Skocz do zawartości
SirSparrov

Telewizor 55"-60" 4K i 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w wyborze TV, poniżej wypełnione pytania. Nie mam swoich wytypowanych TV bo nie mogę zbytnio znaleźć, wiem jedynie że Samsung ani LG zaprzestali produkcji telewizorów 3D. 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Wprost, ale kąty nie są ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Na wprost ale są rolety. 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 42LA620S-ZA
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? OLED (ewentualnie QLED), 4K, HDR+, 3D 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K (Netflix, pendrive lub dysk), HD - kablówka
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Opcjonalnie - Komputer, konsola, dysk. 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3h 
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? BRAK
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, sport, Discovery itp. 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Niekoniecznie, jeśli nadarzy się taka okazja to maks. 1h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? Do 60 cali bo budżet nie pozwoli na więcej :)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? BRAK
19. Preferencje co do marki ? Samsung, LG, Sony, Philips, Panasonic
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Tak, obojętnie czy aktywne czy pasywne. 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do ~ 5000-7000 zł 

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2019 o 11:59, SirSparrov napisał:

Nie mam swoich wytypowanych TV bo nie mogę zbytnio znaleźć, wiem jedynie że Samsung ani LG zaprzestali produkcji telewizorów 3D.  

Dokładnie. Jak chcesz z 3d to musisz szukać wśród starszych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie starsze modele może i mają 3D ale nie koniecznie 4K Ultra HD ? Może ktoś coś kojarzy za granicami Polski - jakieś modele telewizorów w 3D z 4K Ultra HD???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są modele z UHD i 3D, ale obraz 3D wyświetlają tylko w FHD. Np. Sony KD-65ZD9 (model z 2016), ale nówki już chyba nigdzie nie kupisz. Nie wiem czy po 2016 wyszedł jakikolwiek telewizor z 3D, a szkoda, bo ta technologia mogła mieć potencjał - może kiedyś wróci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo Avatar 2, więc być może powtórzy się boom na 3D sprzed dekady Dobrze by było, gdyby wprowadzili 3D bez okularów do telewizorów, bo przecież w urządzeniach mobilnych od dawna to jest. Wtedy może by 3D powróciło, nie czaje tego, bo przecież 3D jest lepsze od HDR. Co by było jakby wprowadzili 3D bez okularów z HDR, to dopiero byłoby sztos. Jestem wręcz załamany faktem w jakim kierunku zmierzają sprawy z 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Hadar napisał:

Są modele z UHD i 3D, ale obraz 3D wyświetlają tylko w FHD. Np. Sony KD-65ZD9 (model z 2016), ale nówki już chyba nigdzie nie kupisz. Nie wiem czy po 2016 wyszedł jakikolwiek telewizor z 3D, a szkoda, bo ta technologia mogła mieć potencjał - może kiedyś wróci?

To tak, 3D było przed 4K więc raczej rozdzielczość wyświetlania tylko FHD. Sony KD-65ZD9 - telewizor LED, szukam coś z OLEDów ale chyba nie znajdę ? 

20 godzin temu, Caution napisał:

Niedługo Avatar 2, więc być może powtórzy się boom na 3D sprzed dekady emoji41.png Dobrze by było, gdyby wprowadzili 3D bez okularów do telewizorów, bo przecież w urządzeniach mobilnych od dawna to jest. Wtedy może by 3D powróciło, nie czaje tego, bo przecież 3D jest lepsze od HDR. Co by było jakby wprowadzili 3D bez okularów z HDR, to dopiero byłoby sztos. Jestem wręcz załamany faktem w jakim kierunku zmierzają sprawy z 3D.

Może może nigdy nie wiadomo :) Fajnie by było :)  Nom, ale filmy w 3D ciągle wychodzą ale sprawa elektroniki się zatrzymała ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, SirSparrov napisał:

To tak, 3D było przed 4K więc raczej rozdzielczość wyświetlania tylko FHD. Sony KD-65ZD9 - telewizor LED, szukam coś z OLEDów ale chyba nie znajdę ?

Przychodzi mi do głowy tylko LG 55E6V.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oledy LG z 2016 miały 3d pasywne na ekranie 4k. Bardzo dobrze to wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.03.2019 o 22:28, SirSparrov napisał:

filmy w 3D ciągle wychodzą ale sprawa elektroniki się zatrzymała

Ciekawe, jak to wygląda od strony biznesowej? Kto teraz kupuje takie filmy, skoro nowego sprzętu brak?

Opłaca się przygotować wersję 3D dla garstki "wymierających" entuzjastów? Widocznie tak, bo nie wierzę, że dokłada się do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naaiin, ale to było nieuniknione, bo już od dawna jest zbugowane 3DVision, tak, że nie obsługuje więcej jak cztery rdzenie cpu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...