Skocz do zawartości
Gmeru

Niezwykły projektor od LG | WIDEO TEST | LG CineBeam Laser 4K HU80KSW

Rekomendowane odpowiedzi

Niezwykły projektor od LG | WIDEO TEST | LG CineBeam Laser 4K HU80KSW

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do naszej redakcji przyjechał projektor, który był bardzo charakterystycznym produktem na chyba każdych targach związanych z technologią w 2018 roku. Szczególnie podczas CES w Las Vegas. Dlaczego? Wszystko ze względu na jego niesamowicie oryginalną budowę, która w niczym nie przypomina klasycznego projektora jakie znamy z codziennych testów. To laserowy LG CineBeam HU80KSW Ultra HD 4K HDR.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,

jestem zainteresowany zakupem tegoż laserowego projektora 4K od LG z uwagi na ogólnie bardzo pozytywne opinie użytkowników i testerów. Oczywiście też za jego niepowtarzalną "mobilność" oraz zaimplementowany system/aplikacje od LG, które są dla mnie ogromnym atutem :)

Jednak nigdzie nie znalazłem jakiejkolwiek opinii na temat polecanego ekranu do tego typu sprzętu. Na co dzień chcę z niego korzystać na nocnych seansach NETFLIX, AppleTV, czasem gry UHD4K z XBOneX w salonie, siedząc w odległości 3,5-4m od ekranu. Projektor będzie umieszczony na półce pod sufitem 4m od ekranu. Ekran w jaki celuję to 110-120 cali max. Ściana najbardziej sąsiadująca z "torem projekcji" jest koloru intensywnie szarego. Po drugiej stronie "toru projekcji" otwarta przestrzeń salonu z jadalnią w głębi.  Za ekranem jest biała ściana w odległości ok.30 cm (jesli ma to znaczenie). Sufit biały (niestety), podłoga jasno szara-matowa z dywanem pomiędzy kanapą a ekranem. Górna krawędź ekranu będzie ok.40-50 cm od sufitu.

Pytanie do fachowców:

jakiego rodzaju ekran 16:9 (chodzi o kolor i materiał) zamówić do tego typu pomieszczenia i projektora laserowego LG CineBeam Laser 4K HU80KSW ???

Docelowo będę zamawiał ekran elektryczny do zabudowy (sterowany pilotem) w przygotowanym już "kanale" w suficie.

Rozważałem szary gain 0,8 lub 0,9 dla podbicia czerni i kontrastu, jednak nie wiem jak wpłynie to na efekt HDR przy tej odległości projekcji oraz sile swiatła tego sprzętu.

Bardzo proszę o dobrą radę z sugestią gdzie w Warszawie mogę zamówić polecony ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...