Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Wadim Wojcik

65 cali do 4000 zl dla amatora

Polecane posty

Czesc wszystkim, niestety padlo na mnie, mysalem ze uda sie zyc bez TV ale jednak nie, moze ktos pomoze, albo przerabial temat:)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?  34m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisiec na scianie 3 m szerokosc ,2.7m wysokosc
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  od boku (po prawej od TV)
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  jakis samsung analogowy
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? żywe kolory
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?  kablowka chyba tv cyfrowe
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? komputer, konsola w przyszlosci
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  2-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?  objetnie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?  filmy czasami meczyki;)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?  youtube, moze netflix  w przyszlosci
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  poki co nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  wieczorami
17. Preferencje co do wielkości?  55 - 65”
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?  b
19. Preferencje co do marki ?  Sony LG Samsung Philips Panasonic (chyba reszta jest daleko w tyle)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  objetne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  ~4000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej nie
To tak w skrocie, od 3 dni szwędam sie po sklepach i słucham wypocin sprzedawcow i za kazdym razem czuje ze chca mi wcisnac cos co nie schodzi, o dziwo kazdy ma domu najwyzej polki OLEDy i zmieniaja co pol roku:) (ja chyba tyle hajsu nie mam).

Na poczatku zastnawialem sie czy chce TV 55 cali ale 120 HZ, czy 65 cali i 60 HZ (ceny sa podobne), jednak chyba wygrywa 65 HZ bo jednak mam manie wielkosci :):)

Budzet wiadomo, chcialbym wydac jak najmniej, ale taki maks maks to 4k.

To co wpadlo mi w oko:

Philips 65PUS6523/12 -> 3000 (nie ma Ambilighta)

Philips 65PUS6703/12  -> 3350 zl (ma Ambilight)

Philips 65PUS7303  ->  3700 (ma Ambiligatha,  i ponoc 7 to wyzsza klasa, jakis android itp itd) 

i konkurencja dla tej polki ma byc:

LG 65UK6750 
Nie wiem czy jest cos lepszego do tego budzetu czy cos mi umknelo. Ogolnie bardzo fajnie wyglada ten Ambilight jako gadzet, na pewno bedzie robic wrazenie, wiec 6532 odpada, jednak czy warto dolozyc z  6703 (350zl) do 7303y philipsa? Czytalem ze ludzie tutaj strasznie hejtuja philipsy ale nie podaja zamiennikow oraz  powodow dlaczego.Slyszalem ze cos z serwisem, ale chyba kazdy TV sie moze psuc i raczej nie wierze ze TV bedzie dzialalo dluzej niz 2 lata:), tak samo sa ponoc jakies jaja ze losowo daja matryce IPS albo VA :):)
Jesli macie jakies pomysly bede mega super wdzieczny:) Przesylam zdjecie pomieszczenia.

Pozdrawiam!

eeee.jpg

Napisano (edytowany)
59 minut temu, Wadim Wojcik napisał:

19. Preferencje co do marki ?  Sony LG Samsung Philips Panasonic (chyba reszta jest daleko w tyle)

No. Philips jest z tej piątki co wymieniłeś moim zdaniem najsłabszym producentem. Od kiedy produkcje ich telewizorów przejęła firma z zewnątrz (chińskie TP Vision) po dawnym Philipsie został już tylko znaczek na ramce. Co do ich obecnych tv, to w zasadzie wyróżniają sie ambilightem i systemem Android Tv, którego co prawda ma również Sony. Z minusów które należy wymienić to słaba jakość materiałów użytych do produkcji oraz krótka trwałość paneli. Z czołowych producentów właśnie Philipsów psuje sie najwiecej tuż po gwarancji. Jeśli jednak jesteś w 100% przekonany co do tego że twój nowy tv ma mieć ambilight, to innej alternatywy jako takiej nie ma.

Edytowano przez Waldo94
  • Dzięki 1

Wlasnie.. nie wiedzialem ze to chinczyki przejely:) i ze najbardziej awaryjny jest:) a jest jakas perelka do 4k, ktory wyroznia sie na tle konkurencji? :) moge zrezygnowac z Ambilihta:) jesli ma wiecej stac w serwisie niz  w domu:)

Napisano (edytowany)

Sony 60XF8305

Edytowano przez Waldo94
  • Plusik 1
  • Dzięki 1

ok dziekuje, a czy warto poczekac do marca? ponoc jest jakas konferencja w Las Vegas z nowinkami, czy moga sie pojawic zmiany odczuwalne zmiany cenowe?:) ( w sredniej/budzetowej klasie TV)

Bierz tego Sony, póki jeszcze są - super stosunek ceny do jakości. 

• Dzięki 1

wlasnie ciezko o tego sonego w neonecie do 21 dni realizacja, (ale jest fajna promo bo za 4k mozna wyczaic , promocja za kade 500 , 50 zl)  no i  w media i rtv 4200. Gdzies czytalem ze chodzily po 3800 wiec nie wiem czy to dobra cena:) ale jesli tak to mysle ze zdecyduje sie:)

Jak te znikną, to modele 2019 ruszą z pułapu +25%, a to dość nietypowy model, więc dużo tego na półkach pewnie nie ma... 

oh sorka ze odswiezam, ale obdzownilem sklepy (media, euro,mediaexpert,sony) i niestety nie ma albo ekspozycja:/ macie moze jeszcze jakies pomysly na jakies inny model?

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Wadim Wojcik napisał:

oh sorka ze odswiezam, ale obdzownilem sklepy (media, euro,mediaexpert,sony) i niestety nie ma albo ekspozycja:/ macie moze jeszcze jakies pomysly na jakies inny model?

To lcd więc ekspozycja jak najbardziej może być. Popytaj tylko czy dają jakiś rabat na taki egzemplarz, albo 5-letnią gwarancje gratis ??

Edytowano przez Waldo94
  • Lubię 1

Hej probowalem polazic po sklepach jednach za tym soniakiem w KRK juz nie ma:/ . Za to doradzali mi w media expert TV LG ah i mowili ze Philipsy wcale nie sa chinskie (ale chyba sami nie wiedza).

LG LED 55SK8100PLA za 3200 ponoc 120 Hz dobre to szkoda ze 55 cali?
niestety widze ze bede musial troszke zwiekszyc budzet... Czy macie cos budzetowego ale zeby spelnialo jakies normy nie tandety, glownie 120 HZ oraz 60-65 cali kolo 4000-4500?

Dowiedzaielm sie tez ze nowe modele pojawia sie dopiero w czerwcu (targi sa w marcu ale za nim doleca ipt itd), wiec chyba nie ma co czekac.

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Wadim Wojcik napisał:

Hej probowalem polazic po sklepach jednach za tym soniakiem w KRK juz nie ma:/ . Za to doradzali mi w media expert TV LG ah i mowili ze Philipsy wcale nie sa chinskie (ale chyba sami nie wiedza). 

LG LED 55SK8100PLA za 3200 ponoc 120 Hz dobre to szkoda ze 55 cali?
niestety widze ze bede musial troszke zwiekszyc budzet... Czy macie cos budzetowego ale zeby spelnialo jakies normy nie tandety, glownie 120 HZ oraz 60-65 cali kolo 4000-4500? 

Dowiedzaielm sie tez ze nowe modele pojawia sie dopiero w czerwcu (targi sa w marcu ale za nim doleca ipt itd), wiec chyba nie ma co czekac. 

Ale ci nagadali głupot. Nie wierz sprzedawcom w elektromarketach !! Mało który zna sie naprawde na rzeczy, w większości są to ludzie brani z ulicy dysponujący mierną wiedzą na temat RTV.

Lineup 2019 pojawi sie w sklepach na przełomie marca i kwietnia i tak jest co roku. Napewno w przypadku takich producentów jak Sony,LG,Samsung,Panasonic.

Edytowano przez Waldo94

hej ok zmienilem strategie troszke, zalezy mi najbardziej na 65 calach. Najtanszy 120hz  + 65 cali to koszt kolo 5k. Czy telewizor za 5k czy 3k i tak bedzie problem z gwarancja jak cos sie skopie, wiec moze lepiej za roznice 2 tys kupic sobie cos inengo za 2-3 lata.

Wybralem "budzetowe" TV 65 cali:

https://www.sferis.pl/p/porownaj/592269+608343+610249.html

najbardziej kusi mnie ten LG, ale jesli uwazacie ze philips albo samsung z porowania jest lepszy to bede wdzieczny za jakas podpowiedz:)

ok sam pogrzebalem:) i coraz wiecej mam watpliwosci. Wedlug strony:

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-uk6300-vs-samsung-nu7100/602/596?usage=4854&threshold=0.1

LG ma IPS

Samsung ma VA

"

If you've got a bright room with wide seating, then the LG UK6300 is a better choice due to the better viewing angles. But for a dark room with seating directly in front, then the Samsung NU7100 is better due to its higher contrast ratio and better black uniformity. The LG UK6300 also has better reflection handing, and you can place it in a room with many light sources whereas the Samsung NU7100 can get brighter to fight glare in a bright room."

Nie wiem czy to ma jakis sens. Siedze na przeciwko TV, glownie bede ogadal wieczorem ale mam "jasne" pomieszczenie duzo okien. Wiec powiniem brac VA czy IPS? 

I ponoc samsung nie ma DTS, rozumiem ze to jakis standard do przesylu audio, aleo co chodzi w praktyce? ze jak podlace PS4 przez HDMI to nie bedzie glos szedl z TV?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.