście 34/40 punktów, a najlepsze LCD z rozdzielczością full HD "tylko 30/40 punktów i krytykę, że lepiej grało na komponencie, niż na HDMI, no i że smużyło.
No ale oni się nie znają, tak jak nie znają się specjaliści branżowi z polskiego VideoMix, z angielskiego Home Cinema, niemieckiego Audio, i innych znanych i poczytnych specjalistycznych pism. Nie znali się Ci co nagrodzili Pioneera 506 XDE, nie znali się Ci co nagrodzili na IFiE Panasonica 50PV500, gmeru pewnie na oczy nie widział plazmy z rozdziałką full HD i broni zaciekle technologii LCD, która nie jest, nie była i pewnie nie będzie przystosowana do HDTV.
Ja nie mam nic przeciwko LCD podłączonego do sygnału HD1080i, Sony Bravia to wcale udany model, ale ciągle w zestawieniu z plazmą nawet 720p wysiada.
Po niebie chodzą mrówki, lecąca piłka zostawia smugi, tak kolego wygląda full HD LCD z sygnałem full HD.
Zwróć proszę uwagę, że panele LCD produkowane są w większości na Tajwanie, a technologia plazmowa w Japonii. Bez komentarza.......
Ale cóż, to chyba właśnie gmeru, który właśnie ma LCD, tak zaciekle broni swojego wyboru, bo w ten sposób chce się upewnić, że wybrał lepsze.
I to co tak krytykuje, obraca się przeciwko niemu.
TONY! ty kupujesz i wybierasz dla siebie, a nie dla satysfakcji gmeru, pamiętaj o tym, bo Ty masz być szczęśliwy z wyboru i jak wybierzesz tylko na słuch, bez prezentacji w optymalnych warunkach, bez pomacania, to nigdy nie będziesz wiedział, czy wybrałeś najlepiej.
Jak gmeru chce, to niech zrobi testy na plaźmie full HD Panasonica 65PX600, bo może nawet nie wie o jej istnieniu, albo nie dopuszcza myśli, że będzie coś lepszego od jego LCDka.
Ja wolę Maybacha, ostatecznie Porsche albo Aston Martin niż Volvo S60
Wypisuję się z tego forum, bo widzę, że guru nie jest guru, tylko raczej "lepsza, nasza demokracja bliźniaków kaczorów".........szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Nie mam nic wspólnego ze sprzedawcą z netu, jak sugeruje gmeru. nie wiem skąd ten pomysł, pracuję w firmie z branży budowlanej, a Audio Video to moje wielkie hobby.
Przy takim poście mam wrażenie, że to gmeru jest sprzedawcą LCD :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AreckiW jestes z Warszawy ja tez i pare osob tutaj tez. Mysle ze mozemy sie spotkac w pare osob > Chetnie wezme Snazio albo KISSa pod reke i polecimy do Saturna lub Media (wole saturn bo tam nie robia problemow) i sobie potestujemy "TROCHE" MATERIAŁU. Po co pisać tutaj, chce zebys zobaczyl na zywo. Maja tam wszystkie plazmy az do 63 oraz LCD takze FULL HD (ostatnio byly braki 1080 bo poszly jak powiedzial gosc w 3 dni od daty przybycia Philipsow ale moze juz byla dostawa). Po co sie to klocic skoro dzieli nas zapewne kilka kilkanascie minut.
Tam stoją plazmy kolo LCD a pewno nigdy takiego ustawienia na oczy nie widziales wiec od razu wychodzi co jest co. My bylismy juz i patrzylismy. Wiec chetnie Ci to pokaze. Co ty na to? Aha ale ty sie wypisales z forum bo to przeciez moje forum(chyba cos Ci sie pomyliło) hłehłe (to ze mam admina o niczym nie swiadczy bo ktos zalozyc kod musi) i zrobisz mi tym na złość...wiesz akurat jestem tutaj jednym z setek i jakosc mi to wisi ;p Jak mowie spotkaj sie na live i przymnie patrzac na LCD kolo Plazmy i np. demo Pioneera powiedz w oczy: plazma jest lepsza....jestem chetny ;)
:(

Ps. podaj mi adres tego sklepu gdzie sa FULL HD plazmy bo jestem zainteresowany i chetnie bym ja potestowal. Powiedz tylko gdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, że rozmowa nie ma większego sensu narazie bo tylko kłótnie tu są więc zamykam, jeśli sięsytuacja i osoby wypowiadające uspokoją to otworzymy ponownie. w razie zarzaleń prosze pisać na PM :(

Dziekuje za uwage :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też jestem nakręcony na lg 425xr (ok 6200 zł) ale nie wiem czy lepiej nie poczekać na coś z wyższą rozdzielczością.
do tego mam wymagania jak stara baba tj tv musi być koloru czarnego - w tej chwili nie ma ich za dużo na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amoi 37" Full HD można kupić już za 8 tys. Ma maxymalną roździalke 1920x1080 z progressive scan. Żre mniej prądu :P. Śliczna czarna obudowa :). Tu już naprawde nie ma na co czekać... od jesieni, najpóźniej na początku 2007 zaczyna się era telewizji wysokiej roździelczości i to jest już fakt :D

Edytowane przez ant3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od czasu mojego sporu z Gmeru minęły 4 miesiące, a to prawie era w epoce TV.
Z Gmeru jesteśmy w BAAAARDZO dobrych relacjach, a i nasze przekonania ewoluowały na równi z ewolucją telewizorów.
4 miesiące temu plazma LG42XR5 to był najlepszy wybór w kategorii jakość do ceny, teraz polecam koledze Pytalskiemu Panasonica 42PV60 za 6500 zł.
Nie jest cały czarny, ale jakość o wiele lepsza.
Ten AMOI LCD 37'' FullHD też jest super, trochę droższy i "trochę" mniejszy i ma cholerną szybę, ale za to jest Full HD 1080p.

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od mojego ostatniego postu minęły tez 4 miesiace - powracam po czasie ale z tymi samymi pytaniami. Jak sie okazalo, 4 miesiace temu moje pytania byly nieco nie na czasie - dzis jest ten czas - koncze remont w domu - piekny salon a w nim kąt o wymiarach 5,5/5 metrow i wysokości 3,5 metrow a w tym kącie .........TV......hmm ale jaki? ;) Wymagania mam te same co dawniej: przekątna nie mniejsza niz 42" - sygnaly z cyfry+ i dvd i ew. z kompa.
Powracam, wiec od nowa musze sie w temat zanuzyc i podejrzewam ze 3LCD o ktory pytalem moze nie byc juz najtrafniejszym wyborem - czy ktos wie jak cenowo stoja dzis scalery typu DVDO czy cinemteq. i wogole co sie dzieje w sprzecie - 10k tyle chce wydac na TV/DVD/Tuner Sat nie musi byc full HD ale zeby przynajmniej troche HD ;-) (wiem ze moge sie znow narazic wiec dodam ze doskonale rozumiem argument HDTV-Maniaków ze tylko 1080 etc. ale ja nie jestem hdtv-maniakiem tylko zwyklym goscie lubiacym ogladac dobry obraz a nie migajace piksele.

Pozdrawiam wszsytkich z ktorymi 4 miesiace temu dyskutowalem - również nie chowam do nikogo urazy i czekam na propoozycje - musze podjac decyzje w gora dwa tygodnie!

TONY!
PS
Do AreckiW - masz wiadomośc, a i sprawdze sobie tego panasa o ktorym piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcesz oglądać dobry obraz a nie migajace pixele, no to właśnie idź w stronę full HD
za rok podziękujesz, ze maniacy namawiali się na fulla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupuj full HD skoro na 42 calach chcesz pulpit Windows puszczać, Amoi może ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...