Skocz do zawartości
nanil ek

Pierwszy własny TV w nowym mieszkaniu

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Nie wiem, typowy salon z jadalnią w wielkiej płycie
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Filmy, sport z salonu 1 - 2m, inforamcje i inne  z jadalni ok 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? zdecydowanie pod kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?   stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? prostopadle do TV (nie bezpośrednio ale w oddali mogą się odbijać refleksy słoneczne)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? kupiłem philips 49PUS8303 ale po 2 tygodniach oddałem ponieważ płynność obrazu była tragiczna (szarpało obraz i rozdwajało)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 3xHDMI, min 1USB
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k z dysku twardego, full hd pen drive, HD i SD telewizja
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dysk twardy, dekoder vectry,
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2 do 4 godziny
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie byle dobrze absorbowała światło
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy z dysku twardego i relacje sportowe
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, you tube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? zakup na lata więc mam nadzieję że dorobię się konsoli
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? dzień - telewizja, noc- filmy
17. Preferencje co do wielkości? 49 cali (chyba że 55cali w dobrej cenie) wolę mniejszy a dobry TV niż taki sobie a 55cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? PŁYNNOŚĆ RUCHU, jak występuje jakieś rozdwojenie scen lub artefakty z nieprawidłowego działania upłynniacza dostaję zawrotów głowy
19. Preferencje co do marki ? Nie mam. ciekawi mnie LG sk8100 lub sk8500, Philips miałem już kupiony ale jakoś mnie zraził, Sony jest ok bo ma Androida, Samsung podobno ma słabe kąty widzenia
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie chce 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? jeszcze nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszy wybór dla ciebie to Sony 55XF8596. w 49 calach ten model jest na matrycy VA z gorszymi kątami. Generalnie w 49 calach mało jest już modeli z wyższej półki, a budżet 3,5 tysiąca pozwola ci na zakup dobrej klasy 55' z matrycą ips.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze IPS-y w tej klasie cenowej ma Panasonic (seria FX780 - najwyższa LCD w tym roku, z procesorem HCX i elektroniką z OLEDów, które są topowymi sprzętami na rynku) 49 cali za ~3.500 zł lub 55 cali za ~3.900 zł.

Opcja drugiego wyboru - Sony XF85 (seria "druga od góry", czyli trochę okrojona względem XF90) - jest taniej, bo ~3.600 zł za 55 cali, 49 cali jest na matrycy VA (czyli w Twoim przypadku odpada).

Najlepsze IPS-y w ogóle ma w tym roku LG (seria SK9500) - ale to już 4.500 zł.

 

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...