Jump to content
Sign in to follow this  
mogull

Automatyczna kompensacja raz jeszcze

Recommended Posts

Cześć

Jak to jest z tą kompensacją?

Zadzwoniłem do serwisu LG i;

podczas pierwszej rozmowy okazało się że pani konsultant nie wie o czym mówi. Myliła automatyczną z ręczną, czas sumarycznej pracy z czasem ciągłym itd

druga rozmowa podobnie. Najpierw były to 4 godziny, potem 2 ale ciągłej pracy. Moje zapytanie o napięciu w gnieździe USB zbył stwierdzeniem że to nieoficjalna informacja i nic o tym nie wie. 

Włączyłem teraz tv na min 4 godziny z podpiętym dyskiem i czekam.........

Co jeśli się okaże że taka kompensacja nie nastąpi?

46 minut temu, mogull napisał:

Co jeśli się okaże że taka kompensacja nie nastąpi?

Nastąpi :) Pomijając ręczną: automatyczna następuje zawsze po wyłączeniu (krótkie naciśnięcie power) telewizora, który przepracował łącznie 4 godziny od poprzedniej. Łączne 4 godziny oznacza, że oglądałeś 5, 6 lub więcej godzin bez przerwy lub 1 godzinę, następnie wyłączyłeś i ponownie oglądałeś minimum 3 godziny.

Jeżeli nie nastąpi (pyknięcie po wyłączeniu i brak pracy urządzeń podpiętych do usb) - zgłaszaj do serwisu.

Nastąpi  Pomijając ręczną: automatyczna następuje zawsze po wyłączeniu (krótkie naciśnięcie power) telewizora, który przepracował łącznie 4 godziny od poprzedniej.

A dłuższe naciśnięcie power ma jakąś inną funkcjonalność?

Jeszcze nie próbowałem, ale ostatnio ktoś pisał, że wyłącza na amen (przypominam - nie sprawdzałem)

Jestem po teście

W moim przypadku wyłączenie tv z pilota powoduje pojawienie się napięcia po USB; dioda w czytniku kart świeci jeszcze ok 11 min.

Co do jakichkolwiek dźwięków to brak. Nasłuchiwałem dwukrotnie i nic. No chyba że jestem kompletnie głuchy.

Wygląda więc na to że kompensacja odbywa się😀