Skocz do zawartości
szach11

oled lg 65b8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Panowie potrzebuje szybkiej pomocy. Wczoraj kurier przywiózł mi moje 65 calowe cacko LG b8 smile.gif.
Po testach bandingu i cloudingu na youtube zauważyłem przy obrazie 5% gray po prawej stronie delikatny banding. Przy testach jednobarwności matrycy na żółtym i fioletowym również zmieniał kolor po prawej stronie. Zauważyłem też przy jakimś teście że w pewnym momencie prawy dół ekranu lekko świeci a reszta jest czarna. 
Dajcie znać czy mam go wymieniać czy to normalne wady?
Jestem laikiem w tym temacie dlatego wybaczcie wszystkie wpadki w nazewnictwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz to w normalnych scenach? Jeżeli ci to przeszkadza to nie pytaj nas tylko oddawaj ponieważ jak raz zauważyłeś to będzie cię to denerwować. Pytanie tylko czy trafisz na lepszy. Niestety to jest trochę loteria. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normalnych scenach tego nie widać.  Trochę tylko denerwuje, że na białym  z jednej strony jest biały a z drugiej żółty. Czy możecie wkleić jakieś sprawdzone linku do testu tv osobno clouding i banding. Czy to że kolor nie jest równomierny na cały ekranie to da się skalibrować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szach11 napisał:

Trochę tylko denerwuje, że na białym  z jednej strony jest biały a z drugiej żółty. 

To o czym piszesz to tzw. zafarb , każdy oled go posiada tylko w różnej kolorystyce/ilości/natężeniu , trafiają się lepsze i gorsze sztuki, u mnie jest np.niebieski przy obu pionach w praktyce prawie niezauważalny poza planszami ale każdy jest inaczej wyczulony. Co najważniejsze zafarb  wizualnie da się mocno ograniczyć w skutek profesjonalnej kalibracji.

Ps. lepiej pisać w temacie o B8(niż mnożyć tematy)i po przeczytaniu jego na pewno znalazłbyś odpowiedzi na swoje pytania:

 

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zykfyr napisał:

Co najważniejsze zafarb  wizualnie da się mocno ograniczyć w skutek profesjonalnej kalibracji.

Serio? Wydaje mi się, że kalibracją nic nie zmienisz.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, fio2 napisał:

Serio? Wydaje mi się, że kalibracją nic nie zmienisz.

Jak pierwszy raz byli u mnie Panowie z skalibrujtv.pl to właśnie oni powiedzieli , że każdy oled ma zafarb (a chyba wiedzą co mówią bo -set oledów skalibrowali) oraz , że po kalibracji biały w końcu będzie biały chyba , że to jest taki chamski zafarb ( nie pamiętam wartości odchyłu +-10%?) że właściwie matryca nadaje się na wymianę ale jak wiemy LG zafarbów nie obejmuje na gwarancji. Osobiście sądzę że  z "biały będzie biały" raczej chodziło im o efekt wizualny w kontencie , na 100% white pewnie nadal będzie zauważalny ale nie jestem pewny bo kalibracja do skutku nie doszła (niestety się okazało , że matryca do wymiany), ale niebawem się zapewne zdecyduję na ich wizytę :)

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę dyskutował z ich opinią, bo ja jestem tylko amatorem, ale na moje laickie podejście zafarbu (fizycznej wady matrycy) nie zmieni się ustawieniami - nawet "wizualnego efektu w kontencie". Byłbym wdzięczny @Maciej Koper gdybyś to wyjaśnił, bo nie chciałbym powielać być może błędnego widzimisię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.02.2019 o 22:41, fio2 napisał:

Nie będę dyskutował z ich opinią, bo ja jestem tylko amatorem, ale na moje laickie podejście zafarbu (fizycznej wady matrycy) nie zmieni się ustawieniami - nawet "wizualnego efektu w kontencie". Byłbym wdzięczny @Maciej Koper gdybyś to wyjaśnił, bo nie chciałbym powielać być może błędnego widzimisię.

Na chłopski rozum pewne ustawienia obrazu, szczególnie kolor bieli będą miały wpływ na to jak zafarb wygląda. No bo jeżeli masz zafarb żółty, ocieplenie bieli spowoduje że cały ekran będzie bardziej żółty, a to z kolei może spowodować że ten zafarb będzie się mniej odróżniał od reszty, czyli będziesz go rzadziej widział. Nie potrzebujesz do tego profesjonalnej kalibracji, temperaturą bieli można się pobawić samemu i sprawdzić czy ma to wpływ na zafarb. 

Oczywiście nie jest prawdą stwierdzenie:

Dnia 2.02.2019 o 17:30, Zykfyr napisał:

Co najważniejsze zafarb  wizualnie da się mocno ograniczyć w skutek profesjonalnej kalibracji

bo wszystko zależy od tego jaki to jest zafarb i w jakiej sile występuje. Jeżeli matryca będzie miała dwie plamy: żółtą i niebieską to pozamiatane, żadne ustawienia, a już na pewno profesjonalna kalibracja takiemu ekranowi nie pomogą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ocenie ekranu brałem pod uwagę poniższy test. Okazuje się że te plansze z kolorami w poniższym teście są tak nagrane że na każdym  monitorze z prawej strony jest delikatnie ciemniejszy obraz a z lewej jaśniejszy? Widać to najbardziej na jasnych kolorach. Natomiast banding delikatny zupełnie zniknął po paru oglądniętych filmach. 

 

 

 

Edytowane przez szach11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...