Skocz do zawartości
Ator

Słuchawki zastępujące Philips HD1500U - prośba o poradę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilka lat użytkowałem znany tu zestaw Philipsa HD1500 z podłączonym naprzemian PS4: gry i filmy i dekoderem nc+ (stary dobry czarny recorder), rzadziej BD player.Byłem naprawdę bardzo zadowolony z jakości dźwięku. Niestety, słuchawki zakupione parę lat temu już jako używane przez allegro, wczoraj nie wytrzymały walki ze starością. Podczas zdejmowania pękł plastik mocujacy prawą słuchawkę do pałąka (tę ze sterowaniem i miejscem na baterie). Próby doklejenia klejem czy taśmą jeszcze pogorszyły sprawę, całość poluzowała się na tyle, że słuchawki się nie włączają - pewnie kabelki lub mechanizm włącznika szlag trafił. Już wcześniej urwał sie też ten elastyczny pałąk, który utrzymuje słuchawki na głowie, ale to udało się naprawić domowym sposobem. Ale teraz nie widzę nadziei. Tak więc  zostałem z bazą do tych słuchawek i muszę uzupełnić jakoś ten brak, bo w 90 procentach gram i oglądam filmy wieczorem, kiedy odpalenie ampli i kolumn nie wchodzi w grę (mieszkanie w bloku).

I teraz pytanie do Was w którą stronę iść. Czy lepiej jest kupić całkiem nowy zestaw podobnego typu tj. baza z procesorem i kodekami na pokładzie + słuchawki, czy może mając sprawną bazę zainwestować jedynie w dobre słuchawki stereo i łączyc je przewodowo korzystając z jej procesora do wirtualizacji dźwięku przestrzennego. Osobiście wolałbym to pierwsze rozwiązanie z bezprzewodowymi słuchawkami. Wstępnie trochę poszukałem w sieci i szału nie ma jeśli chodzi o wybór czegoś podobnego do Philipsiaków. W zasadzie z godnych uwagi znalazłem jedynie zestawy Sony, mowa o MDS HW700 i tańszych mdr ds-6500 oraz Sennheisery 175. Te pierwsze z tego co widzę można aktualnie wygiąc za nieco ponad 1000 PLN na niemieckim amazonie (od sprzedawcy trzeciego ale z realizacją przez Amazon). Cena wydaje się całkiem atrakcyjna patrząc na historię cen tego zestawu, który jednakże ma dobrych kilka lat i ciężko go kupić w sklepach. Ten drugi zestaw cenę ma podobną bo nie ma takiej zniżki jak tu, a parametry chyba gorsze. Sennheiserki kosztują najmniej.

A może jest jeszcze coś innego co wyszło na rynek w ciągu ostatnich kilku lat i gwarantuje dobre efekty porównywalne do Philipsiaków lub lepsze: ważne jest to, aby baza miała wejśćie optyczne i potrafiła dekodować większość standardowych formatów dźwięku. 

Alternatywnie czy kupno dobrych słuchawek stereo i podłączenie ich do bazy Philipsa da porównywalną jakość do oryginalnych słuchawek? Słuchawki nie są przecież fizycznie 5.1, bo dźwięk przestrzenny uzyskuje się poprzez odpowiednie algorytmy przystosowujące dźwięk wielokanałowy do stereo tak, aby zasymulować przestrzeń, natomiast czytałem, że wyjście słuchawkowe w tej bazie jest słabej jakości i z tego wzglęu daje gorszą jakość dźwięku niż w trybie wireless z oryginalnymi słuchawkami. Czy faktycznie tak to wygląda? 

 

Z góry dziękuję za wszelkie porady. Budżet to ok. 1000-1200 PLN maks, więc te siedemsetki Sony się w nim mieszczą, aczkolwiek jeśli istnieje sensowna i porównywalna alternatywa o niższym koszcie to bardzo chętnie rozważę.

Edytowane przez Ator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...