Skocz do zawartości
eloszki

Jak uzyskać pełne 5.1 na amplitunerze

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam w TV wudowane aplikacje YT, HBO GO, netflix - na wszytskich wymienionych dźwięk puszczony przez amplituner HK nie daje pełnego 5.1 tylko odczytuje jako dźwięk dochodzący do amplitunera jako 2.0. HK sam sztucznie to zmienia na jakieś wirtualne cuda - działa to w miarę ale nie o to chodzi. 

Amplituner to HK 255 - nie posiada ARC ani 4k więc podłączony z tv jest kablem optycznym i za żadne skarby nie chce puścić dźwięku "prawdziwego" 5.1. Ktoś ma jakiś pomysł jak to uzyskać? 

 

Dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,
 
Mam w TV wudowane aplikacje YT, HBO GO, netflix - na wszytskich wymienionych dźwięk puszczony przez amplituner HK nie daje pełnego 5.1 tylko odczytuje jako dźwięk dochodzący do amplitunera jako 2.0. HK sam sztucznie to zmienia na jakieś wirtualne cuda - działa to w miarę ale nie o to chodzi. 
Amplituner to HK 255 - nie posiada ARC ani 4k więc podłączony z tv jest kablem optycznym i za żadne skarby nie chce puścić dźwięku "prawdziwego" 5.1. Ktoś ma jakiś pomysł jak to uzyskać? 
 
Dziękuję 
5.1 to chyba tylko przez Hdmi pójdzie. Ale może jeszcze ktoś się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z YouTube i HBO GO nie uzyskasz dźwięku 5.1 bo te serwisy poprostu go nie nadają, z netflixa uzyskasz tylko wtedy jeśli masz dekoder DD+, i tu w twoim wypadku nigdy go nie uzyskasz bo optyk max może przesłać DD. 

Na dźwięk 5.1 z Netflixa jest opcja aby uzyskać lecz twój tv musiał by mieć możliwość transkodowania DD+ na DD.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez optyka pójdzie ale jak znam życie to masz audio i video puszczone w apmli przez HDMI a musisz audio zmienić na optical. Szczerze to może byc kilka przyczyn ale zaczałbym od tego. wątpie żeby w tv było ustawienie jaki rodzaj dźwieku wypuszczac przez opt 2.0 czy 5.1 więc tu może być przyczyna. chcoiaz moze gadam bzdury bo soro ni emasz arc to dzwieku tez z hdmi nie masz. Jaki model TV?

2 minuty temu, darekgra napisał:

Z YouTube i HBO GO nie uzyskasz dźwięku 5.1 bo te serwisy poprostu go nie nadają, z netflixa uzyskasz tylko wtedy jeśli masz dekoder DD+, i tu w twoim wypadku nigdy go nie uzyskasz bo optyk max może przesłać DD. 

Na dźwięk 5.1 z Netflixa jest opcja aby uzyskać lecz twój tv musiał by mieć możliwość transkodowania DD+ na DD.

trochę przesadziłeś bo YT wspiera nawet atmosa od niedawna. Byc moze wpli w tv nie wspiera 5.1 ae yt jako taki wspiera. Polski HBO GO faktycznie nie ale netflix działa bez problemu

 

 

Wrzuć może jakis plik z pendrive i zobacz czy masz 2.0 czy 5.1 potem trzeba bedzie szukac dalej

 

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden tryb gdzie mam ustawione właśnie że dźwięk przez optyka ma być puszczony :) - dość długo siedziałem w ustawieniach kiedyś więc to rozkminiłem. Dzisiaj jeszcze dokładnie zobaczę jak to działa z netflixem, bo obecne próby głownie na hbo go i yt .. 

 

Telewizor to oled b8 - tu w ustawieniach tv ustawiłem aby dźwięk puszczał kablem optycznym 

Edytowane przez eloszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mjasinsk napisał:

 

trochę przesadziłeś bo YT wspiera nawet atmosa od niedawna. Byc moze wpli w tv nie wspiera 5.1 ae yt jako taki wspiera. Polski HBO GO faktycznie nie ale netflix działa bez problemu

 

 

Wrzuć może jakis plik z pendrive i zobacz czy masz 2.0 czy 5.1 potem trzeba bedzie szukac dalej

 

Naprawdę... nigdzie takiego info nie mogę znaleźć, na chwilę obecną jedyną aplikacja o jakiej wiem i która wspiera 5.1 jest apka YouTube zainstalowana na Shield. Ale może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez troche krzy wo ale napisałe ze byc moze ze apka w tv nie wspiera 5.1 :) yt ma tyle wersji aplikacji że głowa boli. Tabelka któa załaczyłem ws linku wyżej w komentarzu sugeruje ze jednak jest transkodowanie z dd+ do dd wiec przez tego optyka powinno działać. Sprawdze to dzisiaj w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z linku wynika że się da na 100%, u mnie w fz800 działa Netflix w 5.1 po optyki,

Trzeba ustawić wyjście sygnału na optyki jako auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalilem netflixa i o dziwo zadzialolo. Tzn pomawilo sie dolby digital czyli w koncu cos nie dodawanego automatycznie przez hk. Ale jak to sie stalo to nie mam pojecia - musze to poobserwowac troche, bo wczesniej nie chcialo dzialac ...

 

Dziekuje za zainteresowanie

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj ustawic w ustawieniach tv dzwiek digital na auto zamiast PCM albo jezeli to nie zadziała to głosniki + digital (na samym dole menu) równiez na auto zamiast PCM. W apmli nic nie zmieniaj

Ok sprawdzone zgodnie z tym co opisane w tym wątku. Podłaczając kabel optyczny automatycznie wymusza Ci Digital Output i ten działa w PCM musisz przełaczyć na Digital/ARC i wybrac opcję Auto zamiast PCM lub wybrac internal speaker + Digital output w tej samej konfiguracji

Nakreciłem Ci filmik. DD+ w netflix jest dekodowane do DD

 

a nie przepraszam cofam. wydawało mi sie ze wyświetla 5.1 a nie mój błąd

 

wychodzę na przygłupa ale zrobiłem cała procedurę jeszcze raz tylko ż etym razem odpaliłem film z serwera i 5.1 od razu odpaliło i co ciekawe po ponownym połaczeniu Netflix daje przy powyższych ustawieniach 5.1 :) ufffff

 

oczywiście film z serwera za pośrednictwem aplikacji photo/video z Oleda :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni aby uzyskac lepsza jakosc dziweku chyba jednak zmienie amplituner.

Czy wybor denona x2500h to dobry wybor?

 

Tylko do kina domowego i ps4.

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...