Jump to content
automaciek25

Tx-58ex780 i moduł Cam NC+

Recommended Posts

Witam wszystkich. Czy używa ktoś tego tv (ex780) z modułem Cam od nc? Ja korzystałem przez kilka miesięcy z powodzeniem, po czym moduł przestał działać. Tzn. W splocie 1 pojawia się, identyfikuje i znika tym szybciej im bardziej nagrzany tv, w slocie 2 w zasadzie nie widać go wcale. Serwis rozłożył ręce, twierdząc że to niekompatybilnosć (niby zamówiona i podmieniona płyta główna), jednocześnie twierdząc że w innych urządzeniach moduł działa bez zarzutu (sam testowałem z Sony i tlc, serwisant twierdzi że testował w ex700 oraz w fx'ach i tez działa) . Wystawią mi co prawda papier o braku możliwości naprawy ale.... Na co zmienić?

Panas tylko mniejszy 55FZ800, ew. Sony 55xf9005 lub 65xf. Obawiam się i oled, i androida. Gdzie mniejsze zło czycha?

Ja mam 58EXX789 z rynku niemieckiego i z modułem (karta cayman) działa od listopada poprawnie. Zdarza się sporadycznie (raz na tydzień?), że przy szybkim przeskakiwaniu po kanałach wyskoczy komunikat o zakodowanym kanale, otworzy się okno z modułem (jak po włączeniu tv) i po chwili wskakuje obraz normalnie. Telewizor działa nieraz po 10 godzin i nic się nie dzieje, moduł widoczny w obu slotach.

Edited by szymon9

No i muszę zwrócić honor Panasonic'owi (z nieukrywaną ulgą). Wymusiłem w salonie NC+ wymianę modułu Cam (nie mieli jak sprawdzić) na nowy. I to był strzał w dziesiątkę. Po prostu mimo że i ja sprawdziłem moduł w trzech innych tv, serwisant u siebie też testował (oddałem CAM razem z tv do naprawy) to ex780 okazał się najbardziej wrażliwy.